cbr 600f

hondimir said:
Odavno na mome iz 96' stavljam 180, što te zanima ?
Znači ide bez beda na felgu, ne struže nigdje? Prednju si ostavio kakva je 120/60 ili si išao na 120/70?
Tnx  (y)
 
Ide bez beda, prednju nisam mijenjao, pogledat ću koja je pa javim.

Naravno, znaju tu i tamo zafrkavat na tehničkom, ali valjda kako je sve u redu s motorom, ne gnjave previše .
 
hondimir said:
Ide bez beda, prednju nisam mijenjao, pogledat ću koja je pa javim.

Naravno, znaju tu i tamo zafrkavat na tehničkom, ali valjda kako je sve u redu s motorom, ne gnjave previše .

I ok ti se ponaša po zavojima?

Po nekoj logici ako se stavlja zadnja 180 kao što novije linije imaju trebalo bi i prednju..

 

Attachments

  • Screenshot_20191228_160303.jpg
    Screenshot_20191228_160303.jpg
    93.3 KB · Views: 115
MOONSHIELD said:
a koja ti je širina stražnje felge??
5.0 je zadnja. Znam trebala bi biti 5.5 za 180 gumu. Vani masovno stavljaju iza 180 ali me zanimaju i iskustva domaćih ljudi.
 
deny-zg said:
5.0 je zadnja. Znam trebala bi biti 5.5 za 180 gumu. Vani masovno stavljaju iza 180 ali me zanimaju i iskustva domaćih ljudi.

Ako je staviš na 5.0 i dalje nećeš imati stvarnih 180... (Batlax 180 je za mislim 2mm šira od recimo Pirellica 180, ima negdje tablica)
 
Sredju said:
180/60 na 5.0 felgu


To ti je onda po izračunu promjer kotača sa gumom veći od originalne dimenzije 24mm + još malo zato što je uža felga pa gumu malo više stisne i izbaci prema van.
Minimalno 75mm takva guma pravi duži put po jednom okretanju
 
Mislim da nije toliki problem ni promjena visine ni opseg gume koliko deformacija gume koja nije u tvorničkom ovalu već je više jajolika jer je preuski obruč. Jednom stavljal broj širu gumu i to jednostavno nije bilo to, u zavoju je znalo doći do iznenađenja kad se uopće ne nadaš, vratil se na original i svi problemi se riješili sami od sebe. Istina da šira guma djeluje moćnije, ali može napraviti i probleme ( nedao Bog pad ). Ipak je hrpa stručnih ljudi potrošila vrijeme, znanje i brdo para da bi neka guma bila to što je, ali je sve testirano na adekvatnoj širini obruča.
 
  • Like
Reactions: barba
je 180/60 je iznimno visoka guma, treba izmjerit da li uopce staje u vilicu i prilagodit prijenos.
isao sam logikom, visi profil bolje podnosi uzu felgu, u stvari je jos i dosta spicasta, a cbrka je kipljiva, bar je bila moja, jos ako je povisena straga.
dok vidi zavoj odmah se obrusi do poda.

nist ne diraj, serijski setup je najvozljiviji.
 
Zna li netko koliko je krugova prema van vijak za štelanje smjese na frgama tvornički na 600 F ,1998? Neko je bio prije mene zaigran a manual koji imam je za USA modele koji imaju razne varijacije na temu radi normi i sl...

tnx  (y)