Cijene osiguranja motocikala

Dakle za Africu Croatia mi nudi kasko za 18000 kn (sa 50% popusta), dakle samo kasko bez osnovnog osiguranja. :poop:
 
DCT + ES... htio sam bez DCT-a ali rekli u salonu da ih nije moguce nabaviti pa eto. Nisam jos puno vozio ali za sad ugodno iznenaden DCT-om. :)
 
  • Like
Reactions: infinity
Dakle za Africu Croatia mi nudi kasko za 18000 kn (sa 50% popusta), dakle samo kasko bez osnovnog osiguranja. :poop:
To je ok cijena, s obzirom da se radi o osiguranju koje nije obavezno kao AO.

Osim toga, toliko koštaju samo prednje vilice ako ih skršiš, pa ti vidi isplati li se ili ne.
😁
 
To je ok cijena, s obzirom da se radi o osiguranju koje nije obavezno kao AO.

Osim toga, toliko koštaju samo prednje vilice ako ih skršiš, pa ti vidi isplati li se ili ne.
😁
Na malo boljem autu isto far kosta 15000 kn pa nije osiguranje 18000 kn. Uglavnom ja imam sve motore u Allianzu i svi su pod kaskom i vecinom su cijene ok (meni).

@BM0021 Jel to neki popust na kredit/leasing ili nekaj? Meni je jedno 6000kn kasko za GS u Allianzu (ali sam direktno kod Allianza a ne preko Tomica).
 
Na malo boljem autu isto far kosta 15000 kn pa nije osiguranje 18000 kn.
Da, ali postoje ljudi u osiguranju koji se bave statistikama, štetovnim rezultatima, čitanjem novina i stručnih publikacija, pa su zaključili (pače izračunali) da se kasko osiguranjem motora izlažu većem riziku nego kod kasko osiguranja auta, zato i jest veća cijena.

Kruške i jabuke.
 
  • Like
Reactions: Dene
Da, ali postoje ljudi u osiguranju koji se bave statistikama, štetovnim rezultatima, čitanjem novina i stručnih publikacija, pa su zaključili (pače izračunali) da se kasko osiguranjem motora izlažu većem riziku nego kod kasko osiguranja auta, zato i jest veća cijena.

Kruške i jabuke.
Valjda Allianz ima druge "ljude koji se bave statistikama" jer su cijene (bar u usporedbi s Croatiom) puno normalnije. Evo sad sam dobio povratno od Allianza 6000 kn za full kasko (dakle isto kao GS, razlika u novonabavnoj cijeni je 5000 kn tako da tu su negdje). Svejedno puno u usporedbi s cijenama vani ali to je druga prica.
 
  • Like
Reactions: Dene and Shepa
Na malo boljem autu isto far kosta 15000 kn pa nije osiguranje 18000 kn. Uglavnom ja imam sve motore u Allianzu i svi su pod kaskom i vecinom su cijene ok (meni).

@BM0021 Jel to neki popust na kredit/leasing ili nekaj? Meni je jedno 6000kn kasko za GS u Allianzu (ali sam direktno kod Allianza a ne preko Tomica).
To je preko Tomića baš, oni su mi dali ponudu i ugovorili. Uvijet je naravno i osnovno preko njih u paketu ali bila je korektna cijena, 1500kn
 
pitanje *
koliko plaćate policu za skuter/motor do 500ccm ?
ja nedavno registrira tmaxa pa čisto da usporedim koliko je to išlo kod vas a koliko kod ovih mojih muljatora ?
 
pitanje *
koliko plaćate policu za skuter/motor do 500ccm ?
ja nedavno registrira tmaxa pa čisto da usporedim koliko je to išlo kod vas a koliko kod ovih mojih muljatora ?
Mogao si napisati koliko su ti muljatori uzeli
 
pitanje *
koliko plaćate policu za skuter/motor do 500ccm ?
ja nedavno registrira tmaxa pa čisto da usporedim koliko je to išlo kod vas a koliko kod ovih mojih muljatora ?
Prošle godine u 11 mj. 405 kn sa suvozačem i asistencijom
 
Mogao si napisati koliko su ti muljatori uzeli



prošle god,oko 410 kn a ove god, poskupilo kao na 440 kn,
iskreno dugo vrimena idem kod jednog agenta ali ta cila spika ne možeš nigdi jeftinije i bolje proći mi pomalo ide na živce,;D
kod kojeg si ti osiguranja ?
 
prošle god,oko 410 kn a ove god, poskupilo kao na 440 kn,
iskreno dugo vrimena idem kod jednog agenta ali ta cila spika ne možeš nigdi jeftinije i bolje proći mi pomalo ide na živce,;D
kod kojeg si ti osiguranja ?
Generali
 
  • Like
Reactions: DA-IM
Dakle za Africu Croatia mi nudi kasko za 18000 kn (sa 50% popusta), dakle samo kasko bez osnovnog osiguranja. :poop:
ja sam se 2019 raspitivo za kasko u graweu...
rekli su mi da ne osiguravaju kasko motore,
jedino vip klijentima...i onda nabiju cjenu...
 
ja sam se 2019 raspitivo za kasko u graweu...
rekli su mi da ne osiguravaju kasko motore,
jedino vip klijentima...i onda nabiju cjenu...

Ja sam ove godine dobio informaciju da imaju kasko, čak bi me za moju R3 došlo 2500-3500kn (stvarno se ne mogu sjetiti cifre). Ali njihov kasko ne pokriva krađu, a realno to mi je jedan od većih razloga zašto bih uzeo kasko.
 
Ja sam ove godine dobio informaciju da imaju kasko, čak bi me za moju R3 došlo 2500-3500kn (stvarno se ne mogu sjetiti cifre). Ali njihov kasko ne pokriva krađu, a realno to mi je jedan od većih razloga zašto bih uzeo kasko.
Interesantno, meni su pak nudili kasko samo protiv krađe, a za štetu ništ :D 🤷🏻‍♂️
(To me nije zanimalo jer je motor garažiran cijelo vrijeme)
 
Lako za osiguranje, nego značajno poskupljuju novi motori a isti modeli kako to?🤔