Cijena redovnih servisa

bojan

Well-known member
Nov 4, 2005
1,914
95
48
40
Sesvetski Kraljevec
Novema Nova
Bio sam tamo prije par mjeseci i vlasnik mi je rekao da su postali ovlašteni BMW servis, nigdje ništa ne piše pa me zanima jel zna netko nešto o tome.
CarGarantie osiguranje koje nude, isto pitanje jel netko koristio, kakva su iskustva ?

neven

Well-known member
May 18, 2002
643
318
63

dipsi997

Ako ti nakon 1000 km na PRVOM servisu treba podmazivanje cijelog motora, podmazivanje dzekova instalacije, poluga/ručica, sajle kvacila onda stvarno ne znam kaj to sad rade ti tajvanci ili si ga malo pretjerao:mrgreen: (inače vozim kavce već 30g)

Nino777

Well-known member
Sep 18, 2019
514
343
63
Zagorje
Nije nužno sve podmazati i očistiti nakon 1000 km, ali je vrlo bitno naplatiti ono što niti nije rađeno. Na takvim stvarima je zarada servisa, a ne na zamjeni 2 L ulja i filtera. Sve ostalo bi ionako trebalo biti jamstveni popravak.

črnomerec

Well-known member
Jan 24, 2011
4,987
805
113
zagreb
Ako te zanima je li dobra stranica, je, imaš i motocard, tu su negdje sa cijenama.
Pa gledam uzet jednu jaknu,nisam nikadnod njih narucivo,pa da vidim dal sve stima...sta je motocard?

dipsi997

Active member
Nov 10, 2018
444
133
43
Zagreb

dipsi997

Ako ti nakon 1000 km na PRVOM servisu treba podmazivanje cijelog motora, podmazivanje dzekova instalacije, poluga/ručica, sajle kvacila onda stvarno ne znam kaj to sad rade ti tajvanci ili si ga malo pretjerao:mrgreen: (inače vozim kavce već 30g)
Ne treba meni, ali eto to ulazi u racun pa umjesto 400-500 bude 700kn jer se doda jos sat-dva... Da bi volio da se to ne naplati volio bi, ali zbog jamstva sam morao odraditi prvi servis i opis podmazivanja pravda tu cifru uz zamjenu ulja.
Nije nužno sve podmazati i očistiti nakon 1000 km, ali je vrlo bitno naplatiti ono što niti nije rađeno. Na takvim stvarima je zarada servisa, a ne na zamjeni 2 L ulja i filtera. Sve ostalo bi ionako trebalo biti jamstveni popravak.

Dario je skidao tank i plastike oko njega, tako da je barem sat tu "cackao" oko nekih sitnica koje ispravlja nakon tvornice i dok je sve prekontrolirao, pa se nadam da na drugom servisu bude samo zamjena ulja odradjena i naplacena jer se nema vise sta stelat, da sam nekome drugove vozio i da nisam gledao rekao bih isto to naplaceno a ne odradeno, ovako sam bar gledao da se sve odradilo... Sljedeci put kupujem motor nakon 1000km pa necu imat tih problema 😜

Nino777

Well-known member
Sep 18, 2019
514
343
63
Zagorje
Ma žalosno je da ti servis na 1000 km netko naplaćuje ispravljanje tvorničkih greški ili loše sastavljanje motora, meni to jednostavno nije u redu. Ako se mora promijeniti ulje i filter, ok, to nije neka cifra iako bi po meni taj prvi servis trebao biti besplatan,

Stig

Member
Aug 6, 2017
255
22
18
Zagreb
Ne treba meni, ali eto to ulazi u racun pa umjesto 400-500 bude 700kn jer se doda jos sat-dva... Da bi volio da se to ne naplati volio bi, ali zbog jamstva sam morao odraditi prvi servis i opis podmazivanja pravda tu cifru uz zamjenu ulja.

Dario je skidao tank i plastike oko njega, tako da je barem sat tu "cackao" oko nekih sitnica koje ispravlja nakon tvornice i dok je sve prekontrolirao, pa se nadam da na drugom servisu bude samo zamjena ulja odradjena i naplacena jer se nema vise sta stelat, da sam nekome drugove vozio i da nisam gledao rekao bih isto to naplaceno a ne odradeno, ovako sam bar gledao da se sve odradilo... Sljedeci put kupujem motor nakon 1000km pa necu imat tih problema 😜

Na svakom servisu ces imati stavke dolje navedene na slici.. i to je po meni sasvim u redu, sjednes i vozis bez razmisljanja

Attachments

• IMG_20210329_091350.jpg
    IMG_20210329_091350.jpg
    34.3 KB · Views: 55
  • Like
Reactions: dipsi997

Spider

Well-known member
Jul 20, 2020
1,020
246
63
Zagreb
@ Nino777: Tako je, slažem se.
Makar ima par ljudi koji vjeruju u Tajvan/Tajland i kontrolu nad njima.
Npr. za hard Enduro naplaćuju i nulti servis 700-900 kn.
Enduro.PNG

Last edited:
  • Haha
Reactions: frulex

stipe_zxr

Well-known member
Apr 30, 2019
1,643
460
83
1017
d8

Ja cu dariu sljedece godine odvest i suzukia . On stvarno potrosi to vrime sto ti pise na racunu i nakon njegovog servisa mozes samo prst u uho

• Like
Reactions: karadolo46

Stig

Member
Aug 6, 2017
255
22
18
Zagreb
Upravo tako, eto ja sam u subotu bio na servisu i svaki puta je gust vidjeti da netko zna i radi ono sto voli i da si da maksimalno truda

pirgo

New member
Apr 20, 2021
6
4
3
Upravo tako, eto ja sam u subotu bio na servisu i svaki puta je gust vidjeti da netko zna i radi ono sto voli i da si da maksimalno truda
A znas sta je jos najbolje... kad sam radis svoj servis. Tek semeringe na vilici nisam htio sam mjenjati i to samo zbog vremena i nagovaranja kolege da cu nes zeznuti.