Cijene osiguranja motocikala

Nikad, ali ja napravim 5000 km u 4 mj. godišnje zbog posla. ;)
Možda da sam cijelu god. na motoru onda..
Znači ako voziš 5000 km godišnje ne tribaš osiguranje vozača i putnika.Zanimljiva teorija 🤔
Ja uzmen osiguranje vozača,putnika i bonusa na Hornetu 900 u Šibensko-Kninskoj županiji.
Cilo to veselje varira od 950 kn (Euroherc) do 1500 kn ( Grawe).Ja uzmen u Triglava za 1100 kn jer Euroherc nebi više pa da mi ga za 500 kn daju 🤮
Osiguranja cijene polica za motocikle izračunavaju prema procjeni rizika a to jako varira od kuće do kuće i jako je važno ispitati klasu u kojoj tražiš osiguranje jer tamo di je recimo za 600 ccm Grawe najeftiniji za 900 je najskuplji jer su tako procijenili klasu
 
Znači ako voziš 5000 km godišnje ne tribaš osiguranje vozača i putnika.Zanimljiva teorija 🤔

Mala kilometraža, pazim kako vozim i 1 motocikl je samo za vozača bez suvozača.
Previše gluposti plaćam ionako.
Ne sviđaju mi se HR nameti i krešem ih što više.. ;)
 
Meni su ta osiguranja vozača i putnika apsurdna čisto zbog osiguranih svota. Ako poginem žena će dobiti 10 000 kuna, ako slomim ruku i nogu, koliko ću dobiti? 300 kuna ili 500 ako slučaj završi na sudu? Malo karikiram, ali obično su te cifre osiguranja u slučaju nesreće smiješne u odnosu na pretrpljenu štetu, bol i dužinu oporavka pa se više uzdam u policu životnog osiguranja koja ionako pokriva sve, od auta, motora, traktora, aviona do susjedovog pesa, ali i košta osjetno više.
 
  • Like
Reactions: diesel power
Meni su ta osiguranja vozača i putnika apsurdna čisto zbog osiguranih svota. Ako poginem žena će dobiti 10 000 kuna, ako slomim ruku i nogu, koliko ću dobiti? 300 kuna ili 500 ako slučaj završi na sudu? Malo karikiram, ali obično su te cifre osiguranja u slučaju nesreće smiješne u odnosu na pretrpljenu štetu, bol i dužinu oporavka pa se više uzdam u policu životnog osiguranja koja ionako pokriva sve, od auta, motora, traktora, aviona do susjedovog pesa, ali i košta osjetno više.
Mozes staviti i vece cifre osiguranih svota. Drugi je problem sto svi šparaju pa su niske 😂
 
  • Like
Reactions: cadjo and Shepa
Kaj ak osig kuca "procijeni" da si bio u prekrsaju kad je nastala ozlijeda/invaliditet/smrt (pricam o tom dodatnom osiguranju vozaca i suvozaca)?
Ili da preformuliram: kolika je sansa pada ako vozis po ogranicenju u odnosu ako si preko ogranicenja? Pitanje je retoricko, naravno da sansa i posljedice rastu eksponencijalno, pa se pitam ima li smisla to osiguranje kad ga se mozda moze osporavat jer se nisi pridrzavao uvjeta ugovora? Naravno, cijena mu je mala, kao i odstete, gledam na to vise kao financijsku pomoc obitelji prilikom pogreba.


Btw, kad sam imao sudar di sam se polomio (kriva vozacica auta u koji sam se zabio), dobio odstetu od njenog osiguranja, ovu svoju policu nisam htio ni teretit jer nebi dobio nista, jasno je u njoj definirano da pokriva samo invaliditet ili smrt. OK, invaliditet bi mozda i mogao dokazat nakon neke komisije, mozda neki mali, tipa 5-10% sto znaci da bi dobio para taman za pokrit troskove benge do banke da dignem te novce 🤣
 
  • Like
Reactions: cadjo
di se ono moglo provjeriti polica i bonus, na nekoj stranici..
pravim izračune za auto na stranicama osiguranja i kad upišem tablicu baca mi bonus 30%, a imam 50% več stoljećima..
 
SWM RS 125 R Factory '19
Laqo by Croatia osiguranje 249 kn, (50% bonus)
ZG - 30 god.
190 kn jeftinije nego Euroherc 1. mj. ove godine, presretan sam! ;)
 
500 ccm 36 kw 48 god. Karlovac 398 kn suputnik i asistencija.
 
Evo frisko
998 ccm
Generali osiguranje(kasno san se sitia da sponzoriraju HNS)
Prije je bila Sava
Dakle teta Natasa iz Proloscica vidi koje je najjeftinije osiguranje i onda to uzmen
50% bonusa
1096 kn
 
  • Like
Reactions: cadjo
Evo frisko
998 ccm
Generali osiguranje(kasno san se sitia da sponzoriraju HNS)
Prije je bila Sava
Dakle teta Natasa iz Proloscica vidi koje je najjeftinije osiguranje i onda to uzmen
50% bonusa
1096 kn
ista cijena...samo za 200ccm više, Zagreb