Cijene osiguranja motocikala

prostbroj said:
Evo da kažem par iskustva o Vigo uređaju nakon ~6 mjeseci korištenja.

Pošto mi motor stoji ispred zgrade i imam pogled na njega tokom cijelog vremena, lakše mi je zaspati po noći ako znam da je motor "siguran".
Uređaj pokazuje gps lokaciju, snima i ocjenjuje vožnje i sve se vidi na mobitelu.
Mobitel mi je u jakni tokom vožnje, ne zamaram se previše da li uređaj i mobitel spoje preko BT na početku vožnje, ali ponekad tokom vožnje osjetiš vibraciju jer se upali alarm na mobitelu da je "motor u pokretu". Ako je kratka vožnja zanemarim, na dužoj bi vjerojatno stao,ugasio/označio da motor nije ukraden.
2 puta tokom nadogradnje aplikacije sa serverske strane, dogodi se da se aplikacija zblesira i ne radi ~12-24h. Već sam ih kontaktirao 2 puta zbog toga i svaki put su rekli da su radili nadogradnju. Sljedeći dan sve uredno radi, ali nije registrirao vožnje zadnji dan.
Nisam još imao priliku iskušati pozivanje hitne u slučaju nesreće, nadam se da neće ni biti potrebe.
Cijena za MT-03 je bila ~1020kn

Pregled aplikacije - 8/10
Uparivanje uređaja i mobitela - 8/10
GPS lokacija - 9/10

Plus - vidiš stalno gdje je motor
Minus - support/obavijesti su na SLO

Dali ti obavijesti dolaze SMS-om ili preko maila?
Taj uređaj se napaja sa Aku?

Ja sam ubrao ovo:https://www.ebay.de/itm/GPS-Tracker-ALLROUND-Finder-von-PAJ-GSM-GPRS-APP-KFZ-ORTUNG-DIEBSTAHLSCHUTZ/183636097171?epid=20009840150&hash=item2ac1907893:g:QXIAAOSwfhVd8JpR

uglavnom dobro radi kosta 5€ mj. (mogu se otkazati na mj. bazi)i radi online po cijeloj europi ima javljanje pokreta i vibracija.
javljanje je putem aplikacije ili maila!

 
Obavijesti dolaze putem push notifikacija, za sada ništa nije došlo sms-om ili mailom.
Uređaj se spaja direktno na aku, ali ima i svoju bateriju s kojom može ~2 mjeseca raditi bez dodatnog napajanja.
 
04.2020.
Honda XL 600
Euroherz
890,00 HRK (s 50% bonusa)
Istarska županija

05.2020.
Triumph Tiger 800
Euroherz
1.150,00 HRK (s 50% bonusa)
Istarska županija

 
hvala postbroj na infu..
ja narucio sad vigo box
honda hornet 2009
691 kn
zanima me samo to sto ti u voznji javlja za motor..to se u voznji cesto dogada ili ponekad ako se mob iz nekog razloga ne spoji odmah sa uredajem? i dali stalno tuli/vibrira dok ti ne potvrdis ili? ako potvrdis da je sve ok jel se onda koji put opet ponovi?

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
toecutter said:
04.2020.
Honda XL 600
Euroherz
890,00 HRK (s 50% bonusa)
Istarska županija

05.2020.
Triumph Tiger 800
Euroherz
1.150,00 HRK (s 50% bonusa)
Istarska županija

Skupo malo za hondu... Meni je 620kn za xt-a
 
diesel power said:
Skupo malo za hondu... Meni je 620kn za xt-a

Slažem se . Ja sam lani za FZ1, koja ima više kubika i kw od Triumpha platio 1000kn.
Navodno su sada poskupila osiguranja, a ja imam unutra i zaštitu bonusa.
 
  • Like
Reactions: holandez
toecutter said:
Slažem se . Ja sam lani za FZ1, koja ima više kubika i kw od Triumpha platio 1000kn.
Navodno su sada poskupila osiguranja, a ja imam unutra i zaštitu bonusa.

1400 kn sa 60 posto popusta za litru sa zastitom bonusa u eurohercu dubrovnik :misli: lopovi  :angry:
 
stigao vigo
s njim sam dobio i mobitel koji sam isti tren prodao pa me ovo ispalo 291 kn[emoji1]
aplikacija mi se cini zgodna
ac45f4c4938653d6b39a44efa24c074c.jpg


Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
Kad vec navodite cijene, mislim da bi bilo u redu napisat i o kojem registarskom podrucju se radi
 
  • Like
Reactions: exfreerider
2019 god
Gsxr 600 1100kn Hok 50% bonusa i ostali popusti ZG tablica.
2020god gsxr 600 1180kn 50% bonusa i još više popusta Triglav osiguranje. Nisam uzeo ove godine Hok jer su bili 150kn skuplji nego prošle godine sa većim popustima.
Bitno je i koliko vozač ima godina. Ja imam 26 godina a da imam više od 35 polica u triglavu bi bila 950kn sa zaštitom bonusa i putnika.
Nije im bitno što vozač nema nikakvu naplaćenu štetu u životu, što nema evidentiranih prekršaja i što svake godine prijeđe između 170 i 200kkm sa raznim vozilima. Čim si mlad, odmah si i opasan a kad bi se stavili moji kilometri godišnje i koliko je to sati u prometu bez ikakve štete netko tko vozi 2000km godišnje i napravi jednu štetu bio bi po postotku puno opasniji. Ali eto, što je tu je.
Novo u sustavu je ako recimo vozite službeno vozilo i dogodi se šteta za koju vas proglase krivim, preko vašeg oiba se sve vidi u sustavu i vaše privatne police će biti skuplje jer ste imali štetu. Više ne gledaju samo da je šteta bila naplacena sa vaše police. Teoretski ako nemate štete, jeftinije biti neće, nego se samo čeka kad će te napraviti grešku da vam sve police poskupe.
Ovo znam iz prve ruke od kolege vozača koji je razbio retrovizor na kamionu, kasko je pokrilo štetu, ali kad je došao raditi policu za motor, neugodno se iznenadio.