Cetina

bravo, svaka cast. Mali dio puta s toliko zanimljivosti.....
Meni je trebalo 40 god da se odvazim spustiti do izvora Zrmanje.  :oops:
Dio ovog tvog sam prosao i vidio ali uvijek je lijepo vidjeti istinske ljepote lijepe nase...
 
Lolo said:
Ima materijala dosta ali treba pisati tako da ću vjerojatno prije obići na desetke tih rijeka, rječica u kojekakvim zabitima nego napisati par riječi.  :mrgreen:

Neopisivo te razumijem  (y)
 
Svaka čast!Prekrasne slike.Jako si lipo ljudima dočarao Cetinski kraj i njegove prirodne ljepote.Tu je ujedno i moj kraj (i ja sam iz jednog malog ali srcu dragog mista u porječju Cetine).

p.s Linza ako budeš ovo čitao i budeš dolazio dole to ćemo proć ako dragi Bog da.Samo ćemo mi upoznat malo i ovaj gastro -enološki dio :mrgreen: .Pudla i ti si pozvan da nemisliš da sam te zaboravio  (y) :D
 
Svaka cast Lolo  (y)
Cetinu sam vise manje dobar dio preveslao, ali ovo je jedna totalno druga perspektiva  :mrgreen: .

Kao sto je netko vec rekao, hvala ti za ideju, a i fotke su uz tekst docarale tvoj dozivljaj lokacije  :cool:
 
Kad smo već kod tog veslanja u kakvov fizičkoj spremi moraš biti da se spustiš dolje u tome. Jedino iskustvo u tome imam kad sam bil u mornarici i kad su nas desetak pacijenata natjerali da u čamcu za spašavanje veslamo po dost velikim valovima jedno pola sata. Ja sam poslije toga bil bolestan par dana, a neki simptomi su ostali i nakon 20-ak godina  :mrgreen:
 
Lolo said:
Kad smo već kod tog veslanja u kakvov fizičkoj spremi moraš biti da se spustiš dolje u tome. Jedino iskustvo u tome imam kad sam bil u mornarici i kad su nas desetak pacijenata natjerali da u čamcu za spašavanje veslamo po dost velikim valovima jedno pola sata. Ja sam poslije toga bil bolestan par dana, a neki simptomi su ostali i nakon 20-ak godina  :mrgreen:
Na rijeci dosta jednostavno!Mislim ako ideš nizvodno!  :mrgreen: Uzvodno je već mali zajeb  :wink:
 
Ako bude zainteresiranih za posjet Cetini i njenim prirodnim ljepotama ja bi im preporučio sljedećih par stvari.Mogu sve razgledati iz zraka,mislim na paraglajding koji se da organizirati bez problema.One koji bi jedan dio svog vremena proveli na Cetini predlažem kanu ili kajak za manje iskusne i željne mirnijeg i opuštenijeg provoda.A za ekipu željnu adrenalina rafting svakako.Eto to su vam mogućnosti na Cetini.Sve se da organizirat bez problema ikakvog (y)
 
wbst said:
Ako bude zainteresiranih za posjet Cetini i njenim prirodnim ljepotama ja bi im preporučio sljedećih par stvari.Mogu sve razgledati iz zraka,mislim na paraglajding koji se da organizirati bez problema.One koji bi jedan dio svog vremena proveli na Cetini predlažem kanu ili kajak za manje iskusne i željne mirnijeg i opuštenijeg provoda.A za ekipu željnu adrenalina rafting svakako.Eto to su vam mogućnosti na Cetini.Sve se da organizirat bez problema ikakvog (y)
radmanove mlinice, kastel slanica itd. moze se nac dobra spiza, lipa je suma okolo, teren za na balun i ja mislin balote. sta si reka da se iznajmit kanu. vridi otic (y)
 
Obišao i taj donji dio i samo preporuka Radmanovih mlinci za one koji nisu bili. Usput kako se zove gostiona, restič ili što li već u stilu obitelji Kremenko. Navodno je sve u nekoj spilji i ne služe meso mamuta.  :misli: :LOL:
 
postoji i sredena je u stilu barnija i freda. kako se zove nesican se ali znan da se produzi od radmanovih jos uzvodno
 
Znam da je negdje u blizini ali nisam našao ali ako bude vremena ove godine nastojat ću i to obići u turi po Poljičkoj republici  :mrgreen:
 
Lolo said:
Kad smo već kod tog veslanja u kakvov fizičkoj spremi moraš biti da se spustiš dolje u tome. Jedino iskustvo u tome imam kad sam bil u mornarici i kad su nas desetak pacijenata natjerali da u čamcu za spašavanje veslamo po dost velikim valovima jedno pola sata. Ja sam poslije toga bil bolestan par dana, a neki simptomi su ostali i nakon 20-ak godina  :mrgreen:

Bio sam dolje na pustolovnoj utrci Cro challenge(mislim 2001 ili 2002 godine) :mrgreen: , a veslalo se u kanuima i sa raftom nekih 35-40 km po kisi  (y)
 
Mogu li se ja malo umišat? :mrgreen: Konoba ''Kremenko'' se nalazi u Svinišću blizu Omiša..  :wink:
Nećete požalit ako dođete...samo za spizu liti tribate rezervirat jer je ajme gužva..
Nemojte mislit da vam slike sve govore jer uživo je fascinantno i ima još puno toga za vidit..  (y)



































 
E to je to  (y) Čul sam već sa par strana da je gužva za po...dit ali kada dođu purgeri na motorima možda nas puste preko reda  :LOL:
 
Lolo said:
E to je to  (y) Čul sam već sa par strana da je gužva za po...dit ali kada dođu purgeri na motorima možda nas puste preko reda  :LOL:
to sigurno.Ako zbog ničega onda zbog toga!!!! :mrgreen: :mrgreen:
 
Moj zadnji posjet Kremenku je bia upravo sa ''purgerima''..  :mrgreen:
Nema tu priko reda, možete jedino učinit strategiju i čekat da oni bidni što peče digne cripnju (peku),
a vi onda brzinski maznut tepsiju s janjetinom ili hobotnicom (samo nemojte kožnim rukavicama :mrgreen:)...  (y)
 
Bravo Lolo (y)
Zbog ovakvih putopisa ponekad pozelim da nabavim i ja neku kozicu od 170kg koja moze proci tim putešestvijama jer nemože se to baš s bilo kojim motorom :(