čišćenje naked motora

l.o.r.d.

Member
volio bih čuti savjet čime i kako je najbolje čistiti dijelove mašine na naked motoru. dosad sam vozio R-motore na kojima je mašina zatvorena ispod oklopa, a čišćenje oklopa je relativno jednostavno. pošto sam nedavno kupio naked, a volim da mi motor uvijek bude čist, prosvijetlite me na koji način je najbolje održavati čistoću mašine.
 
:shock:  :eek:hne:

kiler samo čačkalicom  8)
 
l.o.r.d. said:
volio bih čuti savjet čime i kako je najbolje čistiti dijelove mašine na naked motoru. dosad sam vozio R-motore na kojima je mašina zatvorena ispod oklopa, a čišćenje oklopa je relativno jednostavno. pošto sam nedavno kupio naked, a volim da mi motor uvijek bude čist, prosvijetlite me na koji način je najbolje održavati čistoću mašine.

spužva, šampon i puno strpljenja :mrgreen:

isprati vodom bez pritiska

obrisati sve dobro prije prvog paljenja, jer ako ne sve ce biti na bijele tockice, pogotovo ako je masina crna
mmAoKC7.gif
 
ili ga nakon šamponiranja isprati destiliranom vodom, za što u autopraonicama imaju fensi naziv "osmoza", pa nema točkica ni mrlja od vode tj. kamenca
 
filter zraka finom četkicom, obavezno sve dijelove na kraju prebrisati čarobnom krpicom, koja po mogućnosti bojom treba bit usklađena sa motorom  :mrgreen:
 
:misli: Odvojene spužve i krpe za brisanje za gornji i donji dio motora - jer se ova "donja" uvijek zasere od masnoće s ceste i od lanca jer mi je (pre)podmazivanje istog fetiš :mrgreen:
 
bricksrheavy said:
:misli: Odvojene spužve i krpe za brisanje za gornji i donji dio motora - jer se ova "donja" uvijek zasere od masnoće s ceste i od lanca jer mi je (pre)podmazivanje istog fetiš :mrgreen:

podrauzumijeva se...i za felge isključivo papirnati rućnici koje treba ekološki pohranit u otpad nakon upotrebe  :cool:
 
... i obavezno se porezat ili barem dobro bubnut rukom o neki oštri dio  :mrgreen:
 
bricksrheavy said:
... i obavezno se porezat ili barem dobro bubnut rukom o neki oštri dio  :mrgreen:

ako to ne napraviš onda praktički ga nisi ni oprao kako treba  :mrgreen:

 
biker4life said:
spužva, šampon i puno strpljenja :mrgreen:

isprati vodom bez pritiska

Samo ako je jako zaprljano, inače uljem za čiščenje i podmazivanje fine mehanike (ne sjećam se točnog imena), štapići za uha i medicinski tupferi  :0648:
 
sad već zahebavate čovjeka... :mrgreen:

istina je da se uprljaš pa osobno stavljan one nitrilne rukavice jer se ove od latexa prebrzo raspadnu  8)
 
Skripter said:
Samo ako je jako zaprljano, inače uljem za čiščenje i podmazivanje fine mehanike (ne sjećam se točnog imena), štapići za uha i medicinski tupferi  :0648:

WD-40?
 
Igoreta said:

Ne, neki Linoil ili tak nekaj. Frend mi je donesel s posla i navukel sam se. Od onda sve na motorima premazujem nakon pranja. Puno manje se maže, ono kaj mora biti crno je fakat crno, a kaj se mora svjetliti se fakat svjetli.  :0648:
 
l.o.r.d. said:
volio bih čuti savjet čime i kako je najbolje čistiti dijelove mašine na naked motoru. dosad sam vozio R-motore na kojima je mašina zatvorena ispod oklopa, a čišćenje oklopa je relativno jednostavno. pošto sam nedavno kupio naked, a volim da mi motor uvijek bude čist, prosvijetlite me na koji način je najbolje održavati čistoću mašine.
kiler cistim, kad je vec opako zmazan, sprej/pjenom za ciscenje klima uredaja  :wink: nasprejas pjenu, ostavis 15min, ona se topeci uvlaci izmedu rebara/saca i otapa prljavstinu. isperes vodom
 
Monstera stavim na štendere, stavim mu čepove u auspuhe, nakvasim ga laganim curenjem vode iz crijeva, u kanti napravim pjenu sa šamponom i našamponiram gornji dio(rezervar,sic,far i svjetla,ramu,prednju vilicu i topove) potom sve opet isperem vodom iz crijeva.
Onda dolazi na red "donji dio", sve našpricam sredstvom za čišćenje motora(agregat,lanac,lančanike,felge i amortizer) pa malo ostavim da se kiseli i nakon toga spužvicom za suđe i četkicom za zube očistim sve nečistoće do kojih mogu doprijeti, zatim opet cijeli motor našamponiram, ovaj puta od "glave do pete" i isperem vodom iz crijeva.
Nakon toga jelenska koža i glanc, pa lagana vožnja da sve ispari i onda glanc tekućim voskom.
 
Zapru said:
kiler cistim, kad je vec opako zmazan, sprej/pjenom za ciscenje klima uredaja  :wink: nasprejas pjenu, ostavis 15min, ona se topeci uvlaci izmedu rebara/saca i otapa prljavstinu. isperes vodom
di ima tog spreja za klime :misli: