Cerada za motor Da ili Ne

Po ovome ispada da ja ne bi nikako smio voziti motor, a vozim ih od 92. godine i nemam garažu, svi su vani po cijele godine pod ceradama bili ukljućujući i sadašnjeg, nikad ne skidam i ne punim akumulator, možda i bi al kao što i sami možete pogoditi nemam gdje, nemam garažu gdje bih držao alat punjač onaj pametni isl stvari, tako da perem ga minivošom za pet kuna na autopraonicama i to je to.
Znam da je to za većinu ovdje nezamislivo, ali tako je to kod mene eto već 30 godina i jedan mjesec.
Imam pucvajl i sprej pod sicom da obrišem i nasprejam lanac svakih 500 km cca
 
Da nemam garažu uopće ne bih ni kupovao motor. Razlog nisu ni prašina ni govna od muha.
Oko mene su sami lopovi, toliko drski da bi i talijana ukrali, tako da bi i moja Aprilija vrlo brzo nestala.
 
  • Like
  • Haha
Reactions: ZP1993 and Luke
Svi se uzjebali oko pranja motora i prašine na njemu a moto opremu 70% ljudi nikad nije opralo 🤣
Ja svoju obavezno operem nakon neke voznje a i impregniram a komplet zamjenio nakon 2g 😊 ….zena je bila onda jako sretna (kad je vidjela cjenu)😂
 
Po ovome ispada da ja ne bi nikako smio voziti motor, a vozim ih od 92. godine i nemam garažu, svi su vani po cijele godine pod ceradama bili ukljućujući i sadašnjeg, nikad ne skidam i ne punim akumulator, možda i bi al kao što i sami možete pogoditi nemam gdje, nemam garažu gdje bih držao alat punjač onaj pametni isl stvari, tako da perem ga minivošom za pet kuna na autopraonicama i to je to.
Znam da je to za većinu ovdje nezamislivo, ali tako je to kod mene eto već 30 godina i jedan mjesec.
Imam pucvajl i sprej pod sicom da obrišem i nasprejam lanac svakih 500 km cca
Koliko prosječno imaš neki motor u vlasništvu? Voziš isti dugo godina ili sezonska promjena?
 
Ja svoju obavezno operem nakon neke voznje a i impregniram a komplet zamjenio nakon 2g 😊 ….zena je bila onda jako sretna (kad je vidjela cjenu)😂
Ajmo ponoviti gradivo,pereš robu nakon svakog đira i minjaš nakon dvi godine???
Iz kojeg razloga?
 
Ajmo ponoviti gradivo,pereš robu nakon svakog đira i minjaš nakon dvi godine???
Iz kojeg razloga?
Ne nakon svakog nego kad otidem na par dana jer ja ne vozim samo po cesti 🙃 Motor a nakon 40tkm u 2 g mislim da se oprema unisti….neznam kako vecina vozi …al po osobnom iskustvu znam oprema cuva tjelo👍
 
  • Like
Reactions: Luke and cadjo
Baha...moja oprema ima 10 god i nesto...nikad oprano,jedino od kise...al prozracivano je...baaaas se meni pere to,a neznam ni zasto prati,ribati...
 
Koliko prosječno imaš neki motor u vlasništvu? Voziš isti dugo godina ili sezonska promjena?
Vozio sam jedan najmanje 3 godine, a ovaj trenutni imam 6 godina i ne planiram mijenjati još tako skoro.
 
Kakvi ste u zivotu, takvi ste i na motoru. Prljavi i smrdljivi. Ne oprati opremu i motor nakon voznje, trebalo bi vam sve oduzeti.
Zato i kažem da po VAšim mjerilima ja ne bih smio uopće imati motor.
Motor redovito perem minivašom lijepo sam napisao, mehanički je sve tip top, to što apšisao od sunca jer je sve godine vani pod ceradom je nešto što je normalno, ima ona kremica pa se plastike malo obnove, a opremu redovito perem i impregniram i ozoniziram ( morao sam pitat ženu što sve radi kad odnese na posao tu imam sreće žena radi u kemijskoj pa imaju sve te strojeve)
Stvar je jednostavna, živim u zgradi i nemam garažu, plaćati 600 kn mjesečno nekome za garažu mi uopće na pada na šamet, jer za tu lovu se vozim, svake druge godine kupim ceradeu u lidlu imali po 100 kn, jedino sam lani morao kupiti novu jer su mi ukrali ovu lidlovu kad sam se vratio sa GO.
Svako tera svoj bicikl.
 
  • Like
Reactions: Musashi and Nino777
To je relevantan podatak, hvala za info. Znači da pretjerujem u maženju. (y)
Ma ne, ja da imam uvjete i garažu i police i ormariće i ja bih guštao u tome svemu, mene isto srce zaboli kad idem po minusima jutrima na posao, a cerada smrznuta na kost, ali tako je kako je, jednostavno ne želim odvajati novac od svog života za garažu, to je godišnje 6 kkn najam, a o kupovini ne želim ni pričati pa to nema veze sa pameću koliko se po ZG traži za garaže.
 
  • Like
Reactions: cadjo
nisam jos sjeo u moto-caffe, a da sjedne neki bajker maneken., namirisan, izbrijan...black-gel na kosi... skoro pa kravata... ,a ! ,vjerovatno ima i takvih domara ...
 
  • Like
Reactions: singlica and Luke
Ja neznan kako moto oprema moze bit sporkana
Svako par miseci/godna skines bube i to je to…..vecinom otpadnu same
Prisli put da buden iskren san da ocu da ocisti jaketu i gace(koza) on je picajzla pa je to ocistia sa nekin sredstvon za kozu…ne pacan se….i to je ocistia samo izvana
Iman Dainese koznu jaketu godinama….ne smrdi nista unutra…..
Pa ne nosin je na golo a i ima onu neku “nesporkivu” podstavu😂