Ciscenje jakne od kože

LukaSokol

Active member
Pozz
Zanima me sa cime cistite kozne jakne?
Crne je boje pa mi od npr vlaznih maramica ostaju one "mucice/dlacice" i kada se to osuis ostaju bijeli tragovi po jakni...
Da li postoji kakvo sredstvo sa cim cistite kukce, bube i raznu gamad sa jakne?
 
Ja isto imam crni kožnjak,probao sam i ja s dezinfekcijskim maramicama i isto su mi ostajale mucice.Ja ga jednom godišnje (obično na kraju sezone,prije neg ga spremim u ormar prek zime) odnesem na kemijsko.
 
Imas u dm vlažne maramice za kožne cipele, ne ostavljaju fleke a jos i kao njeguju kožu.
 
Topla voda i spužvica. Kad se dobro osuši onda krema/pasta za kožu.
Da se nadovežen na ovo, može se dodati i neko sredstvo za odmašćivanje (čitaj Čarli xD) a od krema, osobno koristim kremu 48, primjenjiva u više sfera života...
 
Ja bi izbjegavao kemiju, recimo u dmu imas prirodne sapune za 10-15kn odnosno bez kemije za ruke, i sa njima operem kožne rukavice, unutar rukavice nakapam, izmuckam sve u posudi i ostavim neko vrijeme pa isperem, za sve koristiti mlaku/toplu vodu... a za jaknu i hlače našpricam iz šprice toplom vodom di ima najvise musica da se malo navlazi i popusti, i onda vlaznom krpom poskidam, suhom za kraj predem i sredstvo za njegu koze nanesem i bude ko novo
 
Ja cistim sa Sonax sredstvima za kozna sjedista u autima. Pjena za ciscenje i losion za kozu koji ostavlja mat finish.
Dok traje sezona, poslije svake voznje krpicom i mlakom vodom poskidam musice. A tretman sa Sonaxom odradim obicno na kraju sezone, prije nego okacim opremu o zimski klin
 
Ja bi izbjegavao kemiju, recimo u dmu imas prirodne sapune za 10-15kn odnosno bez kemije za ruke, i sa njima operem kožne rukavice, unutar rukavice nakapam, izmuckam sve u posudi i ostavim neko vrijeme pa isperem, za sve koristiti mlaku/toplu vodu... a za jaknu i hlače našpricam iz šprice toplom vodom di ima najvise musica da se malo navlazi i popusti, i onda vlaznom krpom poskidam, suhom za kraj predem i sredstvo za njegu koze nanesem i bude ko novo
TI i iz nutra ošibaš? najs... ja mislio ove godine cipele i rukavice odfurat na hemijsko.. al mi rukavica jedna oštećena, a noge smrde i ovak i onak.. xD
 
Ja sam odustal od redovitog ciscenja, nema smisla, samo se oštećuje koža...
Na kraju sezone sonax pjena za kožu plus četka i neka krema za zaštitu i tjt... 😎
 
  • Like
Reactions: Mocippaldi
TI i iz nutra ošibaš? najs... ja mislio ove godine cipele i rukavice odfurat na hemijsko.. al mi rukavica jedna oštećena, a noge smrde i ovak i onak.. xD
pa rukavica mi je bitnija iznutra :mrgreen: mislim ionako ih izmjesam i izgnjecim u vodi, samo unutra stavim sapun iako kasnije i on izade van pa se pomjesa sve s vodom i to je to.Isti shit na kraju
 
Evo, nasao i sliku, jednom mjesecno ako imam volje poskidam tim dm maramicama za kožne cipele bube, a prije spremanja po zimi kožnog odijela i vađenja tekstilnog, očistim istim tim maramicama i kremom 48 namazem jaknu, hlače i čizme.
Jakna ima 6godina, reklo bi se ko nova, ako netko želi dam ju za 5000kn
1_20210116_165220.jpg
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Pozdrav. Da ne otvaram novu temu , pitanje za kožna odjela- trenutno mi je 2 djelno. Ovo ljeto bilo je dosta putovanja na +35° i koliko god se ne znojio/znojio ,povuklo je kod pazuha miris što je normalno . Kako to rješiti ? Ima li neka pjena za čišćejne iznutra ili tako nešto . Ili ne gine kemijska čistionica i da njima prepustim to ? Luftanja i takve stvari ne pomažu .

Hvala!
 
Obrij pazuhe, puder ili stick, nikad bez majice i prevenirao si.😄 Za ovo sad, mozes potopiti u vodi s ne previse praska i oprati. Neki stavljaju i u masinu, nisam probao a ni necu.😄
Ako ostavis smrad kroz duze vrijeme, nema vise pranja.
 
  • Haha
Reactions: Octane
Stavi u vešmašinu na 30 C i i operi. Poslije suši na otvorenom ali ne direktno na suncu. Kad se osuši namaži kremom za kožu i utrljaj. Možeš i vazelinom pa čak i s niveom ali nju je teže utrljati. Ja sve svoje kožne stvari operem u mašini jednom godišnje, na kraju sezone, namažem i pospremim u ormar.
 
  • Like
Reactions: Vox22
Ako je crna onda probaj bez Nivee jer sve kreme za ljude sadrze puder koji onda,izbija u obliku bijelih fleki. Imas tih specijaliziranih ili vazelin, djecje ulje...
 
Ako je crna onda probaj bez Nivee jer sve kreme za ljude sadrze puder koji onda,izbija u obliku bijelih fleki. Imas tih specijaliziranih ili vazelin, djecje ulje...
Nivea mi sjebala Dainese crnu jaknu, 2-3 sata sam istrljavao sa vlaznom spuzvicom te bijele fleke nakon prvog djira. Kupio Dainese losion i osim sto ga je lako aplicirat, nikakvih fleka.
Zanimljivo, drugu koznu jaknu (mtech) nivea nije sjebala, ta jakna nije crna, ali ima i crnih dijelova, ali ni oni nisu flekavi od nivee