Ciscenje jakne od kože

😂 od kad to nisam vidio i cuo (y) odma sam se pokojne Stare sjetio 😎
u zadnje vrijeme se vratila na stare staze slave :D , ima je na svakom koraku.
Kad sam kupovao ulje i filter, vidim na pultu akcija 20kn veliko pakiranje u metalnoj tubi, rekao, uzimam :D
 
  • Like
Reactions: Mocippaldi
Ja sad na trazilici poceo ukucavat krema za dalje nisam uspio odma mi izbaci 48 😎
 
Samo navlazena krpa vodom, kasnije krema i to je to.

Krema?
E da, krema. 48-ica ili Nivea.
Koji put 50-50.
 
Kad to mama očisti jebes ti kemijske čistionicu 👏 👏
 

Attachments

  • IMG_20220808_100203_BURST001_COVER.jpg
    IMG_20220808_100203_BURST001_COVER.jpg
    2 MB · Views: 0
sva moja kozna odijela perem u masini za ves barem 2x godisnje! Prije odlaska na godisnji i prije zime!

1659948535887.png


pola bocice za jaknu i rukavice a druga polovica za hlace. sa hlaca a prije stavljanja u masinu za rublje skinem slajdere!

Na masini za rublje podesim najnizu temperaturu vode (30°C) i ugasim centrifugu.

Nakon pranja se odijelo objesi ( ne na direktnom suncu) da se visak vode ocijedi i odijelo posusi. Drugi/treci dan se namaze voskom za kozu.

Proces traje ( zavisno od temperature okoline ) do 7 dana.
 
Evo, nasao i sliku, jednom mjesecno ako imam volje poskidam tim dm maramicama za kožne cipele bube, a prije spremanja po zimi kožnog odijela i vađenja tekstilnog, očistim istim tim maramicama i kremom 48 namazem jaknu, hlače i čizme.
Jakna ima 6godina, reklo bi se ko nova, ako netko želi dam ju za 5000kn
View attachment 729770
Moze jos netko potvrditi da Krema 48 ne ostavlja tragove na koznoj jakni? Ne bi si volio ujebati novi koznjak.
 
Moze jos netko potvrditi da Krema 48 ne ostavlja tragove na koznoj jakni? Ne bi si volio ujebati novi koznjak.
Ne ostavlja,ja sam mazao sa 48.....samo gledas da bude tanji sloj da nije bas ono ko kad mazes nutellu 🤪
 
  • Like
Reactions: tegla
Ne ostavlja,ja sam mazao sa 48.....samo gledas da bude tanji sloj da nije bas ono ko kad mazes nutellu 🤪
Super, probam onda, hvala ti.
Znas ono, kupis si nekaj lijepo, pa se bojis drkat po tom sa svim i svacim.
 
Super, probam onda, hvala ti.
Znas ono, kupis si nekaj lijepo, pa se bojis drkat po tom sa svim i svacim.

Probaj na manjem dijelu (na prsima, gdje vjetar isusuje najvise), pa nakon djira/dva vidi stanje. Nemoj se zajebat ko ja sa nivea kremom na dainese D-Skin kozi kad sam nakon prve voznje morao 2+ sata skidat skorenu bijelu kremu :mrgreen: Poslije kupio Dainese losion i prst u uho - savrseno, ali skupo.
 
Probaj na manjem dijelu (na prsima, gdje vjetar isusuje najvise), pa nakon djira/dva vidi stanje. Nemoj se zajebat ko ja sa nivea kremom na dainese D-Skin kozi kad sam nakon prve voznje morao 2+ sata skidat skorenu bijelu kremu :mrgreen: Poslije kupio Dainese losion i prst u uho - savrseno, ali skupo.
Vidis, sad me brines, moja je Dainese.
Plasim se ici do Noveme samo po taj losion jer odem neku po sitnicu i ostavim 100 eura. :rolleyes:

Budem probao sa 48 na tanko pa vidio rezultate.
 
Ja sam si prije 2 godine uzeo taj Dainese set za održavanje kože u Novemi.
Tekucina za ciscenje i neka kao krema za namazati u setu s spuzvicom i krpicom.
Mislim da je bilo oko 200kn na zimskoj akciji.
 
Ja sam si prije 2 godine uzeo taj Dainese set za održavanje kože u Novemi.
Tekucina za ciscenje i neka kao krema za namazati u setu s spuzvicom i krpicom.
Mislim da je bilo oko 200kn na zimskoj akciji.
Ma gledao sam vec, znam na sto mislis. Ovo jelda?
Nije mi 35e toliko kriminalno skupo s obzirom na cijenu jakne, ali ne mogu se odluciti da li mi spada u onu kategoriju stvari koje mi zapravo ne trebaju jer postoji jeftinija i dostupnija opcija.
Tamo sam ostavio toliko love na Iponova sredstva za ovo ili ono a na kraju perem motor na praoni jer ionako nemam di i obrisem ga krpom od mikrovlakna poslije. Imam vise tih preparata za motor neg kaj mi je bivsa imala za sebe.