Cijene osiguranja motocikala

To je za moj motor preko kompare
 

Attachments

  • Screenshot_20230303-112502_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20230303-112502_Samsung Internet.jpg
    319.1 KB · Views: 0
Ovo je Sava direkt preko njih, skuplje
 

Attachments

  • Screenshot_20230303-122825_Gallery.jpg
    Screenshot_20230303-122825_Gallery.jpg
    135.9 KB · Views: 0
Rijesio osiguranje, sutra na tehnicki i regu ak bu vrijeme OK :D , "moj" agent iz Grawea se 2 dana nije javio, Laqo mi upravo poslao mejl da daju 15% popusta na ponudu koju su mi izradili prije 2-3 dana tako da me za Z900 ZG registracija sa 50% bonusa kostalo ovoliko:

E da, NAMJERNO nisam uzeo osiguranje vozaca i suvozaca (ono osnovno koje kosta oko 9 eura, ako netko zeli znati razlog, napisat cu), ali sam uzeo zastitu bonusa (oko 7-8 eura). Dakle, ovo je cijena obaveznog osiguranja i zastite bonusa u slucaju jedne prometne nesrece gdje bi moja polica bila terecena i niceg drugog.



EDIT: javio i "svom" iz Grawea da sam rijesio sa Laqo i u roku 10 sekundi mi odgovorio "OK" iako se nije javljao 2-3 dana na moje trazenje da mi da ponudu jer ih vec imam nekoliko. Tako da na kraju ni ne znam njegovu ponudu, ali, proslogodisnja je bila 10tak eura skuplja nego sto sam ovu sad platio.
 

Attachments

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    13.1 KB · Views: 0
Last edited:
Rijesio osiguranje, sutra na tehnicki i regu ak bu vrijeme OK :D , "moj" agent iz Gravea se 2 dana nije javio, Laqo mi upravo poslao mejl da daju 15% popusta na ponudu koju su mi izradili prije 2-3 dana tako da me za Z900 ZG registracija sa 50% bonusa kostalo ovoliko:
Tih 15% je navodno akcija do utorka, zasto ne iskoristiti
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Tih 15% je navodno akcija do utorka, zasto ne iskoristiti
Nije bila navedena prije par dana (ili nisam vidio?), danas me "podsjetili" da sam zatrazio ponudu i da li hocu sklopit ugovor. I sklopio ga.
 
  • Like
Reactions: Feis123
za čega služi ta zaštita bonusa, kad sad opet svi daju 50% ako pređeš kod njih..
 
za čega služi ta zaštita bonusa, kad sad opet svi daju 50% ako pređeš kod njih..

Prvenstveno da ti uzmu 7-8 eura :mrgreen:
Nisam znao da je ponovo praksa davanja 50% na obavezno osiguranje kod promjene osiguravateljske kuce, znam da je takva praksa bila davnih dana koja je bila ukinuta prije x godina (da preskocis bonus odma do 50%), ali, i prije toga sam imao 50% pa se nisam oko toga raspitivao
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Octane and go-go
za čega služi ta zaštita bonusa, kad sad opet svi daju 50% ako pređeš kod njih..
ako skriviš prometnu, prema uvjetima obveznog osiguranja kod sljedeće obnove police trebao bi ti se postojeći bonus umanjiti za 15%. Ukoliko imaš zaštitu bonusa, neće, ali moraš policu obnoviti u istoj kući u kojoj je bila i tada, sljedeće 2 godine.
Naravno, osiguratelj mora znati da ti treba skinuti bonus, a to može znati ako si evidentiran u bazi štetnika pri HUO. E sada, dolazi do raznih situacija, npr. tebi dolazi obnova police a još nisi u bazi štetnika, znači jebat će te tek sljedeće godine. Ili je komplicirana prometna u kojoj još nije određeno tko je štetnik. U tom slučaju to će biti tek po završetku postupka. Da li samo pri murji ili ode na sud itd...
 
meni je najbolje kad neki agent kaze skuplju cijenu pa kad kazes da imas bolju ponud kao dokazi i ja ti dam istu....
agenti su specijalna vrsta cigana, pogotovo dok imaju stare mušterije koje deru godinama jer se "ljudima neda ciganiti za par eura", ali i to je zanat pred izumiranjem
Tih 15% je navodno akcija do utorka, zasto ne iskoristiti
uvijek je do utorka 10-15 posto popusta, i tako već dvije godine :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Feis123
agenti su specijalna vrsta cigana, pogotovo dok imaju stare mušterije koje deru godinama jer se "ljudima neda ciganiti za par eura", ali i to je zanat pred izumiranjem

uvijek je do utorka 10-15 posto popusta, i tako već dvije godine :mrgreen:
Meni su najprije ponudili sa 15%, par dana prije registracije i dok sam dočekao dan registracije ponuda od 15% nije vrijedila nego nova max 10%,70kn skuplje,tako da je ipak bolje kad je 15% 😁
 
evo meni za ER5 ponude od 490kn do 750kn... pa se ti nemoj ''ciganiti' i traziti par ponuda 😄
da sam po defaultu isao kod ovog od 100E (HOK ) jer mi baba tamo ima malog od susjede, losiju stvar (tu je bez zastite bonusa i asistencija a za 490 ima oboje) platio skoro duplo vise.

meni to vrijedi 4 maila

btw. ove godine mi sava diretk dala bolju ponudu od komparea a prosle je kompare bio bolji sa savom hahah

OT nesto svi u isto vrijeme krecemo sa regama hahah
 
  • Like
Reactions: Dene and Feis123
Registrirao sam danas motor. Sve cijene (osim osiguranja) se nisu mijenjale i ovaj link je precizan za izracun svih troskova (zapravo, nije precizan, 2 centa sam platio vise :mrgreen: ) https://www.hak.hr/vozila/tehnicki-pregledi/kalkulator/

Ovaj put se tehnicki sveo na pregled broja rame i provjere da li rade zmigavci i svjetla (ne visina snopa, samo jel rade). Prosle godine u istoj stanici motor lik furo na valjke za kocnice i napravio djir oko zgrade)
 
Last edited:
Vidio lik novi motor pa si mislio ajd da napravim đir, makar tu oko zgrade...
Vjerojatno se radi o tome sto su valjci u dijelu stanice gdje stranke ne smiju ulazit pa je motorom izasao na drugu stranu stanice i dofuro ga do mene
 
Samo da se zahvalim jer da tu ne spominjete kompare ne bi ni čuo za njega, a danas mi je uštedio 40 eura za skuter.
Beverly 400 2023.
-50%
45 eura
Sava preko Kompare-a
Split, 29 godina
U HOKu gdje mi je bio prošli motor i gdje mi je auto su mi nudili 85 eura. Vjerojatno su me tako i za motor derali, mislim da sam plaćao 800-900 kn za Horneta 600 '07.
 
svjeze:
ZG
500ccm
osiguranje putnika, bonusa i moto asistencija
491kn
sava -direktno
(preko kompare 500 i nesto sitno)
placeno online, policu dobio na mail i jos mi orginale salju doma.
p.s. hok 100i nesto sitno eurica bez bonusa i moto asistencije - za usporedbu
 
  • Like
Reactions: gagi and enduro