CB400F - projekt za zimske dane

Ja mislim da bi svaki put trebalo pročitati prvi post,za one kojima nije bistro kakva je početna procedura.Da poludiš.
 
Bravo i svaka čast .
Baš onako kako bi trebalo raditi.
Nije lako jer treba imati volje, znanja, vremena i love za ovakav rad
Jedva čekam vidjeti je gotovu..
👍
 
Setil sam se sad kad je prijatel tam negde 87me ,8me prodaval njegov prvi motor ,500four k1.Nekam f Sloveniju mislim.Rekel je Janez da nigdar više ne buju napravili tak lepe vure. I bil je blizu istini.
 
Da ovo tek sad otkrijem 💪 mogu se identificirati s tobom u tom beskonačnom traženju rijetkih dijelova po bespućima internetske zbiljnosti 👌
 
Jbg da, ali cak i razumijem kad tražim neki dio specifičan za Fourku staru 45 godina... Ali ne razumijem kad ne mogu naći najobičnije stvari tipa stopica, kablova, konektora i sl....

A ništa, internet i dostava rješavaju većinu problema.
 
Ma ima dobrih strana ali ne sve na engleskom.... u Japanu ima čudo toga ali su im katalozi na japanskom i onda triba tražit po japanskim znakovima link na engleski katalog.
 
Njemački Kickstarter je super .. a struja ima na mouseru i bürklinu, itd.
 
Ipak neće bit gotov do kraja 2021. :mrgreen:

Al ništa, radovi se nastavljaju, pa možda bude gotov do početka sezone :cool:

Radovi krenuli na karburatorima:

0Cdhr7s.jpg


zRadOoy.jpg


Postavljene nove dizne, ista veličina kao i u serijali - 40/75

j39AEYg.jpg


Plovak postavljen i složen na 21mm

TUozVzt.jpg


GDA9WQq.jpg


Novi šarafi i nove cijevi goriva

i7gc9yF.jpg


GxSLWxc.jpg


Prije i poslje čišćenja:

ulMDKU8.jpg


Čok

LamXbdZ.jpg


Jfw9mwK.jpg


Očišćen mehanizam igala i monitran

bGS8mxC.jpg


Nauljen pliš dihtung

3A0RrSk.jpg


Zamjenjene gumice na konektorima i glavnom dovodu goriva:

sv6aaw7.jpg


sSanYGk.jpg


Spojena 1 i 2:

AD8Q6Ke.jpg


Još preostaje 3 i 4, čeka se jos jedan mehanizam igle iz bespuća Kanade, pa ću i to završiti.

Do tada, završena je struja, spojene složene bobine i novi kablovi:

2suJLT5.jpg


F7vF6wb.jpg


uMtSGT6.jpg


To je to što se tiče struje, sad i lampa radi. Jedino još trubu moram naći novu, ona ne radi, a malo je teže nać trubu za fourku staru 45 god.

c6ZqYti.jpg


Toliko za sada, sad u iščekivanje poštara i spremna je za paljenje :cool:

Pozdrav, Kristijan
 
Bravo...to se zove sređivanje motora 👌
 
Grijač blatobrana je gadget od zene, da ne izglebem krom niti lampu kod postavljanja. Nadam se da ne čita forum :mrgreen:

Ducati je otišao, jer sam u potstupku kupnje kuće, pa je bilo ili on ili fourka. Odluka nije bila teška :mrgreen:

Tako da, morat ce Hondica izgurat jedno vrijeme kao jedini bajk.
 
Predivan, skidam kapu. Molim te nabavi drugi prigušivač u skladu s motorom. Ovo baš bode oko.
 
Juhhhuuu....predivan je i biti će to to kad riješiš još i auspuh...mislim bolje od toga ne može ni biti !
Pratim ovu temu i mogu ti reći samo "kapa dole" ovo se zove obnova, još kada vidim koliko toga si sam radio...baš svaka čast !!
 
  • Like
Reactions: MA-Zvone