CB400F - projekt za zimske dane

To ELIAS: Da je bar 1000, sigurno bi bio još kod mene  :mrgreen: bio je 550 ali isto dobar i vjeran stroj prije 15 godina...

 
Kiki.o ti si super, ti si mrak! :inlove: :mrgreen:
Jel ti smijem biti prijatelj? :D
:brush:
 
kiki.o said:
A ono... Mogo bi se i javit kad dodjes u ZG .. :wink:
Sa onim drlogom od honde? Teško, gotovo nikako. Ali aj' probat ću... :konjic:
:mrgreen: (y)
 
Je qrac  :mrgreen:

Jedan let u šikani na Grobniku  + ključna kost su stopirali projekt na neko vrijeme. Sad već ozbiljno sumnjam da ću ju ikad i završit.  :misli:

U 3.mjesecu sam naručio komplet sve dijelove za prednje vilice, pa je zalutalo negdje po Americi i sad se jebem sa Partzillom da vrate pare.  :(

Ali ajde , da ne bude sve crno, riješio sam bitne probleme. Pjeskarenje sitnih i tankih dijelova riješio kod Sekola, ovu zimu ide i mašina kod Sekola na rastavljanje, pjeskarenje, farbanje i remont, a moj cilj do tada je riješit sve ostalo.

Od zadnjeg puta kad sam ovdje nešto stavio - tank  i poklopci polakirani, potrebno je još poliranje.

thKoiMz.jpeg


KMJZZUS.jpeg


SpD8xLN.jpeg


TUQ8rqo.jpeg


J3DO6gW.jpeg



Kupio i zadnje amortizere  - orginali su bili horror. Em stanje em su bili debelo premekani. To nije za balkance namjenjeno.  :)

RdvUk9M.jpeg


0hyP60R.jpeg


Kad napokon dođu dijelovi, ako dođu ikad, pa riješim vilice, onda su na redu kotači, da ga napokon stavim na kotače pa makar se vozim brm brm po dvorištu ko Kremenko  :mrgreen:

Obruč felge nažalost samo sam prednju našao OEM, tražim još i zadnju... Al to su valjda te sitne radosti restauracije  :?

Pozdrav,
Kiki
 
  • Like
Reactions: bigedo
Ode penzija...
:D

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 
Evo zime, evo novih slika :mrgreen:

Cilj za ovu godinu je regat ga i provozat, ali vidjet ćemo kako će to ići :mrgreen:

Za ovo vrijeme dok sam cekao i docekao dijelove napokon, složen je ovjes do kraja.Pjeskarene i plastificirani donji krajevi prednjih vilica. Izgleda dobro, ali za boju nisam siguran(RAL 9006)
WsJWbTC.jpg


Očišćeni neki stari dijelovi:
cBrX8zT.jpg


mwEtU2b.jpg


VscnWUF.jpg


Ostatak zamjenjen novima:

ii0gfbT.jpg


9RWMDGJ.jpg


Sve na lijevoj strani je očišćeno i pripremljeno, a sve na desnoj su novi dijelovi. Iznenađujuće je koliko puno dijelova Honda još uvijek ima u dućanima te su nabavljivi:

UowpeIy.jpg


xSFANCe.jpg


Vilice složene:

WEOkeOM.jpg


Složene na trokute

gfPl4IZ.jpg


Dosjed za gumice stražnjeg amortizera očišćen:

MKxBgBI.jpg


Zadnji amortizeri složeni. Hagon umjesto serijale, nadam se da će biti bolje od probne vožnje sa serijskim amorizerima.

gvWWcFz.jpg


Trenutačno stanje:

KeJXvw6.jpg


Tank je dobio novi poklopac i naljepnice:

rF284Yb.jpg


Nove gume stigle, nadam se da će kotači uskoro gore. (Tnx Motobox)

hzZuWiu.jpg


Dok čekam obruče felgi i montažu, rastavio sam instrumente i pripremio ih za farbanje i obnovu:

NqVUHfM.jpg


KUWH0D7.jpg


Stakla i gumice su dobrom stanju:

52Awrd5.jpg


Biti će potrebno prefarbati kućišta i lica instrumenata, kao i zamijeniti kromirane dijelove.

Iako se čini kao da je ovo malo napretka, ipak mi je uzelo dosta novaca i puno vise živaca. Naručivanje iz USA za vrijeme ovog COVIDa i kaosa sa svim poštama ne bi preporučio nikome, ali nekad jednostavno ne postoje bolje opcije.

Toliko za sada. Valjda će uskoro krenut malo brže. To govorim već godinama, ali... Srećom da imam drugi bajk za vožnju, inače bi bio lud. Ili već gotov :mrgreen:

Pozdrav,
Kiki
 
Ovo će bit prelijepa hondica, svaka čast na trudu i strpljenju