Cijene osiguranja motocikala

Mene su tražili vozačku i za auto, na osnovu toga dobio i popust.

Ne znam na osnovu čega ide prijava Hanfi, osiguranje može odlučiti hoće ti dati popust ili ne.
Nismo se razumjeli.
Popust nitko ne pita, ako misliš na bonus.
Ja se više referiram na dogovorno udruživanje osiguravajućih društava, oko toga da osiguranike stavljaju u nejednak položaj, onih sa vozačkom, u odnosu na one bez vozačke.
BTW, ja se pak ne sjećam da su mene ikada tražili vozačku, ni za motor niti auto.
 
Nismo se razumjeli.
Popust nitko ne pita, ako misliš na bonus.
Ja se više referiram na dogovorno udruživanje osiguravajućih društava, oko toga da osiguranike stavljaju u nejednak položaj, onih sa vozačkom, u odnosu na one bez vozačke.
BTW, ja se pak ne sjećam da su mene ikada tražili vozačku, ni za motor niti auto.

Ne mislim na bonus već popust.

Dobiješ ga na godine, na vozačku...etc.
 
Ne mislim na bonus već popust.

Dobiješ ga na godine, na vozačku...etc.
Meni je ova iz osiguranja uvik govorila da se nakon 34. godine starosti daje dodatni popust.Došlo i to doba i odavno prošlo qli se to više ne spominje 😆
Činjenica je da su oni svi udruženi,police se blago razlikuju da nema nekih sumnji ali uredno deru sve veće i veće premije...
2013. godine smo ušli u Eu,te ili sljedeće godine san platija policu za 650 ccm 425 kn,iduće je već bila 800 jer su nasli shemu za uskladiti toplomjere
 
  • Like
Reactions: Igor28 and Nero
P.S.Ovo sa vozačkom mislim da igra ima neko vrime,jer deru mlade vozače zbog procjene većeg rizika 👎
 
  • Like
Reactions: BreakM
Nema osnove za prijavu; vozackom dokazujes da si osposobljen upravljati vozilom. Kako nisi osposobljen, logicno je da si rizicniji, tj. da je premija veca.
Nisu te odbili osigurati (a to bi vec bilo za hanfu), samo po, od hanfe odobrenoj, procjeni rizika si u zajebanijoj klasi.

A sta se prije moglo (a realno, moze i dalje), je druga prica.
 
  • Like
Reactions: Shepa and Nero
Meni je ova iz osiguranja uvik govorila da se nakon 34. godine starosti daje dodatni popust.Došlo i to doba i odavno prošlo qli se to više ne spominje 😆
Činjenica je da su oni svi udruženi,police se blago razlikuju da nema nekih sumnji ali uredno deru sve veće i veće premije...
2013. godine smo ušli u Eu,te ili sljedeće godine san platija policu za 650 ccm 425 kn,iduće je već bila 800 jer su nasli shemu za uskladiti toplomjere

Meni je i taj 35 godišnji popust uračunat u godine, al cifra bude uvik li la :D
 
  • Like
Reactions: cadjo
ne kuzim ovo s vozackom jer ak bude njesra a ti nemas vozacku za tu kategoriju osiguranje kaze LA PAPA i snosis sve troskove i svoje i njegove a mozda i jos nes sa strane nakelje.
A kaj se tice popusta, ja imam 74% ''bonusa'' u jednoj kuci a polica se razliku je u par kuna od druhe di sam na 50%... tak da jedan da na godine drugi na oci, treci na frizuru i tu si negdje
 
ovako na prvu i ne izgleda lose za 75kn.... jer hak u osnovnom ne pokriva motor tek u nekom kasnijem. neznam kak je s oryxom.
 
Dakle, možda promašeno u smislu teme, ali ne znam koliko vam je poznato.

Prijateljica koja nema A kategoriju si je kupila motor i ide ona njega registrirati, pa tako i riješiti policu osiguranja.
E sada ide zaplet, u glavnom sve i jedno osiguranje je pita na uvid vozačku dozvolu da vide da ima A kategoriju. Kako je nema, ulazi u najrizičniju skupinu, te joj je premija osiguranja najviša.
Sad se ja pitam, kakve veze ima sa osiguranjem imaš ili nemaš vozačku za to vozilo. Netko drugi je zadužen, između ostalog, za to dali voziš vozilo sa ili bez dozvole.
Kako je sa pravnim osobama, obrtnicima i sl.? Pa pravna osoba nema nikakvu dozvolu. Obrtnik, nema dozvolu za npr kamion, ali je njegov vlasnik, itd.
Meni to zvuči kao zrelo za prijavu HANF-i.
Dobro pitanje. Ja sam bio kupio motor u RH i tražio probne table posto je bio nereg.
Prva stvar žena na tehničkom -salteru me pitala vozacku. Dao sam joj (stranu vozacku) I nešto je progundjala i dobio sam probne.Morao sam i kupiti tri dana osiguranje ako se dobro sjecam.
nakon toga , posto sam imao drugi motor oko 3 mjeseca ( i prodao) za koji sam platio puno osiguranje bez popusta, opet sam došao istome osiguranju i opet su me udarili punu cifru za osiguranje.
Kako mi je rekao tip iz osiguranja da mi nikako nemože dati popust jer eto nema evidencije da sam vozio i imao motor u RH (imao sam prije 50 cc skuter koji valjda nije puno znacio).
Ali , obećao mi je rješiti popust za auto pa sam rekao ok..
Uglavnom , nakon 10 g bez auta u RH odmah mi je rješio 50 % popusta, također me je tražio vozacku ali ovaj puta sam mu dao RH vozacku (preko 20 g staru) . U medjuvremenu
opet sam promijenio auto nakon 9 mjeseci i opet sam dobio popust.
tek nakon godine dana od sto imam isti motor (policu) na svoje ime sam dobio 50% popust.
e sad , ne mislim se žaliti , dapače.Platio sam oko 500 kn vise za dva skutera na osiguranju ali i uštedio oko 4000 kn na auto osiguranjima .

za usporedbu , prvi motor u inozemstvu (150 cc) sam platio osiguranje samo oko 2500 kn . Nakon dve godine (400 cc) platio osiguranje oko 600 kn .
dakle jasno da osiguranja procjenjuju rizik koji je njima očigledno velik za nove vozace ili one za koji same procijene da su rizicni Pa s time i daju odnosno ne daju popust tako da ne bi bas rekao da je to slučaj za prijavu.
znam sigurno da mi u eurohercu ne bi dali taj isti popust za aute kad sam jer sam ih bio pitao.. rekli su mi da prepisem auto na roditelje pa dobijem na taj način bonus preko njih (sto mi nema smisla).

e također bi dodao kako u drugim državama rade osiguranja -osiguranje vozila sam mogao kupiti BEZ vozačke dozvole ali sam MORAO prijaviti glavnog vozača vozila - NETKO drugi tko IMA položeni vozački ispit. Nitko drugi ne smije upravljati tim vozilom (ni ja sam). Dakle nema šanse da se vozi motor bez kupnje osiguranja na svoje ime . To je težak prekrsaj. ( Kriv sam!)
Takodjer kada sam prodao motor, isti dan sam nazvao osiguranje da ukinu premiju i vrate mi novac. Novi kupac je morao kupiti novo osiguranje na svoje ime. Znaci nema ko kod nas da se proda vozilo i drugi voze sa tudjim osiguranjem.
Eto koliko su tamo auto osiguranja još veći gadovi !
 
ovako na prvu i ne izgleda lose za 75kn.... jer hak u osnovnom ne pokriva motor tek u nekom kasnijem. neznam kak je s oryxom.
ja već dve godine imam HAK za auto i gasim ga uskoro kad istekne
Jednom mi je crko skuter , nazvao sam HAK i odkantali su me jer nemam nego baznu 220 kn clanarinu.
sam sam platio slepanje i reko nakon toga moram naći neko pokriće i eto za 74 kn Sava moto asistencija mi se čini sasvim ok. Uzet ću isto i za auto uskoro. Ovi u HAK su gadovi. Mogli su mi prevest motor i skinuti sa računa slepanje kao da je auto ali eto nisu ni htjeli cut kad je u pitanju bio motor. Kasnije vidim treba platiti preko 400 kn da bi pokrili i auto i motor.
 
  • Like
Reactions: neven
e o tom ti pricam... nisam znao cifre, al ak hoces ista sa motorom cifra vise nije mala.
Ja sam sad na oryxu za auto (dobio uz osiguranje za sicu) al mislim da isto ne pokriva motoe jer se veze na registraciju. a dal se moze ugovoriti za motor ne znam... al bilo je oko 100kn godisnje tak nesto
 
Uvik daje veće cijene samo što ako uzimaš prvi put oni ti "odrade" zvikanje i cjenkanje. Mene su čak jednom zvali direkt iz osiguranja koje mi je kompare ponudio da dođem kod njih direktno da će mi dati neki popust :LOL: