Cerada za motor Da ili Ne

ne kuzim te garaze uopce,to su brvnare onda...moja je 7x4 m,stane auto i motor i jos nesto...a sve se mislim to preuredit u kakav studio-apartmanic...
 
Ljudi naprave garažu jeftino, bez puno razmišljanja što se kasnije događa s voznim parkom i ostalim stvarima u toj istoj garaži. To onda na kraju nije garaža nego prostorija za uzgoj šampinjona i plijesni 😁. Bolje da su auto ili motor parkirali vani ili pod otvorenom nadstrešnicom nego u takvoj "garaži". Imam nadstrešnicu uz garažu, služi tome da je auto po ljeti u hladu i da ne treba nijedno jutro zimi strugati stakla od leda ili mraza. Da sam bil pametniji i financijski potkovaniji kad se radila kuća, garaža bi bila 7x9 m i to bi riješilo većinu problema u budućnosti. S druge strane ima masa ljudi kojima je stan u kojem žive te kvadrature ili manje, tak da sam na kraju krajeva zadovoljan i s ovim kaj imam. Na garaži je 12 cm stiropora kao i na kući, na -20 vani u garaži je nekih 12 stupnjeva, zime kakve su trenutno drži se na 15-16 stupnjeva. Sasvim ok za sjesti u auto a da ti se ruke ne zalijepe za volan a jaja ne pobjegnu do pupka 😁😁.
 
  • Like
Reactions: Karlo9696
Većina garaža u gradovima je rađena 70-ih godina po tadašnjim standardima površine oko 15m2. Novije zgrade napravljene nakon toga uglavnom su uz stanove nudili garažna mjesta. Tek u zadnje vrijeme se trend mijenja, u pravilu kad se radi za sebe ili ako je neka fensi građevina uz istu takvu cijenu, pa garaža od cca 30m2 košta kao manji stan... što opet ne čudi jer je i auto često skuplji od stana. :mrgreen:
 
ja plaćam garažu 60 eura mjesečno, neki likovi manje plate ratu za motor, ali hej, ko te pita
nekretnine su uvijek bile najbolja investicija
 
moja kad stavim karavana do zida iza imam mozda 20 cm do vrata 😄

ista stvar i kod mene, auto-bus+motor te ostane mi 20cm do vrata.
I da, stavim ceradu na motor unutra kada sam u fazi mirovanja, jer se napraši od auta.
 
Ma htio bih pokrit motor od prašine u garaži al se bojim te kondenzacije.. Mozda malo kompliciram ali jbg

Kako nije na otvorenom, potrebno ti je jedino zaštititi ga od prašine. Prema tome, samo ga pokriješ običnom platom za krevet. Zaštićen je od prašine i nema kondenzacije.
 
Kako nije na otvorenom, potrebno ti je jedino zaštititi ga od prašine. Prema tome, samo ga pokriješ običnom platom za krevet. Zaštićen je od prašine i nema kondenzacije.

Kako nije na otvorenom, potrebno ti je jedino zaštititi ga od prašine. Prema tome, samo ga pokriješ običnom platom za krevet. Zaštićen je od prašine i nema kondenzacije.
A imam tu ceradu sa filcom i ima proziran prozorcic za tablicu, jel zna netko jel valja to kaj🤦‍♂️
 
Preporuka za ceradu osim Oxforda?
Motor je u garaži ali je plafon loš pa stalno neka sitna prašina pada po njemu a imam neku prastaru ceradu pa bi bilo vrijeme za novu.
 
  • Like
Reactions: Karlo9696
Uzeo sam u lidllu onu veliku, motor je pod balkonom tako da je pokrivenom 5 dana u tjednu padalo ne padalo. Nikad nije do poda tako da uvijek moze zrak cirkulirat a kad je suho/ljeto i zelim koliko toliko od prasine zastitit samo bijelu plahtu navucem preko.

U garazi ima prasine od peleta i stolarije tako da bolje da je vani nego unutra i to je to.

Bila je neka platnena za suho vrijeme u louisu ispod 100kn ali se jako lako podrapa, tako da plahta za ovo toplo vrijeme zakon
 
  • Like
Reactions: Karlo9696 and bojan
Garaža je misto di se skladišti,šarafi itd.. tako da je prašina prisutna uvik.Suha je kao barut i motor se sprema po propisima 😎
 

Attachments

  • Screenshot_20220404-115641_Photos.jpg
    Screenshot_20220404-115641_Photos.jpg
    598 KB · Views: 0
Garaziran motor...nepotreban trosak ...