CBR 600 posuda kilera

Deni10

Member
Pozdrav radi se o Cbr 600 2005. Danas sam rastavio bočnu plastiku i vidio da mi u onoj posudi kilera nema antifriza. A kad otvorim čep kilera tu ima antifriza. Pa me zanima mogu li samo nadoliti antifriz u tu posudu i treba li onda odzračivati sistem. Da li je to opasno ako sam vozio bez toga i čemu zapravo služi ta posuda. Također me zanima zna li netko koji je antifriz sad u njemu po slici koju sam postavio jer bih trebao uzeti taj ako budem mislio nadolijevati. Zelene je boje antifriz.
 

Attachments

  • IMG-20220629-WA0001.jpeg
    IMG-20220629-WA0001.jpeg
    2.1 MB · Views: 0
  • 20220629_140041.jpg
    20220629_140041.jpg
    1.7 MB · Views: 0
To je exspaziona posuda. U njoj mora biti tekucine. Imas i oznaku na njoj za max i min razinu tekucine. Nalij destilirane vode unutra i poprati dali ti nivo pada kroz par dana. Ako gubis tekucinu poprati dali je ta posuda pukla pa rashladne cijevi, killer i pumpu vode. Takoder ne trebas se brinuti o antifrizu jer ne vjerujem da ces ici nesto voziti se po debelim minusima.
 
To je exspaziona posuda. U njoj mora biti tekucine. Imas i oznaku na njoj za max i min razinu tekucine. Nalij destilirane vode unutra i poprati dali ti nivo pada kroz par dana. Ako gubis tekucinu poprati dali je ta posuda pukla pa rashladne cijevi, killer i pumpu vode. Takoder ne trebas se brinuti o antifrizu jer ne vjerujem da ces ici nesto voziti se po debelim minusima.
Antifriz nije samo za minuse.
 
Probao sam nadoliti destilirane vode ali cim sam poceo dolijevati pocelo je da curi s druge strane motora kroz gumeno crijevo. Zasto se to dogada i je li to normalno. Znaci od kad sam pogledao ekspanzionu posudu u njoj nije bilo nista antifriza i onda sam probao nadoliti vode ali je sve iscurilo
 
Previše vode u tekućini za hlađenje će pospješit oksidaciju, osim toga, voda se još više širi grijanjem.
Tekućina ne smije curit ako je sve u redu.
 
Morat cu onda ponovno to rastaviti. Ali neznam sto da pogledam jer sam posudu i skinuo i ocistio i nigdje ne pusta ?
 
Ako ti curi na crijevo, kao što si napisao, onda s njim nije nešto u redu.
Šelna ili je probušeno?
 
Probao sam nadoliti destilirane vode ali cim sam poceo dolijevati pocelo je da curi s druge strane motora kroz gumeno crijevo. Zasto se to dogada i je li to normalno. Znaci od kad sam pogledao ekspanzionu posudu u njoj nije bilo nista antifriza i onda sam probao nadoliti vode ali je sve iscurilo
Pa pogledaj tu cijev.
 
Motocikl je cbr 600 rr, 2005.
Ja sam jedom na njoj mjenjao ilje, čini mi se da treba sklonit tu posudu da bi se došlo do filtera ulja.
Tako da je vjerovatno od stalnog pomjeranja nešto ne brtvi.
 
Evo da javim sve je u redu na kraju. Bila je moja greska kad sam nadolijevao prosli put. Jer kako je malo nezgodan polozaj posude dok sam lijevao destiliranu vodu dio vode je odmah zavrsio u cijevi za prelijevanje viska i zato je curilo na drugu stranu. To sam shvatio tek jutros pa sam sad nadolio vodu bez da ulazi u taj visak i sada je sve ok i voda je na razini. Hvala na pomoci. 😄
 
Neka si riješio problem, nego mi je to čudno da ti smeta ta posuda pri promjeni ulja, zar su tako blesavo to napravili ?!
 
Nije on napisao, ja sam, mislim da sam je skidao kako bi došao do filtera. To je jedan vijak.