Cijene osiguranja motocikala

Dobio 3 najpovoljnije ponude od Komparea, nije nista skuplje nego prosle godine, dapace, jeftinije je u mom slucaju (50% bonus kao i prijasnjih godina)

View attachment 743225
Meni za Šibensko-Kninsku je variralo od 900-1300 kn s tim da je upitno kokva će ova godina biti.Mislim da je Grawe lani da ponudu od 1500 kn 🤑 jer je takva procjena rizika za litru...

P.S.Alfa koja je godina Z i koliki je bija godišnji porez?
 
Mislio sam na Kompareove ponude prosle godine - ove godine su nesto povoljnije u mom slucaju iako je bonus istih 50% kao i ostale stavke koje police ukljucuju.
Ma ja sam samo napisao koliko je mene došlo,ako nekoga zanima.
Kompare mi je izašao samo 840kn
 
  • Like
Reactions: cadjo
Kompare mi je nudio Savu kao najeftiniju 1250, koliko kubikaze ima i motor 😂
Meni su isto tako dali za Savu neku skuplju ponudu i onda mi kaže da ide vidjeti još sa croatiom,i na kraju sam preko kompare dobio Croatiu za 840kn
 
Ne znam, mene ocito u Kompareu ne vole jer svaki put dosta skuplje su mi nudili nego kad odem u svoje najdraze osiguranje na kavu.
 
🤔
 

Attachments

  • porez10god-580.jpg
    porez10god-580.jpg
    112.3 KB · Views: 0
Nisam nikad njuska po tim cjenama, jucer gledam na kompare i sad me zove covik i kaze da mi daje jos 20% na ponudjenu cijenu. Split 50% do 750cc ispada oko 650kn.
Nemam pojma koliko se krecu cijene okolo po osiguranjima.
 
1. Ali sad iman jedan drugi "problem".Lani u Veljači san kupija Kiu kojoj je tehnički vridija do Srpnja i kako se kasko ne može prinositi tija san odmah napraviti kasko.Znqči sad mi je u 5 miseci razlike kasko i redovno...
Ovisi o osiguravajućoj kuću ali neke ti mogu ponuditi da ti i kasko traje do isteka registracije, tako da se istek obje police poklapa.
Znači mogli su ti srediti da ti traje 5 mjeseci (od veljače do srpnja) a ne cijelu godinu (ali kažem , ovisi o kojoj se kući radi).

2. Ukoliko bi prominija osiguravajuću kuću za kasko koliko bi oni to gledali u slučaju nezgode s obzirom da bi u jednom periodu ima dva različita osiguranja?
Ovako se osićan zatočeno 🤣🤣
Možeš mijenjati osiguranje nakon svakog isteka police, to ti nitko ne "gleda" i nema nikakve povezanosti s štetnim događajem, ne brini.
Teoretski, možeš imati više kasko polica za isto vozilo ili imovinsku policu za imovinu ali se naplatiti možeš samo od jedne police, inače je to kazneno djelo ako se za isti štetni događaj naplatiš s dvije ili više strana.

Jedino nekada možeš dobiti dodatan popust ako ugovoriš i osnovno i kasko u osiguravajućoj kući. Nekada to nije isplativo pa ima ljudi koje obvezno imaju u jednoj kući a kasko u drugoj.
 
  • Like
Reactions: cadjo
Ne,još godinu dana bi ti trebalo biti 1000
Vidiš da je Alfin 2020. godište pa mu je 1000 kn a ne 1200...
Znači do dvije godine starosti se naplaćuje 1200 kn iznad 80 Kw,Alfa je platija 2020. i 2021. godine po 1200 kn i ove godine 1000 🤔
 
Vidiš da je Alfin 2020. godište pa mu je 1000 kn a ne 1200...
Znači do dvije godine starosti se naplaćuje 1200 kn iznad 80 Kw,Alfa je platija 2020. i 2021. godine po 1200 kn i ove godine 1000 🤔
Da,od druge godine starosti je 1000kn,njegov je 2020 znači dvije godine je star, znači 1000kn. Od pete godine je 800kn,tvoj je 2018,znači 4g star,znači i dalje 1000kn a od iduće 800kn