CB400F - projekt za zimske dane

Hm ja ih uredno vidim, hostane su na google photos. Mozda nemas propusteno do GP?

kosta said:
Ja sam staklaril u Svetoj Nedelji.
Ivković

Hvala na savjetu, bio danas kod njih, ali njima se ne da zajebavat sa felgama, karburatorima i ostalim sitnicama. Dobio odjeb da idem Blazu u Jezdovec

Jbt u ovoj drzavi je nauka nać nekog kom ćeš platit da ti odradi poso  :LOL:
 
Pošto ne mogu urediti stari post, molim moderatora da ga izbriše, a ja ću ovdje probati ponovno, ovaj put sa imgur..

Dakle, radilo se na farbanju bočnih plastika i tanka.

Kitanje + filler - izgubio brdo živaca na pripremu, i sjetio sam se zašto svaki put kažem da ću dat nekom drugom da pofarba  :mrgreen: :LOL:

mB4h9E7.jpg


Umjesto naljepnica, ipak sam odlučio farbati sve oznake. Fajlovi nacrtani,maske izrezane i udri.

Prvo sam sve pofarbao u crvenu...

Q98OqZR.jpg


Zatim sam naljepio naljepnice na bočne poklopce i pofarbao

imi8CzY.jpg


WsvPjs0.jpg


AWBmIlf.jpg


Usporedba sa prethodnim "majstorom"  :mrgreen: :LOL:

9qhridS.jpg


Na tanku sam skužio da sam se zajebo, pa sam preko crvene stavio prvo zlatnu (za obrub slova i "supersport")

OMYPiru.jpg


NpgiIig.jpg


Zamaskirano, prefarbano bojom ispune

oj5kPEl.jpg


Rezultat:

E8lQPAv.jpg


Zamaskirana ispuna, te pofarban ostatak tanka u crvenu (poslje svakog bojanja prošao sam sa 4000 na vodu samo da se otklone eventualne grubosti ili mrvice - ali lagano!)

iXo1NLL.jpg


dTfxZgO.jpg


Skidanje maski

wlKQoHs.jpg


dMVOitW.jpg


dMVOitW.jpg


I to je to, ovo je trenutačno stanje


vFu6O0q.jpg


Sada slijedi lakiranje, šmirglanje i poliranje između kako bi se izgladio prijelaz između debljine boje.

Stigli još neki goodiesi, nevjerovatno mi je da još uvijek ima svih ovih pizdarija i sitnica za nabavit u Hondi...

tYwi0ZB.jpg


Gumice nosači tanka (nevjerojatno koja je razlika u fitu između starih i novih)

ZwT8fZJ.jpg


Gumice nosači bočnih poklopaca

leVnzEr.jpg


Toliko za sada  (y)

Kiki
 
svaka čast ,stavi neki kvalitetniji lak da ga možeš bolje ispolirati  (y)
 
Je u planu je glasurit, u proslosti sam imo odlicne rezultate s njim  (y)
hondimir said:
Pošto se spremam na isto, odakle ti natpis i koje boje si upotrijebio ?

Boje orginal za hondu tih godina (trazio u ducanu po modelu i godistu) a maske ti possljem na mail. Illustratot i/ili corel file.

Sredju said:
Kiki, imam nekih dijelova za lakirati.
(y)

Bojim se da nema tih novaca  :mrgreen:

Ovo bi trebali odradit svi oni koji kazu da to "nije nauka i nemre toliko kostat" iz one teme nekidan...  :wink:
 
kiki.o said:
Je u planu je glasurit, u proslosti sam imo odlicne rezultate s njim  (y)
Boje orginal za hondu tih godina (trazio u ducanu po modelu i godistu) a maske ti possljem na mail. Illustratot i/ili corel file.

Bojim se da nema tih novaca  :mrgreen:

Ovo bi trebali odradit svi oni koji kazu da to "nije nauka i nemre toliko kostat" iz one teme nekidan...  :wink:
447 ti je trenutno nabolji ali i malo skupli
 
kiki.o said:
Je u planu je glasurit, u proslosti sam imo odlicne rezultate s njim  (y)
Boje orginal za hondu tih godina (trazio u ducanu po modelu i godistu) a maske ti possljem na mail. Illustratot i/ili corel file.

Bojim se da nema tih novaca  :mrgreen:

Ovo bi trebali odradit svi oni koji kazu da to "nije nauka i nemre toliko kostat" iz one teme nekidan...  :wink:
Hvala ! (y)
 
Gušt za gledati slike, drago mi je da nisi složio caffe racera već renovirao. Motor za ostaviti unucima.
 
kiki.o said:
Je u planu je glasurit, u proslosti sam imo odlicne rezultate s njim  (y)
Boje orginal za hondu tih godina (trazio u ducanu po modelu i godistu) a maske ti possljem na mail. Illustratot i/ili corel file.

Bojim se da nema tih novaca  :mrgreen:

Ovo bi trebali odradit svi oni koji kazu da to "nije nauka i nemre toliko kostat" iz one teme nekidan...  :wink:
E frigaj ga, onda kad napravim u corelu moran negdi ići tražiti čovjeka s odgovarajućim printerom... :shocked:
 
kiki.o said:
Je u planu je glasurit, u proslosti sam imo odlicne rezultate s njim  (y)
Boje orginal za hondu tih godina (trazio u ducanu po modelu i godistu) a maske ti possljem na mail. Illustratot i/ili corel file.

Bojim se da nema tih novaca  :mrgreen:

Ovo bi trebali odradit svi oni koji kazu da to "nije nauka i nemre toliko kostat" iz one teme nekidan...  :wink:

I ja sam bio mišljenja da je lako šmirglati i farbati... Ja sam imal CBX-a i sam radio pripremu, dušu ispustio  :mrgreen:

Tako da znam koliko je to truda i zbog toga  :naklon: :naklon: :naklon:
 
Sync VŽ said:
I ja sam bio mišljenja da je lako šmirglati i farbati... Ja sam imal CBX-a i sam radio pripremu, dušu ispustio  :mrgreen:

Tako da znam koliko je to truda i zbog toga  :naklon: :naklon: :naklon:
CBX1000?
A dije sad taj stroj?



Poslano sa Crkvenog Zvonika
 
Hvala svima na pozitivnim komentarma.

ikral said:
Gušt za gledati slike, drago mi je da nisi složio caffe racera već renovirao. Motor za ostaviti unucima.

Je samo što će unuci vjerojatno imat neku drugu zanimaciju  :mrgreen:

Ustvari, odlučio sam se za restauraciju iz prostog razloga jer je motor bio u orginalu. Sve je tu. Zapušteno i neispravno, ali tu. Barem nitko nije popravljao i dorađivao sa švas aparatom i fleksom.

Kako za mene postoji samo jedan način restauracije(OEM dijelovi za sve što je dostupno za zamjenu, ostalo restaurirati od orginalnih dijelova), zato sam se odlučio za farbanje oznaka - orginalne naljepnice ne postoje. Svi dućani što ih prodaju imaju zamjenske, a onda u tom slučaju radje sam potrošio malo više novaca za boju(100injak kn) i maske(300injak kn) pa dobio najbliže moguće orginalnom stanju.

Zamjenske naljepnice jako variraju u boji, formi i kvaliteti, pa je za mene ovo bila nekako najbolja opcija.  (y)

Sync VŽ said:
I ja sam bio mišljenja da je lako šmirglati i farbati... Ja sam imal CBX-a i sam radio pripremu, dušu ispustio  :mrgreen:

Tako da znam koliko je to truda i zbog toga  :naklon: :naklon: :naklon:

Već sam ja to naučio i prošao tu školu, samo imam problem što volim farbat, pa osim što mi je tlaka, ujedno mi je i gušt, pogotovo na ovakvom projektu.  (y)

Kome trebaju fajlovi, nek se javi u PM ili na mail.    (y)
 
  • Like
Reactions: bigedo