Cfmoto NK650

Kad se CFmoto pojavio u Hrvatskoj prodavli su vrlo jeftino jedan stravično ružan skuter izgleda custom motocikla.

Ovo je nešto sasvim drugo.

Ne znam da li si pročitao, ali ovaj australski test ga poprilično hvali, najviše ono što dobivaš za novac.

https://bikereview.com.au/review-2017-cfmoto-650nk-abs/
 
Dylan said:
Kad se CFmoto pojavio u Hrvatskoj prodavli su vrlo jeftino jedan stravično ružan skuter izgleda custom motocikla.

Ovo je nešto sasvim drugo.

Ne znam da li si pročitao, ali ovaj australski test ga poprilično hvali, najviše ono što dobivaš za novac.

https://bikereview.com.au/review-2017-cfmoto-650nk-abs/
Konkretno ovaj test nisam vidio ali sam dosta istrazivao, po svemu sto sam vidio u australiji cfmoto je brend no1, tj najprodavaniji.
Negdje sam procitao da su cfmoto i ktm poceli graditi tvornicu u kojoj bi proizvodili 50k komada godisnje, gledao sam ovaj motor uzivo, plastike malo izgledaju jeftino i plava boja mi se ne svidja, zvuk je odlican.
Najvise me zanima sa kakvim problemima kod normalne eksploatacije su se ljudi susretali kod NK650...
 
Gdje si ga vidio?
Prilično dobro izgleda na slikama uživo vjerojatno i bolje.
 
Tihich said:
Gdje si ga vidio?
Prilično dobro izgleda na slikama uživo vjerojatno i bolje.

Prodajni salon cfmoto u Sarajevu, duke ide u prodaju a ujutro odo dati avans za nk650, kad stigne mogao bi staviti koju sliku i dojam ako bude koga zanimalo...

Duke najvise ide iz razloga sto mi tu nemamo servisa prije varazdina ili viktora, a za obicni retrovizor se ceka mjesec dana...
 
Svakako predstavi motor i dojmove (y), ovdje kod nas vjerojatno neće biti u ponudi i baš me zanima koliko su napredovali, naročito što češ ga ti moći usporediti sa KTMom.
 
Bob Rock said:
Kopija Kawasakija er6n...Šasija, mašina, zadnja vilica, prihvat zd.amortizera, itd...Ja bih radije kupio dobar polovni er6n..Nema tu sreće..

Bilo je u izboru par motora prvi i meni najdrazi je bio KTM duke bilo koji model 390+ ali sam odustao jer nisam mogao da kupim novog u bih, jedan je "dobavljac" koji u suradnji sa moto spicom nabavlja ktm za bih, medjutim kada sam ih kontaktirao za predracun cekao sam 2 sedmice na info i predracun, nakon toga su mi rekli da ne mogu nabaviti nikako nov motor nego da se ceka 3 mjeseca, pored toga da sam i cekao problem mi je sto su decki udaljeni 150km od sarajeva pa bi me svaki servis kostao 2 dana vremena i 10% vise novca.
Slicna stvar je bila sa hondom cb500f i kawasakijem z650.
Nije mi nista preostalo osim nekog bmwa ili cfmoto...
Izbor je pao na cfmoto, avans placen, trebao biti u petak isporucen ali radi nekog pravoslavnog praznika je pomjereno za ponedljak, propala mi je ideja odlaska sa njim na hvar za prvi maj jer nisam siguran hocu li ga stici registrovati do prvog...
 
Stigao jutros, tek sam maloprije napravio prvi km, ne planirano duze sam se vracao sa hvara zbog vremena pa me ovde docekala kisa...

Interesantno mi je bilo sto je dosao sa samo 900m predjenih, a kako mi je ovo prvi nov motor da li je normalno da iz auspuha smrdi kao da zapalite najlon, nije jak miris ali se osjeti bas kad pridjem blizu auspuha, najvise me asociralo na taj smrad zapaljene plastike...

Danas sam napravio tek 2km do pumpe i nazad...




 
Pikni još koju sliku zanimljivo izgleda a za ovaj miris, to je možda šta je motor nov, možda prođe kad napraviš nešto više kilometara.
 
(y) zanimljivo izgleda, sretno.
Da li imaš osigurane dijelove i servis?
 
Tihich said:
(y) zanimljivo izgleda, sretno.
Da li imaš osigurane dijelove i servis?

To je jedan od razloga, ako ne i jedini razlog zasto sam ga kupio.
Jako blizu se nalazi ovlasteni servis, za sad mi jos uvijek nista nije trebalo pa ne znam koliko su azurni ali vjerujem da nece biti problema, velika je firma...

Da li neko zna kako rjesiti vibraciju na tablici i retrovizorima na odredjenim obrtajima...
 
Stavi neke gumene podloške odgovarajuće debljine između nosača i tablice.
A retrovizor, nek se trese. Treba nešto i otpast sa kineza :mrgreen:
 
Ozbiljni motor mora tresti.. Inace se zove automobil  :mrgreen:
 
fawlty82 said:
Stavi neke gumene podloške odgovarajuće debljine između nosača i tablice.
A retrovizor, nek se trese. Treba nešto i otpast sa kineza :mrgreen:

:LOL: kad bi samo retrovizori otpali ja bi bio zadovoljan :D
 
Mogu li kao pocetnik pitati par pitanja ovde, ovo mi je prvi motor preko 200ccm pa mi je sve drugacije.

Dakle kao zadnji pocetnik a u zelji da sto bolje sacuvam motor, pitanje bi bilo da li je normalno kad ubacujem u prvu malo kucne/trzne. Nekad se to desi nekad ne, ne znam do cega je i mogu li to sprijeciti..

Onda sinoc vracajuci se sa posla kroz guzvu, par puta mi se upalio ventilator na 96 stepeni, blizu garaze mi se ponovo upalio ventilator, logika mi nalaze da ne gasim motor dok radi ventilator, ali kad sam ga pustio malo da radi slabo su padali celzijusi, ugasio sam ga na 94, da li je to opasno i koliko?