cijena goriva...!

sehrz

Well-known member
Pozdrav ekipi , vise sam citaoc na ovom forumu tako da slabo pisem ali jucer sam malo obradivao jednu temu vezanu za seminar koja je doista super.... :) neznam dali je ovakvih vec bilo ako je ispricavam se :p

ako uzmemo da je cijena goriva 1997-2000 bila 3kn(+/- 50l)
a danas 2012 je cijena oko 11 kn !
sto je porsat od oko 3,6 puta!

ako je u yugi navodno prema prici profesora bilo gorivo oko 1,5 kn (sto je porast od 2 puta)

sto znaci ako se nastavi ovakav rast da cemo sa narednih 15 godina placati gorivo oko 40ak kn a posto vidimo da se na svakih 15 godina porast zbraja za jedan puta znaci da bi za 15 godina porast trebao biti oko 4,6 puta sto je u najgorem slucaju 50ak kuna za litru!
jer prema prici tog fosilnog goriva i rezervi ima jos do 2050 god (+/- 10 god)!

sto mislite hocemo se svi ic vozit u kuvajt gdje ce ako i oni krenu pratiti nas rast goriva cijena biti cak oko 4kn pa se vozis do mile volje?
sto ce biti sa svim vasim motociklima i automobilima?(alternativa,.. vodik)?
ili nemate misljenje pa cemo se ko pravi balkanci pokrit po usima i cekat da neko nesto za nas napravi??

hvala!
 
Dok nas država + INA budu pljačkale, ne gine nam taj scenarij koji si napisao.
A one fore, gorivo je skupo i vani, to mi nije neki argument.
Priznajem jedino cijenu nafte + troškovi proizvodnje i neki NORMALAN profit firme + nešto za ceste, a država može dobiti samo PDV i tu je kraj.
A to što smo mi popušili da nam je normalno što nam nabijaju nekakve trošarine i ostale izmišljene poreze, to je naš problem.
:palacdolje:
 
Iskreno, već mi se kosa na glavi diže od tog benzina, 3 dana prije poskupljenja i 3 dana poslije je to glavna vijest, zaboli me više.
Promijenit nažalost ne možemo ništa, osim jednom dobrom revolucijom.Ove bojkote pumpi na jedan dan i FejSbuk grupice neću ni spominjat  :LOL:
Vozim se ko i prije, dok ide ide, ko će još i oko toga glavu razbijat.

Al da je skup..je  :mrgreen:
 
Jedva čekam kad će auti na vodik i ful struju krenuti u serijsku proizvodnju i prodaju jer ovakvo
divljanje cijena benzina/nafte više nema smisla.
Neka i ostane na ovoj cijeni,makar bi mogao koju kunu biti niži,ali ako će do ljeta biti 15kuna onda
bi stvarno bilo vrijeme da se nešto poduzme... :anger:
 
snajper said:
Jedva čekam kad će auti na vodik i ful struju krenuti u serijsku proizvodnju i prodaju jer ovakvo
divljanje cijena benzina/nafte više nema smisla.
Neka i ostane na ovoj cijeni,makar bi mogao koju kunu biti niži,ali ako će do ljeta biti 15kuna onda
bi stvarno bilo vrijeme da se nešto poduzme... :anger:

nije bed vodika struje i ostalih alternativa... ali u cemu cemo onda uzivati... ?? mirisa benzina nema ,paljevine nema, radilice koja vii iz bloka nema e jebo ti taj poso!! na koji nacin ce nam ilustrirati zvuk... hehe preko mp3??
 
snajper said:
Jedva čekam kad će auti na vodik i ful struju krenuti u serijsku proizvodnju i prodaju jer ovakvo
divljanje cijena benzina/nafte više nema smisla.
Neka i ostane na ovoj cijeni,makar bi mogao koju kunu biti niži,ali ako će do ljeta biti 15kuna onda
bi stvarno bilo vrijeme da se nešto poduzme... :anger:

Vodik je bar za sada neisplativ.
struja (y)

 
sehrz said:
nije bed vodika struje i ostalih alternativa... ali u cemu cemo onda uzivati... ?? mirisa benzina nema ,paljevine nema, radilice koja vii iz bloka nema e jebo ti taj poso!! na koji nacin ce nam ilustrirati zvuk... hehe preko mp3??


Ha valjda svemu jednom dođe kraj,motori će nam ostati,kao danas oldtimeri,goriva-benzina isto neće biti,ali da bi ga upalio i osjetio miris,morat ćemo u garaži smućkati neki koktel sa min 95 oktana.
Naravno,sve je to još jako daleko,a do tada uživajmo dokle ide.

 
flugo said:
Vodik je bar za sada neisplativ.
struja (y)

Kakva to baterija u autu mora biti,ako je ful na struju,koja podržava,svijetla,grijanje/hlađenje kabine,pokretanje
vozila i najvažnije doseg i još da se napuni za max. 10 minuta.
Morat ćemo Teslu klonirati,da vidimo šta on misli  :mrgreen:


markookram said:
a u kojem to vozilu ?

Ma hebeš motore,pričamo o autima  :mrgreen:
 
snajper said:
Ha valjda svemu jednom dođe kraj,motori će nam ostati,kao danas oldtimeri,goriva-benzina isto neće biti,ali da bi ga upalio i osjetio miris,morat ćemo u garaži smućkati neki koktel sa min 95 oktana.
Naravno,sve je to još jako daleko,a do tada uživajmo dokle ide.
nova era počinje ... zamisli tuning elektro motora ... skineš ga , odneseš vikleru da tu stavi još koji namotaj ... mmmm  :0648:
 
markookram said:
nova era počinje ... zamisli tuning elektro motora ... skineš ga , odneseš vikleru da tu stavi još koji namotaj ... mmmm  :0648:

Neprocijenjivo,jedva čekam  (y)
 
snajper said:
Kakva to baterija u autu mora biti,ako je ful na struju,koja podržava,svijetla,grijanje/hlađenje kabine,pokretanje
vozila i najvažnije doseg i još da se napuni za max. 10 minuta.
Morat ćemo Teslu klonirati,da vidimo šta on misli  :mrgreen:


Rimac auti Sv. Nedjelja  (y)
 
Nije toliko ni problem ta cijena goriva koja je usklađena sa Eu cijenama samo nam trebaju još plaće uskladiti sa plaćama u Eu i sve 5  :mrgreen:
 
Samo imućni će vozit motore na benzinjaru... a mi ostali ćemo dobit bateriju između nogu i JBL zvučnik od 150W umjesto akrapa  :LOL:

taj porast cijena je neizbježan i INA ni vlada nemaju nikakve veze s tim....nego cijenu određuju velike face.Mi smo odavno mogli voziti motore na struje ali to je tržište pritisnuto, sad će doći do probijanja i ekspanzije...

15god mi malo prebrzo za toliku cijenu goriva...niti nevjerujem da će biti 50kn litrenka, al treba gledati i na ovakav način: ljudi će smišljat motore koji sve manje i manje troše goriva, to nije nemoguća misija, zašto nebi novi GSX-R 1000 trošio 1,5lit/100km  :jesus:
 
Otvori njihovu stranicu pa ćeš vidjeti da auto može na struju a radili su i bicikl koji ide 80 km/h
počeo je ko Honda bicikli pa dalje ...
 
markookram said:
a u kojem to vozilu ?

U kojem god..

snajper said:
Kakva to baterija u autu mora biti,ako je ful na struju,koja podržava,svijetla,grijanje/hlađenje kabine,pokretanje
vozila i najvažnije doseg i još da se napuni za max. 10 minuta.
Morat ćemo Teslu klonirati,da vidimo šta on misli  :mrgreen:

Kajaznam, valjda neka skupa  :LOL:
Rađe bi se po zimi malo smrzavao i ljeti kuhao nego plaćao ovim gulikožama tej hebeni benzin.
 
naftna industrija ne da struji vodi i ostalim rezijama da prismrdi u automoto industriju vise od ovih mizernih 0,000019 promila  :mrgreen: :mrgreen:
 
Palija said:
Samo imućni će vozit motore na benzinjaru... a mi ostali ćemo dobit bateriju između nogu i JBL zvučnik od 150W umjesto akrapa  :LOL:

taj porast cijena je neizbježan i INA ni vlada nemaju nikakve veze s tim....nego cijenu određuju velike face.Mi smo odavno mogli voziti motore na struje ali to je tržište pritisnuto, sad će doći do probijanja i ekspanzije...

15god mi malo prebrzo za toliku cijenu goriva...niti nevjerujem da će biti 50kn litrenka, al treba gledati i na ovakav način: ljudi će smišljat motore koji sve manje i manje troše goriva, to nije nemoguća misija, zašto nebi novi GSX-R 1000 trošio 1,5lit/100km  :jesus:

Si siguran?
U cijeni goriva (eurosuper) koji plaćaš na benzinskoj 38,47% je cijena goriva a  61,52% su porezi koje plaćamo državi  :wink:

E da,nije da se žalim vozim se i vozit ću se sve dok budem mogel  (y)
I jedva čekam kad bude benga 20 kn/l - da vidiš kak se bude lepo voziti,nigdje gužve  (y)  :mrgreen:
 
ADAM said:
Si siguran?
U cijeni goriva (eurosuper) koji plaćaš na benzinskoj 38,47% je cijena goriva a  61,52% su porezi koje plaćamo državi  :wink:

E da,nije da se žalim vozim se i vozit ću se sve dok budem mogel  (y)
I jedva čekam kad bude benga 20 kn/l - da vidiš kak se bude lepo voziti,nigdje gužve  (y)  :mrgreen:

To smo rekli i za 10 kn kad je gorivo bilo ispod 5 kn pa vidi gužva i dalje  :wink: