Činđi Alpabama...

picoda

Well-known member
Činđi Alpabama...

Da, dobro ste pročitali...koji se kurac čudite. Što ne učite jezike..."Činđi Alpabama" na Maorskom jeziku znači ovo..."Učinili smo đir po Alpama s rođacima iz Alabame". Ne vjerujete? Probajte google translator pa vidite!


16beKjn.jpg


IAVL7BR.jpg



Prošle godine moj Afrički brat Polomljena Noga zvao me da mu pomognem s malom grupom rodjaka iz Alabame. Otac Dale, sin Shawn i njihov zajednički prijatelj Anuk došli su u par dana provozati najljepši dio zemaljske kugle. Dalmaciju.


Tu je par slija s njihove prošlogodišnje vožnje...

W1RTRxH.jpg


vi563YU.jpg



Nije zmaj izdržao da uz štake ne odradi dan s nama...

WsJczY7.jpg



Tako smo malo bauljali okolicom...

Tb4CzU7.jpg


Q7BWqyL.jpg


UKcUR8D.jpg


0T4G2v7.jpg


m2AsKbO.jpg


5Zc8YK1.jpg


Tk9VEt1.jpg


LStTLgb.jpg



...sve do dana kada je Dale odlučio osjetiti Dalmaciju u svoj svojoj punoći. Ramenom. Bilo je to kod parkiranja, doslovno na mjestu, ali je neka okoramena koščica bila slabijeg vara. S izvora Graba odveli smo se u jednu gradsku polikliniku gdje smo fino balkanski, preko reda, odradili rengen i dva pregleda kod najboljeg ortopeda okolice koji nas je, onako u odijelima, dočekao riječima..."Dobrodošli dragi donatori!". Sve je to, skupa s rengenom, trajalo nekih pola sata i isto toliko dolara što je naše američke rodjake zaprepastilo. I šokiralo. Pozitivno, naravno. Cifre i vremenski period koji su oni spominjali u identičnom scenariju na njihovom teritoriju bolje zaboraviti što prije.

Uglavnom, pukla je nekakva koščica, što Dale-a nije odvratilo od nauma da odvozi još jedan dan s nama. Laganini. Skrpit će on to kad se vrati doma...to je naš "Taf gaj from Alabama!"

Ajmo jednu za Dale-a!

www.youtube.com/watch?v=9Cyokaj3BJU


Ajde...nek prizna ko je probao ono s google translatorom?


Dečki su se zadovoljni vratili kući, pokrpili kosti, te nas obavijestili kako dolaze i ove godine. Pojačani. S jednim kirurgom, Čuli su za Alpe...pa bi malo do tamo. I okolo. U sedmom mjesecu. Nije baš moje vrijeme, sezona na vrhuncu, borba teška...odustajem na prvu. Međutim, rodjaci neće ni da čuju. Pristajem na drugu. Uz plan B. I jednu krasnu osobu koja me pokrivala tih nekoliko dana...cmokich...

Gz9vq7o.jpg



Polazak usred sezone ima jednu prednost...tu je naš veliki rodjak i prijatelj Boda. Gospodin i rejser...najveći Njemac u Južnoj Africi i najveći Južnoafrikanac u Njemačkoj. Tko je čitao moje priče s juga, upoznao je Bodu.
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,231595.0.html


Tn8RjLt.jpg


5AhdREd.jpg



Boda ima i novost za nas.
Kaže..."Jedna se moja prijateljica odlučila pridružiti našoj grupi. Šta mislite o tome?"
"Nije problem"...nas dvojica ćemo u glas..."ako imaš volje voziti u dvoje."
"Zašto u dvoje"...na to će Boda..."pa dama vozi sama!"
"A dobro"...nevoljko ćemo mi..."jel zna da vozi?"
"Pa onako"...kaže Boda..."vozila je jednom davno i nekakvu utrkicu."
"Koju?"...pitamo nezainteresirano. 
"Isle of Man."
Šutimo.
"I završila."
I dalje šutimo.
"I nema prste na ruci od kvačila. Samo mali."
Mi i dalje šutimo.
"I ima pogrebno preduzeće. I još jedno za dizajn interijera."
Meni se više ne šuti..."Daj Boda ne seri!"


Međutim...sve ovo gore je istina. Margareta je jedina od braće i sestara odlučila nastaviti pogrebni biznis svog oca te je sa šesnaest godina izgubila prste lijeve ruke na stolnoj pili. Unatoč svemu naučila je posao, usput završivši studij arhitekture, te je u jednom periodu života upoznala našeg Bodu koji je vozio utrke i radio kao instruktor vožnje. Svidjelo joj se. Ostalo je povijest. Desetak godina radila je kao test vozač i instruktor za njemački motorrad...odvozila Isle of Man...padala i dizala se. To je naša Margareta.

nwBJsZh.jpg


Amerikanci se pojačali. Ove godine i Steve je tu. Kirurg. Uho, grlo, nosić. Znači...kad opleteš, a dišeš, tu je Steve da krpi...kad lizneš, a ne dišeš,...eto Margarete da uzme mjeru. Ideala.

Od ostalih...Dale je farmer i vlasnik dućana s građevinskim materijalom, Shawn je sportaš, ragbijaš, instruktor skijanja, a Anuk trener tenisa na Alabama univerzitetu. Veliki gospodin. In his country  they also say Polako. Ima ritam svoje Šri Lanke.

oWHPBso.jpg



Plan imamo. Ivanova pozadinska ekipa složila je rutu od sedam dana. Istra, Slovenija, Dolomiti, Austrija, Samobor, Banja Luka...i nizbrdo kroz Bosnu doma. Četiri vodiča na četiri vozača. Pa ko to ima!

PZtqFWm.jpg



U Senju izlazimo na cestu...pokažem Shawn-u da izleti prvi...on zaboravi na svoje kofere, izbije mog lijevog i odradi piruetu s motorom. Sreća pa je rodjo u golfu trici uspio stati. Nismo baš počeli najspretnije. Njegov smo ispravili, mom je napukao prihvat, pa smo gurtnom rješili stvar.

Dečki su inzistirali da mi kupe novi kofer, što su i ostvarili, pa je novi nedavno izašao na cestu. O samoj razradi kofera više možete pročitati ovdje...

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,144387.msg4516399.html#msg4516399

Dva dana smo spavali u Opatiji...bauljali Istrom, odlično jeli, još bolje pili, bili na koncertu Žaka Houdeka i posjetili u Rovinju dečka iz Zagorja kojeg Anuk trenira tenis na fakultetu u Alabami.

yU9DCNy.jpg


atNzyZ0.jpg


2E5UmV1.jpg


poHri2d.jpg



Afro, Dale, Steve i Shawn su na XT660R motorima, Anuk je izabrao KLR 650...Margareti smo dali F650 zbog najmekšeg kvačila, a Boda i ja ne biramo. Mi znamo šta valja.

Q1TEJaD.jpg



Istra je predivna, kako i uvijek kad se voziš motorom, a doma imaš posla za popizdit...

JvGB3Sj.jpg


pULz4hB.jpg


Zg7mRuG.jpg


kJPSNoP.jpg




Kad šef smjene objašnjava...sluša se...


52l530p.jpg



Anuk u naletu...

2ERouRp.jpg



I tako...

UNhY719.jpg


4IrSYaJ.jpg



...iđemo dalje za koju sekundu...
 
Naaaa... Gotovo... Zvonija telefon... Sad san do šest... Imaš vrimena
 
:paper: dobra ekipa  (y)
 
:klopa:

Oćemo još! Oćemo još!!!

Forza Valeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!
 
odlično ko i uvijek, samo pitanjce , jel to namjerno malo izmješanih slika (Hum,Motovun, Lim, Rovinj, Motovun,... ) ili kako koja padne pod ruku ?
 
(y) (y) (y)

I mene ovo zanima  jel to namjerno malo izmješanih slika (Hum,Motovun, Lim, Rovinj, Motovun,... )
 
einstein said:
(y) (y) (y)

I mene ovo zanima  jel to namjerno malo izmješanih slika (Hum,Motovun, Lim, Rovinj, Motovun,... )

Biće ih Ivan vodi pa zaboravija da su bili tu maloprije  :LOL:
 
Sve 5 , ali ja po slikama tražim maora i nigdi ga , doduše ovizi redneksa kolko oš  :mrgreen:.
 
ropee said:
odlično ko i uvijek, samo pitanjce , jel to namjerno malo izmješanih slika (Hum,Motovun, Lim, Rovinj, Motovun,... ) ili kako koja padne pod ruku ?

einstein said:
(y) (y) (y)

I mene ovo zanima  jel to namjerno malo izmješanih slika (Hum,Motovun, Lim, Rovinj, Motovun,... )

Al nije to sve Istra?  :mrgreen:
To kako mi koja dodje...bitno da su iz iste županije...dok ih ne ukinu. Onda cu nabacat po državama.  :mrgreen:


Pletikosa34 said:
Biće ih Ivan vodi pa zaboravija da su bili tu maloprije  :LOL:

Je, je, toliko dobro izgovara gradove...da uvik misliš kako si u Italiji. Al najbolje je kad im prica da smo mi hrvati izmislili koka kolu... :mrgreen:
 
  nisam virila u gugl translejter  :D, sad cu  :LOL:
 
...prošlo je tih par sekundi...pa da završimo...

Mislio sam pisat i duže al sam vidio da je ostalo malo slika pa ću da kratim...

Kad ekipa iz Alabame ide u Alpe onda se tamo pušta samo ovo...

www.youtube.com/watch?v=NshQKDfFPlw


Sloveniju smo prošli dolinom Soče...malo se gubili nekakvim šumicama i proplancima...

9RWzDKn.jpg


YWUt1mt.jpg


af81bgb.jpg


L7rToPn.jpg


ovPmfKp.jpg


lqBqEOB.jpg


mGmzph1.jpg



...da bi večer i noć proveli u Kranjskoj Gori...

bA0UqAJ.jpg



Naredni dani bili su čista uživancija...slika imam jako malo jer smo se po cijele dane samo vozali. Dečki kažu kako su u tih par dana prošli zavoja za sto godina života u Alabami. E da...imali smo i dva dizelaša...prvi dan KLR-a, a odmah sutradan i GS-a. Kažu...kod nas u amerika sve su oznake na pumpama crne. Uz malo borbe, zagađivanja i trokiranja...brzo smo bili nazad na drumu.

Yveiwlo.jpg


tZPFxu0.jpg



Dva smo dana imali bazu u Cortini...

38RI6HM.jpg




...te odatle obilazili Dolomite. Dobro smo jeli...pomno smo pazili na aperitive i dižestive...i tako to...

kqDtiVU.jpg


525pFbB.jpg


g1Kfo5w.jpg


Vwhhy70.jpg


204ydkj.jpg



Na spuštanju s prijevoja Giau imali smo jednu neugodnu situaciju koja nam je praktički prekinula vožnju za taj dan. Sa Bodom i Margaretom dogovorio sam jednu žešću vožnjicu do vrha i dalje na drugu stranu, dok je Ivan vodio ekipu iz Amerike u laganom ritmu. Dečki su se već malo opustili u zavojima, Boda i Margareta pokazivali su im putanje tih par dana, pa je i vožnja postala fluidnija. Možda baš zbog toga, u jedan od brojnih lakat zavoja, Dale je ušao malo brže...lagano se pogubio...opalio po kočnicama i izletio pravo izvan iz zavoja. Ne bi to bilo toliko strašno da van zavoja nije bila provalija, a na putu mu se našao i onaj crno bijeli znak za lakat zavoj. Sve smo pregledali nekoliko puta i još nam nije jasno koliko se morao sagnuti na rezervar da znak otkine vizir i zadnji kofer, a ne pogodi njega po leđima. Da stvar bude zanimljivija širina motora s koferima je nekih pet centimetara manja od širine stupova koji drže taj crno bijeli znak. Kirurška preciznost izlijetanja. S tim da su Dale i motor ostali na rubu provalije...

kTjJ39C.jpg



Dale se malo natukao...ali je prošao praktički bez ogrebotine...na motoru smo ispravili par stvarčica , povezali kofer...i nazad u bazu. Na rakiju i zajebanciju. Steve i Margareta ostali su bez posla ovaj put...

L4Hepob.jpg



Sutradan smo...odmorni i spremni...spičili za Austriju kako bi se do večeri domogli Graza...

I7eNX7V.jpg


S9yd23K.jpg


t9tZPgb.jpg



U Grazu svatko na svoju stranu...neki su obilazili moto dućane...mi zreliji i iskusniji pivnice...

yevrdkY.jpg


ZPfsTDI.jpg



Tu večer sam dobio poruku od moje ekipe kući kako lagano pucaju po šavovima te trebaju pomoć u tehnici i ljudstvu. Ujutro sam, teškog srca, napustio ovo šaroliko društvo te u maniri starih ironbut iskusnjara doletio doma. Dečki su nastavili za Samobor...te dan poslije za Banja Luku. Bila je to jedna odlična vožnja u još boljem društvu.

Posebno zanimljivo bilo je gledati ekipu u kafićima na vrhovima prijevoja kada skuže tko je tip na malom gs-u koji ih je oprao na putu za gore. Što se ekipe iz Alabame tiče...dečki vjerojatno dolaze i dogodine...to najbolje kazuje kako im je bilo.

IAVL7BR.jpg


Eto. Živili!
 
Ma šta reći??
Ništa, neodoljivo, ka i obično!!