CB400F - projekt za zimske dane

Tibor

Well-known member
Jan 27, 2009
7,516
67
48
nije navedena
ako ono na pumpi nije tamiya traka đaba si krečio :mrgreen:

kiki.o

Well-known member
Jun 23, 2005
2,205
26
48
35
Zagreb
Pa jel ti ličim na amatera?  :mrgreen: :LOL:

Naravno da je, isto kao i na disku, ova tamnija...

kosta

Active member
Feb 18, 2005
1,542
0
36
48
Zagreb
Ja sam staklaril u Svetoj Nedelji.
Ivković

baxy

Active member
May 10, 2005
3,080
23
38
57
Mocca - Rijeka
Kiki, sve 5, nego hoćeš ti to na kraju uspjet složit  :misli:

kiki.o

Well-known member
Jun 23, 2005
2,205
26
48
35
Zagreb
Da povučem paralelu sa jednom izrekom s posla....

Kad sam ovo rastavljao, samo smo Bog i ja znali šta radim.

Sad samo Bog zna.  :LOL: :LOL:

kosta said:
Ja sam staklaril u Svetoj Nedelji.
Ivković
Hvala na info, pokusavam nazavat pa vidjet što kaže. (y)

mac.airbrush

Active member
Jan 6, 2007
2,053
4
38
Zagreb
www.mac-superpaint.com
...eee Kiki đaba kaj si zapekel u pečnici ti sprejevi se nisu baš pokazali nešto :?

auto lak bez pečenja drži do 180-200 stupnjeva (y)

grafit

Active member
Nov 5, 2011
1,845
15
38
46
Poličnik ZD
reaktivni ili epoxi temelj baza i mat lak zakon ,termo sprejevi su nepostojani na benzin .Aluminij potopi u alhoholni ocat pomješan sa toplom vodom pola pola i stavi malo sredstva za pranje suđa ostavi par sati i malo očetkaj ,čisti fenomenalno izgleda bolje nego pjeskarano  (y)

Zog

Well-known member
Jul 17, 2009
8,102
70
48
58
šentada
Zašto zapeć u pećnici kad se može fenom za skidanje boje, tako ja radin. :misli: :wink:

strasilo

Motorator
Jul 11, 2005
22,718
58
48
pripizdina u Podravini
Zog said:
Zašto zapeć u pećnici kad se može fenom za skidanje boje, tako ja radin. :misli: :wink:
Zato jer sa fenom za skidanje boje skidaš boju jebemu .. a sa pećnicom pečeš ...

koji si ti amater .. :eek:hne:

Zog

Well-known member
Jul 17, 2009
8,102
70
48
58
šentada
strasilo said:
Zato jer sa fenom za skidanje boje skidaš boju jebemu .. a sa pećnicom pečeš ...

koji si ti amater .. :eek:hne:
Malo si falija :wink:, nećeš skinit boju ako znaš dozirat, provjereno. :jesus:

kiki.o

Well-known member
Jun 23, 2005
2,205
26
48
35
Zagreb
Zapekao sam ga jer bez toga je lošili od običnog spreja, skida se i pogledom. Bolje u pećnici jer sam pekao na 150°C 15 min i na 200°C sat vremena. Prema uputama proizvođača. Nema šanse da bi to uspio sa fenom tako konstantno , bez straha da nešto ne sjebem. Ako netko zna, odlično, al meni bi trebao aparat za gašenje požara :mrgreen:

Znam da ti sprejevi najčešće nisu neka sreća, ali vidim da ih koristi ekipa diljem svijeta, sa dobrim rezultatitma.  Isprobati ću drljat sa benzinom po pumpi kratki period pa cemo vidjet jel će bit šta od toga ili ne...

Manje me brinu te sitnice, koliko me brine sama mašina, za koju imam istu namjeru, rastavit, izmjenit sve što treba, očistiti i pofarbati u tu neku termo srebrnu boju.  :?

Grafit, hvala na savjetu. Probam ovaj vikend, ionako imam još brdo toga što treba doći na čišćenje.  (y)

Nero

Well-known member
Feb 12, 2008
3,892
194
63
36
Solin
kiki.o said:
Zapekao sam ga jer bez toga je lošili od običnog spreja, skida se i pogledom. Bolje u pećnici jer sam pekao na 150°C 15 min i na 200°C sat vremena. Prema uputama proizvođača. Nema šanse da bi to uspio sa fenom tako konstantno , bez straha da nešto ne sjebem. Ako netko zna, odlično, al meni bi trebao aparat za gašenje požara :mrgreen:

Znam da ti sprejevi najčešće nisu neka sreća, ali vidim da ih koristi ekipa diljem svijeta, sa dobrim rezultatitma.  Isprobati ću drljat sa benzinom po pumpi kratki period pa cemo vidjet jel će bit šta od toga ili ne...

Manje me brinu te sitnice, koliko me brine sama mašina, za koju imam istu namjeru, rastavit, izmjenit sve što treba, očistiti i pofarbati u tu neku termo srebrnu boju.  :?

Grafit, hvala na savjetu. Probam ovaj vikend, ionako imam još brdo toga što treba doći na čišćenje.  (y)
Sprejevi će ti se ljuštiti, prije ili poslije.

Boja iz kompresora, isto  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: osim ako nisi jako pažljiv.

kiki.o

Well-known member
Jun 23, 2005
2,205
26
48
35
Zagreb
Jebem ga...  :mrgreen:

Koje je rješenje onda?

Plastifikacija?

Jel tko plastificirao zračno hlađenu mašinu, jel bilo kakvih problema?

Muči me što su i u orginalu farbane te mašine. Iako su oljuštene na par mjesta, drži evo sad već 40 godina  :misli:

Nero

Well-known member
Feb 12, 2008
3,892
194
63
36
Solin
kiki.o said:
Jebem ga...  :mrgreen:

Koje je rješenje onda?

Plastifikacija?

Jel tko plastificirao zračno hlađenu mašinu, jel bilo kakvih problema?

Muči me što su i u orginalu farbane te mašine. Iako su oljuštene na par mjesta, drži evo sad već 40 godina  :misli:
Moja ''prerada'' je bila budget  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tako da sam bio spreman na to da sve neće biti savršeno i na povremeni touch up.

Čitam puno i svi hvale plastifikaciju, mada meni nekako zvuči sf da je tako dobra.

Ako (kad) budem nešto radio, pokušat ću s tim.

kiki.o

Well-known member
Jun 23, 2005
2,205
26
48
35
Zagreb
Dok drugi lade jaja na moru, ja svoj GO provodim u garaži.  :mrgreen:

Radilo se na farbanju bočnih plastika i tanka.

Kitanje + filler - izgubio brdo živaca na pripremu, i sjetio sam se zašto svaki put kažem da ću dat nekom drugom da pofarba  :mrgreen: :LOL:

Umjesto naljepnica, ipak sam odlučio farbati sve oznake. Fajlovi nacrtani,maske izrezane i udri.

Prvo sam sve pofarbao u crvenu...

Zatim sam naljepio naljepnice na bočne poklopce i pofarbao

Usporedba sa prethodnim "majstorom"  :mrgreen: :LOL:

Na tanku sam skužio da sam se zajebo, pa sam preko crvene stavio prvo zlatnu (za obrub slova i "supersport")

Zamaskirano, prefarbano bojom ispune

Rezultat:

Zamaskirana ispuna, te pofarban ostatak tanka u crvenu (poslje svakog bojanja prošao sam sa 4000 na vodu samo da se otklone eventualne grubosti ili mrvice - ali lagano!)

Skidanje maski

I to je to, ovo je trenutačno stanje

Sada slijedi lakiranje, šmirglanje i poliranje između kako bi se izgladio prijelaz između debljine boje.

Toliko za sada  (y)

Kiki