Cfmoto NK650

evo da se javim nakon 1200km predjenih..

motor radi i vozi kao prvog dana, odradjen prvi servis na 500km sa kojim nisam pretjerano zadovoljan, tacnije ovlasteni servis je smece, ali sam se kasnije obratio privatnom mehanicaru na neka dotezanja koja su trebali oni uraditi na prvom (nultom) servisu...
svjesno izgubio garanciju ali racunajuci koliko uzimaju za zamjenu ulja na te dvije godine garancije cu ustediti 300-400eur, tako da sta god crkne motoru, ostat ce za popravke :D

max sto sam ga vozio je 181kmh, imao je jos gasa ali ja vise nisam imao srca zbog vjetra  :LOL:

metzeler gume dobro voze sasvim.



 
Ironija :)

Uzmes ga zbog servisne mreze, pa se razdocaras :(

U biti jako interesantan motor, zanimljivog dizajna, samo me buni sto je dosta sličan er6n-u, a kada ga googlam vidim da se uz brend jako puno spminje ktm :s


Kako god, da te dobro sluzi
 
FUMFO5 said:
Ironija :)

Uzmes ga zbog servisne mreze, pa se razdocaras :(

U biti jako interesantan motor, zanimljivog dizajna, samo me buni sto je dosta sličan er6n-u, a kada ga googlam vidim da se uz brend jako puno spminje ktm :s


Kako god, da te dobro sluzi

Ironija nevidjena, sad sam se malo zarobio sa time...
Sto se tice er6n, cak i vozljivost je jako slicna kao kod ovoga, to mi kaze prijatelj koji je dugo vozio er6n, pa presao na gs1200 radi drugacijih potreba, nakon sto sam mu dao da provoza ovaj..

Hvala svakako  (y)
 
Rajčugo, isao sam sa ovim svojim cukojednim prijateljem u split, sarajevo split oko 300km, dakle taj dan sam puko 600km +-10km.
Moji utisci su sljedeci, motor do 300km, tj do splita je udoban i zabavan, povratak je bio horor, tacnije 20km prije garaze sam mislio odmarati jer mi se dupe raspalo...

E sad usput jedno pitanje, da li sam ja jedini kojemu je ovaj i ovakav tip motora neudoban ili ima jos slicnih iskustava?
 
FUMFO5 said:
Pa sto nisi odmorio :D

Iz vise razloga, jer sam krenuo sa zetom manijakom on na hondi nc700 nigdje ne staje osim na pumpi kratko, onda taman ispreticem deset slepera i 5 autobusa, izbijem na celo rulje i onda mi se ne staje jer uzivancija voziti kad nema nigdje nikog, a povrh svega smo malo zurili da vozimo po nekoj normalnoj temperaturi ispod 30stepeni.

Kad sam usao u kucu nasuo sam u kadu hladne vode samo da malo skupim krve sudove, da mi hercika ne vrisne...  :mrgreen:
 
Na 600 km slabo da postoji motor na kojem nece guzica bolit ali i to je individualno, tj meni na svakom motoru dojadi vec poslije 400km ,pravit pauze mjenjat polozaj ili ako ides negdje dalje dodatno nesto pod guzicu :mrgreen:
 
Danas sam prvih put uživo vidio CF Moto MT650 koji je varijacija na taj model o kojem se piše u ovom topicu.
Zanimljiv motor pa iako ga nisam stigao isprobati pa čak ni detaljno pogledati jer je susret s njim trajalo samo par minuta, reklo bi se da izgleda prilično kvalitetno. Pogotovo kad znamo da dolazi iz Kine na čije proizvode uvijek gledamo sa skepsom.
Prijatelj koji ga vozi mi je odmah napomenuo taj "klang" kad se ubaciva u brzinu. To mi nije nepoznato i sa drugih motora pa čak i na mojoj sadašnjoj Hondi NC s DCT mjenjačem se često čuje glasan zvuk ubacivanja u prvu.
Što se tiče vožnje na duge relacije bez ili s kratkim zastavljanjima, nije ništa neobično da nakon 300 km vožnje cijeli utrneš. Vozio sam više puta relacije Dubrovnik - Vukovar u jednom danu a nakon dva dana ponovno povratak kući također u jednom danu. Koliko god motor bio udoban i radio pauze svakih 100-150 km, nakon takve vožnje moraš se osjećati ukočeno. Prije mjesec dana sam vozio od Sarajeva do Dubrovnika u komadu sa samo jednim kratkim zaustavljanjem na granici. Roje također relacija od oko 300 km i zadnjih 50-tak km sam ugasio komunikaciju da ne slušam zapomaganje supruge koja je preklinjala da stanemo. I ja sam bio na izmaku snaga i svakih nekoliko minuta mijenjao položaj sjedenja. Upravo razmatram kupovinu nekakvih jastučića s mjehurićima koji se učvrste na sjedalo i navodno jako pomažu u ovakvim situacijama..
 

Attachments

  • IMG_20210819_185121.jpg
    IMG_20210819_185121.jpg
    2.1 MB · Views: 0
  • IMG_20210819_185037.jpg
    IMG_20210819_185037.jpg
    5.6 MB · Views: 0
  • IMG_20210819_185026.jpg
    IMG_20210819_185026.jpg
    2.1 MB · Views: 0
Upravo razmatram kupovinu nekakvih jastučića s mjehurićima koji se učvrste na sjedalo i navodno jako pomažu u ovakvim situacijama..
Imam ga godinu dana. Jedna od najboljih investicija. Treba par vožnji dok ne pogodiš pravu količinu zraka u mjehurima, ali kad si složiš --- uživancija.
 
  • Like
Reactions: stalker