Cijena redovnih servisa

zrakoplovac said:
Jel može neki info za neku stranicu di narucujete OEM servisne dijelove, filtere ulja, filtere zraka i td.?
Općenito neka pouzdana stranica za dijelove?
Hvala unaprijed i svima sretna Nova!


Sent using Tapatalk

Koji motor?

Ja sam kod servisiranja popisao sve brojeve i podatke. Recimo, UFI filtere kupim kod zastupnika za nižu cijenu, a OEM su.
Ionako svi imaju dijelove od nekoliko velikih dobavljača, Bosch, Denso i slično.

I da, Louis ti je sasvim dovoljan ako želiš nabaviti sve odjednom.
 
Generalno mi za yamahu treba, imam sve kataloske brojeve...
Na potrošnim dijelovima ne štedim nikad makar vjerujem da su i zamjenski ok, al ak može OEM, bolje OEM...
Nije mi problem otić u ovlašteni, al nekak mi se nejde od kak mi je rekel da toče mineralno ulje unutra i da za boljim nema potrebe (kaj je vjv i istina)... daj bar neku polusintetiku, ipak je novi motor...


Sent using Tapatalk
 
hondimir said:
Pa nosi svoje ulje, boli te kiki ?!
tako je,u moj motor toči ulje koje ja kažem, prije sam nosio svoje dok nisam skužio da mi se ne isplati nosit jer ga on dobije jeftinije od mene. Zadnja izmjena ulja i filtera  3,2 litre motula 7100  10w 40, zatezanje lanca i kompletan pregled 500 kuna.
da sam ja kupovao morao bi kupiti 4 litre to je već min. 400 kuna, filter 50. Za 50 kuna ne bi se zahebavao sa mijenjanjem ulja
 
Najbolje da donesu svoje ulje i filter u servis i onda sami u servisu i zamjene... plate samo sat koristenja radione  :LOL:
 
karadolo46 said:
Najbolje da donesu svoje ulje i filter u servis i onda sami u servisu i zamjene... plate samo sat koristenja radione  :LOL:
to upće nije loša ideja, prijatelj mi je pričao da je to vidio negdje vanka i da to sasvim solidno funkcionira. Masu ljudi bi sami šarafali ali nemaju alat ni dizalicu
 
geronimo43 said:
to upće nije loša ideja, prijatelj mi je pričao da je to vidio negdje vanka i da to sasvim solidno funkcionira. Masu ljudi bi sami šarafali ali nemaju alat ni dizalicu
Ja imam sve doma za servis, prvenstveno mi je zbog garancije, inače ne bi ni razmišljal o ovlaštenom...


Sent using Tapatalk
 
Kad svoje motore servisirate sami u svojim garažama, gdje završe stari dijelovi a gdje tekućine i maziva  iz motora??




Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
Elias said:
Kad svoje motore servisirate sami u svojim garažama, gdje završe stari dijelovi a gdje tekućine i maziva  iz motora??




Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro


aj pogodi



Srki
 
Elias said:
Kad svoje motore servisirate sami u svojim garažama, gdje završe stari dijelovi a gdje tekućine i maziva  iz motora??




Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
po šumama, poljima i livadama (y)
 
Elias said:
Kad svoje motore servisirate sami u svojim garažama, gdje završe stari dijelovi a gdje tekućine i maziva  iz motora??

Staro ulje koristim za pofarbat drvenu baraku, a u vrtu imam staru japnenicu (vapnenicu) tako da tamo završavaju ostale tekućine.
Greta može bit ponosna na mene
 
Elias said:
Kad svoje motore servisirate sami u svojim garažama, gdje završe stari dijelovi a gdje tekućine i maziva  iz motora??




Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
Ja nosim na reciklažno dvorište i jedno i drugo :)


Sent using Tapatalk
 
Elias said:
Kad svoje motore servisirate sami u svojim garažama, gdje završe stari dijelovi a gdje tekućine i maziva  iz motora??




Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro

Ne servisiraš motocikl....jeftinije  :mrgreen:
 
U wc skoljku  kod rođaka susjeda da razjebe pročistač od kanalizacije jer nisu dopeljali do mene kanalizaciju

šalim se ali ima i toga :mrgreen:


 
Elias said:
Kad svoje motore servisirate sami u svojim garažama, gdje završe stari dijelovi a gdje tekućine i maziva  iz motora??




Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
Ja sve to bacim u rijeku,voda sve odnese