Cerada za motor Da ili Ne

Karlo9696

Member
Pozdrav ekipo zanima me jel dobro motor prekriti ceradom za motor u garaži, da se ne praši dok stoji u garazi Imam ceradu koja ispod ima kao nekakav filc i ima ventilirajuce rupice na par mjesta e sad mene zanima dali je dobro prekriti motor u garazi ceradom s time da sam cuo da se zna stvoriti vlaga ispod, pitam ono malo glupo pitanje al ono kopka me konkretno pitanje je dali se ispod cerade stvori ta vlaga ili ne?
 
Da nemam garažu kupio bi ceradu da mi po motoru ne pada kiša ili snijeg i da mi mačke lutalice ne izgrebu sic,ali u garaži je siguran od toga pa ga ne pokrivam
 
  • Like
Reactions: Karlo9696
Nicime ne prekrivam motor u garazi.
Alfa razočara si me🤣🤣,mora biti pokriven.Moj je pokriven sa donjim lancunom (plahtom) za 1 osobu.Ona šta ima lastik ušiven pa se lipo uvati oko motora i zaustavlja prašinu 😃
Taman je mira za navući od repa i uvatit na prednji blatobran 😎
 
kakva je to garaza kad ima toliko prasine...stolarija ...
 
  • Haha
Reactions: ODST
Garaža koja nije veličine da jedva otvoriš vrata i izađeš iz auta, služi i za druge stvari i popravke koječega. U takvoj garaži ima i prašine 😁. Ja bacim deku preko motora i staru pamučnu majicu stavim na kufer. Par mjeseci preko zime na sve to navučem ceradu iz Lidla koju mi se u sezoni ne da svako malo stavljati i skidati. Bitno je da je garaža suha s hidroizolacijom, u protivnom vlažna garaža napravi više štete nego koristi na voznom parku.
 
  • Like
Reactions: cadjo and Karlo9696
Bitno je da je garaža suha s hidroizolacijom, u protivnom vlažna garaža napravi više štete nego koristi na voznom parku.
Zbog toga sam prodao jednu garažu. Super uređena, grijanje da nikad ne pada temp ispod 15-16 i sve super ali u dijelu kod vrata je probijala voda koja se slijevala sa fasade i nije imala otvore za ventilaciju. Bušio sam rupe u vratima, stavljao one košare koje apsorbiraju vlagu, čak i skoro montirao ventilatore na vrata... ma nema šanse, kad bi navečer spremio mokar auto ujutro bi sve bio kao nakon tuša. Garaža do nje skoro ista ali s otvorima za ventilaciju, sasvim druga priča.
 
Zvuči glupo ali ne bi vjerovao koliko se zakomplicira. Sad su mi motori pod nadstrešnicom i kvalitetnom ceradom i uvjeren sam da je to bolje od sjebane garaže.
 
Zvuči glupo ali ne bi vjerovao koliko se zakomplicira. Sad su mi motori pod nadstrešnicom i kvalitetnom ceradom i uvjeren sam da je to bolje od sjebane garaže.
Meni je auto vani pod nadstresnicom koja je na sjeveroistocnoj strani kuce pa je po ljeti od sunca uvijek zasticen, a zasticen je i od kise , snijega itd..... Za auto dusu dala
 
Garaža koja nije veličine da jedva otvoriš vrata i izađeš iz auta, služi i za druge stvari i popravke koječega. U takvoj garaži ima i prašine 😁. Ja bacim deku preko motora i staru pamučnu majicu stavim na kufer. Par mjeseci preko zime na sve to navučem ceradu iz Lidla koju mi se u sezoni ne da svako malo stavljati i skidati. Bitno je da je garaža suha s hidroizolacijom, u protivnom vlažna garaža napravi više štete nego koristi na voznom parku.
zar danas vise postoje takve? ja skoro moram uvuci trbuh da prodjem izmedju zida i auta 😄
 
  • Haha
Reactions: Fujiix
Moj stari je ubio na dva auta limariju zbog loše garaže, koliko inače pazi na auto trajali bi mu vječno. Onda sam popizdio prije 3 godine, očistili pod, dva reda bitumenske hidroizolacije V3 povario, na to stavili novu deku i nakon 2 mjeseca bacio dvije ruke hidroizolacijske farbe. Utrošeno cca 5k kuna, ali od tada je garaža suha ko barut i auto u njoj.
 
  • Like
Reactions: cadjo and Karlo9696
zar danas vise postoje takve? ja skoro moram uvuci trbuh da prodjem izmedju zida i auta 😄
Postoje, moja je šira, ali jedan motor lijevo od auta, drugi desno i opet mi dođe skoro na isto😁. Još ima mjesta za jedan ispred auta i onda bude ko šipak.