CBR600RR geneRRal topic

Shepa said:
Uliješ 3, pa upališ motor da napuni filter i uljne kanale, ugasiš, pričekaš malo da se ocidi u karter, i nadoliješ do gornje oznake na šipci/prozorčiću.

:neznam:



Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

dosta ih zaboravi da je filter prazan  (y)
 
kod mene na istoj hondi ide skoro 3L, ostane mozda 50ml, skoro do dna flase, motul 7100 10w40.
JT lanac sam i ja prosle godine montirao, sad za sad je ok, ne rasteze se ravnomjerno koliko sam skontao, ali upratit cu jos, ako bude pravio problem ide novi.
honda nebi trebala trositi ulje ako nije bas zapustena, znam da koliko naspem i na zamjeni bude na istom nivou.
 
tibor said:
pa napuniš ga pa više nije prazan :mrgreen:
te upute nisu za tebe :LOL:

koliko puta bude, bio je prije par dana na servisu počeo mi je trošit ulje  :shock:
a on jadan nije popio dosta  :mrgreen:

Ajdin-_- said:
kod mene na istoj hondi ide skoro 3L, ostane mozda 50ml, skoro do dna flase, motul 7100 10w40.
JT lanac sam i ja prosle godine montirao, sad za sad je ok, ne rasteze se ravnomjerno koliko sam skontao, ali upratit cu jos, ako bude pravio problem ide novi.
honda nebi trebala trositi ulje ako nije bas zapustena, znam da koliko naspem i na zamjeni bude na istom nivou.

pa piše da ide 2,8 :neznam:
 
2.8l je nasuto pa cu pratiti stanje.. preslo se prvih par kilometara s uradjenim servisom.. kad mi je kolega (majstor) mijenjao semeringe na vilama ustanovio je da su na jednoj strani sarafi skroz bili odvrnuti.. malo me je to bacilo u razmisljanje na ovolikoj kilometrazi u ovom vremenu od 2mj sta je se sve moglo desiti al on kaze da ne razmisljam o tome.. motor je bas bas bio upravljiv i pravo vozljiv , a tek sad kako sam promijenio sve i kad sam se malo provozao imao sam osjecaj kao da se vozim na drugom i to novom motoru.. ili sam to utripovao u glavi nakon nekog troska i ulaganja.. danas bacam djir od oko 500-600km s sredine drzave odakle sam ja do dna, jednim putem poceti a drugim(okolo se vratiti).. voznju pocinjem sam pa ce mi se nakon 200km kolega pridruziti jer je on vec otisao poslom..
 
Iii da, kod njeg je isto honda u pitanju ali F3, 95god ali je preko zime ubacio od 600rr '04 masinu, prepravki je dosta imao i jos to nije sve doveo u red ali je vozi svaki dan  ko magare
 
mislim da je 2,8L do sredine 2,9L je do maxa, ugl. ima staklo pa neka mjeri :D

koliko kila imas Elmire?
trebas postimat ovjes sto niko ne radi kod nas u bosni, pa probati, ili ako si laksi kao ja 75kg, uzmes 0,9 opruge, to je vec vozljivost :)
 
Ja sam trenutno negdje oko 85 .. ali sam visok 1.90.. a uvijek sam tako vagao negdje oko 75 .. na ovu visinu bas mršo uvijek bio.. gdje si u Sa , ja iz Tr idem dole Mostar,naci se s kolegom pa cemo dole dalje jos, a u povratku za Konjic ,Sarajevo.. ako budes za kafu neku na nekoj pumpi javi.. iza 17h sigurno ce biti

 
Elmirtravnik said:
Ja sam trenutno negdje oko 85 .. ali sam visok 1.90.. a uvijek sam tako vagao negdje oko 75 .. na ovu visinu bas mršo uvijek bio.. gdje si u Sa , ja iz Tr idem dole Mostar,naci se s kolegom pa cemo dole dalje jos, a u povratku za Konjic ,Sarajevo.. ako budes za kafu neku na nekoj pumpi javi.. iza 17h sigurno ce biti




Kako staneš na cbr ? :LOL:
 
Ledja su mi kao upitnik  :021: :021:
Od 12 godine do neke 22-ge sam vozio prdekavce, kad sam se bas razvijao i u pubertetu bio ledja su nastradala,tj iskrivila se.. nije strasno ali na to ni ne obracam paznju..
Bitno je da je zdravo i zivo, svjestan sam da ce biti nekih posljedica u starosti ali hajde da je doziviti tu starost..
Glavno da imam potomke, od 2 i 3 godine pa sta bog bude dao za mene..  :evil: :evil:
Drzim se onog, cuvaj se cuvat cu te..
 
Hahahhah .. iskren da budem eto kakva god ninja kod mene da je bila,krizan ne krizanac bolji dosta polozaj shedenja imam na cbr-u, i s ninjom sam se bas bas umarao na vecim turama a s cbr-om nista.. evo u putu sam ,nakon 100km stao ispusiti.. pa odoh dalje..
Stipe cim puste granicu u Splitu sam .. s zenom..
 
Elmirtravnik said:
Hahahhah .. iskren da budem eto kakva god ninja kod mene da je bila,krizan ne krizanac bolji dosta polozaj shedenja imam na cbr-u, i s ninjom sam se bas bas umarao na vecim turama a s cbr-om nista.. evo u putu sam ,nakon 100km stao ispusiti.. pa odoh dalje..
Stipe cim puste granicu u Splitu sam .. s zenom..


Ja sam gori na d8, Zadar , ako budes blizu cugu imas.


thule_5689 said:
Paaa...kupi motor  :jesus:


Upljuvke bacaš 🤣
 
Aham , dogovoreno
Danas oko 500km ,ne znam tacno, djir se obavio, prikljucio nam se jos jedan vozac sa maxi skuterom 500cc, dobar je dan bio ali je bila u povratku mala nezgodica, malo upao ovaj sa skuterom, samo mu je sreca pa ga je izbjegao gospodin sa kombijem i na silu kombi preusmjerio u odmaraliste.. ali dobro je sve ispalo skuter samo zagreban i ovaj malo samo nogu ugruhao..

 
mi se vidimo svakako, sada sam u nekim radovima oko kuce, a nisam redovan na forumu ovdje, udjem jednom dnevno ili cak i rjedje :D
 
Kolegi je ponuđen 600rr mislim negdje 2004-5-6 god, Repsol oklopi.
Zvoni mi negdje u primozgu da su Repsolke bile samo 1000. Točno?
 
Dobro mi zvoni onda.
Pošalje mi on link na oglas i pita što mislim (prvi motor u životu kupuje). Odgovorim mu što sam i ovdje napisao, da mislim da nije bilo Repsola 600.
On na to: Teško da je tako, svaka druga u oglasu je Repsol :)
 
Kolegi je ponuđen 600rr mislim negdje 2004-5-6 god, Repsol oklopi.
Zvoni mi negdje u primozgu da su Repsolke bile samo 1000. Točno?
A i od tih repsolki 1000, mozda je jedna od pet OEM repsolka.

Ako se dobro sjecam, SC57 je dolazio u reposolu samo 2007?