Ceste Splitsko-dalmatinske zupanije

Bikerica27

Member
Jucer san dolazila iz Sl.broda,jednin dijelon autoceston,jednim dijelon staron ceston.Svugdi su ceste nelose za razliku od nase.Cin san vidila tablu zavrsetka Sibensko-Kninske zupanije a malo iza nje pocetak Splitsko-dalmatinske zupanije cesta je postala ocajna...Same rupe na cesti,nepregledni zavoji,krpani djelovi ceste,.....Sta nasa zupanija ne moze nista napravit po tom pitanju?!Kako ih nije sram dopustit da tako izgleda nasa cesta?!Sta ce rec turisti a i sta se tice bajkera-nije problem izgubit glavu na tako losoj cesti.Molim vas ako imate kakvo rjesenje da popravimo nasu cestu da se javite.Bar da napravimo peticiju jer je stvarno lako proklizat i izginit narocito na ton dijelu od Sibenika do Splita.
 
slažem se ceste su nam katastrofa asvalt dno dna il je raskopan il je izlizan svakakav samo nije kako triba,triba vidit ko je nadležan za održavanje i uputit peticiju ima nas dovoljno da nešto pokrenemo na kraju krajeva uredno nam ispostave uplatnicu za cestarinu prilikom registracije . :rock: :rock: :rock:
 
cesta od pujanki prema kmanu u st-u nema ni jedne crte na cesti a ima 3 trake,brda su izrovana kraj peugeota,solinska,tj.ulica domovinskog rata se klize od izlizanosti (nedo bog da padne rosa ili kisa),od blatina prema hotelu split sa donje strane cosa je bez upozorenja da je pod kuten od 90 stupnjeva (prije misec dana san pala s motoron na tu cosu radi ulja na cesti),.....ima jos tu toga.pocet cu slikavat cestu i slat u novine slike da pokazen ljudima kakva smo drzava.....eto zasto bikeri ginu......
 
muci,poceli su malo po malo obnavljat crte po splitu...bit ce nesto :LOL:
al bi na nekih 60-70% splitskih cesta tribalo novi asfalt stavljat :palacdolje:
 
Bikerica27 said:
Jucer san dolazila iz Sl.broda,jednin dijelon autoceston,jednim dijelon staron ceston.

Na koji izlaz si izasla sa autoputa?
Ja kada kombiniram autoput i staru cestu, od Splita do Svetog Roka idem starom cestom i na dionici do Knina imam dva izbora.  Jedan vodi preko Muca, Ruzica za Knin i stvarno ima losih djelova, ali druga ide Split-Sinj-Vrlika-Knin i ta dionica je kroz obe (ili sve tri ne znam) zupanije dobra.
Dosta vise me smetaju lose ceste (stanje asfalta) po samom gradu Splitu. Pogotovo kada kisa tek pocne padati, neki djelovi se prolaze sa molitvom na usnama...
 
Vidićemo kad prođe ovi cirkus šta će se napraviti po pitanju cesta  :mrgreen:

ili će i dalje biti obećanja,obećanja.....
 
Bane77 said:
Na koji izlaz si izasla sa autoputa?
Ja kada kombiniram autoput i staru cestu, od Splita do Svetog Roka idem starom cestom i na dionici do Knina imam dva izbora.  Jedan vodi preko Muca, Ruzica za Knin i stvarno ima losih djelova, ali druga ide Split-Sinj-Vrlika-Knin i ta dionica je kroz obe (ili sve tri ne znam) zupanije dobra.
Dosta vise me smetaju lose ceste (stanje asfalta) po samom gradu Splitu. Pogotovo kada kisa tek pocne padati, neki djelovi se prolaze sa molitvom na usnama...



muc,ruzic je zatvoren-moras na obilaznicu radi nekih radova i tu  potrosis nekih 40-ak km,tako da je pametnije ic priko sinja i vrlike.najbolje bi bilo ic do zadra magistralon priko sibenika i popet se na knin onda.tako san se vracala.malo je bolja cesta,ali ni to nije nesto.bar je bolja cesta nego kod nas.
 
Ceste su nam Bože sačuvaj,pa nije mi jasno di ide ta silna lova od cestarina kad su ceste dno dna.Šta je najgora stvar i neke dionice šta se obnove nakon kratko vrimena izgledaju koda nisu bile sanirane.Pa me muči pitanje koji to inžinjeri projektiraju naše ceste ili tko je taj koji odlučuje na koji način da se izvodi sanacija pojedinih cesta u nasem gradu i županiji?! :misli:
 
Ma kad cestar navuče novi sloj asfalta, to drži dobrih dvi ure  :jesus:
Ne moš virovat, da neko želi napravit valovitu cestu, ne bi uspija tako dobro ka kad Cestar radi najbolje šta može  :LOL:
 
nije problem napravit cestu da je ravna to moze svaki cestar ,al nasi od nje naprave pravo umjetnićko djelo to nemože svak i u svako doba nije to jednostavno,triba prićekat turistićku sezonu dobro se ušit pivom pa da vidiš umjetnosti.Upozorenje svima dva do tri kilometra od vruje prema makarskoj su nazubali cestu al uzdužno ja sam se snaša sa endurom al je dosta opasno ako se naleti većom brzinom a pogotovo ako si na r motoru jednostavno kolo upadne u kanal i nemoš ga kontrolirat a kanal ko kriva drina tako da motor cili poćne ševrljat.
 
na putu u sl.brod,negdi iza karlovca na ininoj pumpi,leo,moj dobar prijatelj je svoju yamahu yzf1000 spustija na nogaru i kad je nakon nekih 10 min sija na motor i maka ga sa nogare,tocno di je sta motor je ostala rupa.cesta se na suncu otopila.moga si je nogon meljat i ostavljat otiske ka da hodas po pjesku.koja je to kvaliteta cesta?sta nase firme za ceste stavljaju u taj mix?sta je najtragicnije,to je bilo na autocesti,novonapravljenoj.Di mi zivimo?koji je ovo kontinent?bitno je da drzavni duznosnici ubiru porez,naplacuju ceste i stavljaju sebi pare u dzep,a mi obicni smrtnici neka se mislimo ocemo li poginit na cesti ili ne.jaka nan je autocesta!!!nema sta.
 
Dužnosnici uporedo s cestama grade sebi kuće i vikendice.

Danas bio do Makarske i baš si mislim,jadan ja i moj motor,po onoj "bangladeš" cesti od Baćine do Tučepa,pa nije čudo da se slabo vozimo,kad samo pomislim koju muku moram izdržat do Splita. :x
 
hondimir said:
Dužnosnici uporedo s cestama grade sebi kuće i vikendice.

Danas bio do Makarske i baš si mislim,jadan ja i moj motor,po onoj "bangladeš" cesti od Baćine do Tučepa,pa nije čudo da se slabo vozimo,kad samo pomislim koju muku moram izdržat do Splita. :x

Promjeni motor pa se neces slabo vozit  :mrgreen:
 
vickodu said:
Promjeni motor pa se neces slabo vozit  :mrgreen:
a vicko moj ,ma možeš prominit šta očeš ,ali kad je cesta strava bole te i ruke i noge , a bubrizi su nigdi visoko da ih ni rendgen više ne more nač :mrgreen: :mrgreen:
 
rus said:
a vicko moj ,ma možeš prominit šta očeš ,ali kad je cesta strava bole te i ruke i noge , a bubrizi su nigdi visoko da ih ni rendgen više ne more nač :mrgreen: :mrgreen:

Podesi ovjes, ispusti gume i vozi stojeći  :mrgreen:
 
rus said:
a vicko moj ,ma možeš prominit šta očeš ,ali kad je cesta strava bole te i ruke i noge , a bubrizi su nigdi visoko da ih ni rendgen više ne more nač :mrgreen: :mrgreen:

Za tebe znam da te par rupica na cesti ne moze spricit da se vozis jer ti je voznja preveliki gust  :wink: A i ne vidim bas gust vozit se po auto putu  :?