Cijene osiguranja motocikala

Ne kužim,šta ostavine a kao i za Zg?
Znači ja sam platio 140 eura,ti kažeš da je u ZG 200eura,nije mala razlika

Cijene polica osiguranja varariaju u Hrvatskoj. Postoji ako se dobro sjecam 7 zona rizika i cijene su tako korigirane, nije ista za ZG gdje je (uz KR i mislim SK) najskuplja kao za npr Daruvar gdje je najjeftinije (razlika u cijeni je velika).

Ti si PU? Ako se dobro sjecam, PU je 3. ili 4. zona rizika za razliku od ZG koji je 1.
 
Last edited:
al zanimljivo da sa toliko auta (a onda i udesa) DA nije poskupio
 
  • Like
Reactions: Dene
al zanimljivo da sa toliko auta (a onda i udesa) DA nije poskupio
Kod obaveznog osiguranja se gleda rizik na registarskom podrucju, a ne broj udesa sa odredjenom registarskom oznakom. Bilo je prije par godina price da ce cijela HR imat jedinstvene cijene, ali iz nekog razloga se od toga odustalo. To svakako nebi pojeftinilo one najskuplje, nego bi sve jeftinije poskupile :mrgreen:
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Dene
Cijene polica osiguranja varariaju u Hrvatskoj. Postoji ako se dobro sjecam 7 zona rizika i cijene su tako korigirane, nije ista za ZG gdje je (uz KR i mislim SK) najskuplja kao za npr Daruvar gdje je najjeftinije (razlika u cijeni je velika).

Ti si PU? Ako se dobro sjecam, PU je 3. ili 4. zona rizika za razliku od ZG koji je 1.
Iz Ri sam,znam da nije svugdje isti ali opet 200 i 140 eura (znači 30% jeftinije kod nas) mi zvuči prevelika razlika
 
Iz Ri sam,znam da nije svugdje isti ali opet 200 i 140 eura (znači 30% jeftinije kod nas) mi zvuči prevelika razlika
A eto, tako je kako je. U Daruvaru je onda vjerojatno 100 eura.

Sad gledam,.... tebi je poskupilo 25% od prosle godine. U ZG je poskupilo 17% (u mom slucaju)
 
A eto, tako je kako je. U Daruvaru je onda vjerojatno 100 eura.

Sad gledam,.... tebi je poskupilo 25% od prosle godine. U ZG je poskupilo 17% (u mom slucaju)
Ja sam uzeo ponudu preko laqo tjedan dana prije,bila je točno 1000kn,čekao sam do zadnjeg dana,kao ne žuri mi se i probam platiti zadnji dan,kažu ponuda istekla(valjda vrijedi 3 dana,nisam uopće to gledao) i dobro,zatražim ja novu i sad je 1070kn,tako da je u 3 dana narasla 70kn 😁
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Evo meni je prosle godine euro herc bio 1060 kn, a sad imam ponudu generali 1090 kn, 144.68 oba dve bez zastite bonusa i bez asistencije, a sljedeca najmanje sava je 1247 kn 165.58 sa asistencijom i zastitom bonusa, motor je 1237 cm
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Dene
Ja sam danas u pregovorima bio:
Allianz - cca 165 sa 30% bonusa
Adriatic - cca 140 sa 50% bonusa
Grawe - cca 116 sa 50% bonusa. asistencija jos dodatnih 16€

motor 700ccm
 
Preko 1000 ccm inace su
Ja sam danas u pregovorima bio:
Allianz - cca 165 sa 30% bonusa
Adriatic - cca 140 sa 50% bonusa
Grawe - cca 116 sa 50% bonusa. asistencija jos dodatnih 16€

motor 700ccm
A vidi allianz 🤣 strah me niti pitat ponudu za moju kravu 🤣
 
meni je najbolje kad neki agent kaze skuplju cijenu pa kad kazes da imas bolju ponud kao dokazi i ja ti dam istu.... koji k da dokazujem tebi kad vec imam tu cijenu :ROFLMAO:
da kaze dam ti jos 20% dolje nekaka, al da se hebem da dobijem sto mi vec neko na prvu dao..nema logike
 
Jel vi stavljate i asistenciju? Vam je zatrebalo kada?
Ja sam u Savi., asistenciju oni stave jer je u cijeni,nije mi nikad trebala,ali kad vec daju,nek ima... a cijena je čini mi se najpovoljnija od ovih sto neki iznose...OK., meni je i auto kod njih, pa i to igra ulogu...,i naravno 50 % ...
 
mislim da samo sava ima bas moto asistenciju i cijena je cca 10 e , tak da sam za te pare dodavao... sto je neko rekao bolje imati pa netrebati neg nemati a trebati
 
  • Like
Reactions: Dene and Feis123
Generali nema zastitu bonusa....


Nisam se oko toga puno informirao, ali, Grawe, Laqo, Croatija ju imaju i kosta nekih 7,8,9 eura, tako nesto


Agent Komparea s kojim sam pricao neki dan (rekao mu da me zanima najjeftinija polica obaveznog osiguranja + osiguranje putnika i zastita bonusa) je naveo samo Croatiu kao najpovoljniju, o Savi je poceo pricat, ali je sam to prekinuo jer je rekao, "aha, Sava je dosta skuplja" (nije rekao koliko)