Čitluk

Phobocaster

New member
Pozdrav, zanima me kakva je cesta preko Banja luke za Čitluk, čuo sam da je u jako losem stanju pa me zanima tudje iskustvo...
 

Attachments

  • Screen Shot 09-13-17 at 02.29 AM.PNG
    Screen Shot 09-13-17 at 02.29 AM.PNG
    645.8 KB · Views: 218
Najkraći put je ali recimo dionica Šipovo - Kupres je kriminal. Doduše ja sam išao vjerojatno u najgorem periodu kada se snijeg otopio pa je bilo sipine i soli ko u priči ali nevezano za to, rupa na rupi.. Meni je to bilo puno gore autom nego motorom.. Motorom mi loše ceste nisu neki problem, lakše se rupe izbjegavaju..  :mrgreen:
Plus je što ima puno manje murije jer ih trenutno po bosanskim cestama ima more.
 
Ja sam išao krajem osmog preko Banja Luke na jajce pa Bugojno pa Kupres i dalje do Posušja. Cesta je dobra.
 
Čitluk je blizu mene - al moje iskustvo opcenito s cestama po Hercegovini..... NE svidjau mi se, klizave, glatke, ni lokalci ih ne vole al da se vozit  :mrgreen:
 
Grbave, nelogične i zastarjele, iako po njima voze najnoviji primjerci zapadne tehnologije...

Pogledaj cestu kroz Međugorje od kružnog toka na Tromeđi pa do kolodvora U međugorju, nema 30 centi da nije rupa, uleknuće, drugi asfalt, volan trese gore nego da po najgorem makadamu voziš...a okolo parkiran vozni park od nekoliko desetaka miliona maraka.... :mrgreen:
...Koliko je ljudi izginulo na cesti od Bagnog mosta do Crveng Grma, cesta da te jeza uvati, asfalt i nije očajan ali okuke koma, nelogične i protivne bilo kojem zakonu fizike...

U glavnom, podržavam te ne volim ih ni ja... :palacdolje:
 
Na Baginom mostu, na DR3 s 200km prijedjenih(taman ih ocistio na magistrali) dolazim sa 70kmh, spustam u drugu na 40kmh na mostu jer znam da je klizavo, i prednja pusti da sam jedva osta na motoru i zavrsija u kontra traci...
Reko frendovima: od sad kavu pijemo uz magistralu nedi  :LOL:
 
dovla said:
Najkraći put je ali recimo dionica Šipovo - Kupres je kriminal. Doduše ja sam išao vjerojatno u najgorem periodu kada se snijeg otopio pa je bilo sipine i soli ko u priči ali nevezano za to, rupa na rupi.. Meni je to bilo puno gore autom nego motorom.. Motorom mi loše ceste nisu neki problem, lakše se rupe izbjegavaju..  :mrgreen:
Plus je što ima puno manje murije jer ih trenutno po bosanskim cestama ima more.
autom bi i išao zato pitam da ne moram mjenjat pola mehanike dok se vratim natrag :mrgreen:

onda bi bolja dionica bila na Jajce-Mostar nego Šipovo?

Vez said:
Kud u Čitluk? Šta te doli čeka rodbina, trebe ili žilavka?
the Godfather...

Erox said:
Ja sam išao krajem osmog preko Banja Luke na jajce pa Bugojno pa Kupres i dalje do Posušja. Cesta je dobra.
ponajvise me zanima dali ima lose ceste u smislu da svakih 30km moram ic preko makadama i dali je rupa na rupi...sto se tice brzine nebitno mi je ne mislim se ganjat ide jos ljudi samnom tako da ce biti lagani car tour

Face_Off said:
Čitluk je blizu mene - al moje iskustvo opcenito s cestama po Hercegovini..... NE svidjau mi se, klizave, glatke, ni lokalci ih ne vole al da se vozit  :mrgreen:
(y) razmislit cu jos...iskreno gadi mi se placat autoput u hr, opet mogu i starom cestom preko plitvica, na zadar pa dolje skoroz do Dubrovnika i onda izlazit iz drzave prema Čitluku...samo to je dosta veći put na koji bi se odlučio samo ako je cesta preko Banja luke stvarno jako loša...ako je solidno loša onda može :mrgreen:
 
Ako ces autom, ne sekiraj se i vozi  (y)
Ma i za motor je ok al daleko je to od D1 i magistrale  :0648:
 
Phobocaster said:
(y) razmislit cu jos...iskreno gadi mi se placat autoput u hr, opet mogu i starom cestom preko plitvica, na zadar pa dolje skoroz do Dubrovnika i onda izlazit iz drzave prema Čitluku...samo to je dosta veći put na koji bi se odlučio samo ako je cesta preko Banja luke stvarno jako loša...ako je solidno loša onda može :mrgreen:

Zašto na zadar? Pa fino opališ Gračac - Knin - Sinj - Imtoski - Grude i dalje na Ljubuški..

A ceste kroz BiH nisu toliko loše.. ne znam kojim vi brzinama pičite ali za putovanje onako malo iznad ograničenja nećeš imat nikakvih problema.. (Od Livna do Duvna pičiš koliko oćeš što se tiče ceste).
 
Erox said:
Zašto na zadar? Pa fino opališ Gračac - Knin - Sinj - Imtoski - Grude i dalje na Ljubuški..

A ceste kroz BiH nisu toliko loše.. ne znam kojim vi brzinama pičite ali za putovanje onako malo iznad ograničenja nećeš imat nikakvih problema.. (Od Livna do Duvna pičiš koliko oćeš što se tiče ceste).
nije mi se dalo tipkat...al tim putem  da. (y)
 
Report, autoput prema novskoj i ostalo sve stara cesta, na banja luku, jajce i kanjon vrbasa. Cesta kvalitetna i odlična, jedino sta je zavojita pa zenama ne odgovara, a povratak (zbog istih) kompletan autoput du-zg mislim oko 254kn. Vremenski 7h voznje starom cestom, autoput 5-6 sati (po ograničenju)...ako vam se zuri i umorni ste, preporuka autoput, a ako vam se vozi...udri brate (y)