CB400F - projekt za zimske dane

Pre-kras-nooo.

Jednostavno moram pitat: Jesu zene stajale u redu kad su te vidle na tom motoru tamo 70ih? :mrgreen: :mrgreen:

Nego, vidim da ni na jednom nisi imao prednji nosač blatobrana... Jel to bio tjuning ili je takav došao?

Video ce bit. Danas odradio 100 laganih km prema Pisarovni, Lasinji i tako, i bas mi bilo zao sto nisam montirao GoPro. Ali bit ce prilike (y)
Naravno, svaka je željela ... bar vožnju;).
Dobro si primjetio nedostatak prednjeg nosača blatobrana, jednostavno nije mi se sviđao, djelovao mi je nekako previše, a rupe sam pokrio malom kromiranom naljepnicom Honda.
Prednja guma na novijoj je bila Michelin S 41 (nabavljenu poslije treninga klase 250 ccm za utrku Svjetskog prvenstva na Preluku 1977.), a stražnja, tada vrlo kvalitetna i popularna, Dunlop TT100.
Kasnije sam originalne stražnje Showine amortizere zamjenio sportskim Marzochi sa crnim oprugama.
Ispušni top napravio sam od novog dijela čelične cijevi ispuha za Mercedes 200 (promjer je točno je odgovarao prirubnici), tako da sam cijev ugrijao i savio prema gore i navario nosač koji se pričvrstio na desni oslonac noge suvozača jednim vijkom. Lakirao sam ga mat crnom Dupli Color termičkom bojom iz spraya. Ispuh je bio lijep, jednostavan, lagan, a zvuk je bio fenomenalan: visokih tonova - vrlo sličan zvuku bolida Formule 1 tih godina! Da se naježiš! :D:love:
 
Vrijeme je za pravu probu , dosta zajebavanja po gradu :cool:
20220610_175732.jpg
 

Attachments

  • 20220610_175732.jpg
    20220610_175732.jpg
    5.8 MB · Views: 0
Daj malo ljudima opiši kakav je osjećaj kad starom stroju kojeg su mnogi znani i neznani junaci otpisali ,udahneš novi život.Baš me zanima kak ti na to gledaš s tvojeg aspekta.🍷⏳
 
  • Like
Reactions: prpa
Ide... ako si u nedjelju na D8 mozes vidjet i uzivo 😎

Iskreno, mislio sam da ce bit puno gore i da cu se vuc po cesti i dmetat al nije to bas tako.. po zavojima se fino vozi i ne bas sporo, jedino su ubrzanja i ispucavanja nikakva... ali dobro, imao je 37KS kadje bio nov, sad je pitanje... A bome i ja imam 10 kila više otkako sam ga kupio :mrgreen:

Kawah, ne mogu ja tu bit bas puno objektivan... 6 godina sam ga radio, da mi nije gušt bacio bi ga u jarak :mrgreen:

Sad mi se cini da je poceo nes zezat u visokim okretajima... al vidjet cemo. Alata imam, ako bude zajebavao rijesit cemo valjda 😄
 
  • Like
Reactions: bigedo and MarK5
Da ,teško je biti objektivan i nepristran kad tako duži vremenski period udahnjuješ nov život takvom stroju.Mogu to razumjeti,prije dvadeset i par godina sam vratio u život jedan stari 750 unitrak,zapravo sam bio tako ushićen postignutim da ti ne mogu opisati.Imam negdje par slika,staviti ću kad ih iskopan.Da ti ne spamam temu,prekrasan rad još jednom.Ako netko zna da ima negdje Kawa z500,a da se može od nekud početi nek javi ovdje ili na pp.🍻
🍀
 
Kako bi ja to u Savu bacio...
Onda bi u dubokoj noci ronio suze u krevetu i ujutro plivao po Savi da ga vratim nazad...
Ne mogu alat u ruke uzet kad sam doma.
Profesionalna deformacija :)
Ide... ako si u nedjelju na D8 mozes vidjet i uzivo 😎

Iskreno, mislio sam da ce bit puno gore i da cu se vuc po cesti i dmetat al nije to bas tako.. po zavojima se fino vozi i ne bas sporo, jedino su ubrzanja i ispucavanja nikakva... ali dobro, imao je 37KS kadje bio nov, sad je pitanje... A bome i ja imam 10 kila više otkako sam ga kupio :mrgreen:

Kawah, ne mogu ja tu bit bas puno objektivan... 6 godina sam ga radio, da mi nije gušt bacio bi ga u jarak :mrgreen:

Sad mi se cini da je poceo nes zezat u visokim okretajima... al vidjet cemo. Alata imam, ako bude zajebavao rijesit cemo valjda
 
Ja i fourka odradili 400injak km ovaj vikend, pa sad može ić na servis - zamjena ulja + fino podešavanje nekih stvari.

Ukratko motor je bomba, odlično se vozi. Fali snage na ubrzavanju, ali to ćemo malo po malo sredit(prijenos, dizne).

Zvuk s ovim auspuhom je banana, mozda Yoshimura skoči u pomoć.

E da, moram nešto učinit sa tom prednjom kočnicom, možda drugu pumpu, možda konverziju na 2 diska napravit... U Karlovcu sam skoro završio u gepeku od Swifta. :mrgreen:
 
Moj Opel Kadett je u 41 godinu opalija samo jednog opela, i to ganc novu Vectru jednog policijota...he..he...