Čoban prek bare - zagorec v ameriki

kvadista said:
  :D radi gospodične čiju nacionalnost nebum otkril ( dotična na sliki ) sam 2 dana kesniše krenul na put a radi toga sam doživel snježno putovanje na - 7 stupnjeva ! ali kaj da vam velim splatilo se  :jesus:
Kam si pak opće išel od nje ? I nek te je snijeg , i da ti je bar kiša cijeli put padala. Od ovakve ženske si pobegel nalukavat ono kamenje i drvlje. Jezuš Kristuš i Majka Božja dečec , em ti fakat niesi pravi  :shock: :misli: (y)
 
bregovljan said:
Kam si pak opće išel od nje ? I nek te je snijeg , i da ti je bar kiša cijeli put padala. Od ovakve ženske si pobegel nalukavat ono kamenje i drvlje. Jezuš Kristuš i Majka Božja dečec , em ti fakat niesi pravi  :shock: :misli: (y)

Nek si mu rekao..
Dugo, predugo nisam pročitao nešto ovako. Prejako!! Presmiješno. Al sam se ismijao....
 
Pridružujem se pohvalama za putopis.  Pravi R'n'R pothvat!  (y)  8)
I ja sam stvarno uživao čitajući uz jutarnju kavu (sad već 2 sata  :shock:).


Ugl., bio sam u Stažnjevcu prošle god. i uzeo Transalpicu od jednog super lika, koji nas je 'ko pravi "feudalac"  :mrgreen: ugostio na dva dana ...  i sad gledam slikice i kontam da je to tvoj brat (?). jeli?

pozdrave saljem i od wande (zna roman)  :wink:

:hello: :hello:
 
Vexxer said:
Pridružujem se pohvalama za putopis.  Pravi R'n'R pothvat!  (y)  8)
I ja sam stvarno uživao čitajući uz jutarnju kavu (sad već 2 sata  :shock:).


Ugl., bio sam u Stažnjevcu prošle god. i uzeo Transalpicu od jednog super lika, koji nas je 'ko pravi "feudalac"  :mrgreen: ugostio na dva dana ...  i sad gledam slikice i kontam da je to tvoj brat (?). jeli?

pozdrave saljem i od wande (zna roman)  :wink:

:hello: :hello:
Hej Veco da bio bi to moj brat!  (y)
Kad Vas možemo opet ocekivati u našim krajevima da Vas ugostimo na tjedan dana?  :piva:
Poz Wandi  :wink:
 
:hura:

I ti si tu!  Super!
Ma, prvom prilikom stizemo!
Zasad nam je siguran plan BiH, negdje na proljeće,
a poznavajući nas.. vjerovatno i do vas dojurimo ( :021: 30 km/h)  :mrgreen:  :oops:
 
Sunseeker said:
Putopis je zbilja zanimljiv ALI to sa jezikom kojim pišeš niti je simpatično niti lijepo,ja sam Dalmatinac i kad bi počeo pisati kako mi pričamo nebi nas ni Primorci razumjeli a kamoli Kontinentalci,zato....

Putopis za pet,jezik - karig.
E jesi našao temu za ocjenit tako nešto...
Vidiš, kad ja nešto ne razumijem, ja pitam. Ovo nije službeni dopis nego putopis, pa mislim da je skroz ok ako neko piše svojim dijalektom. Zakaj ti nebi pisao kako pričaš? Ako neko nešto ne razumje, nek pita. Većini bi bilo simpatičnije nego ovaj tvoj komentar.
 
Sunseeker said:
Putopis je zbilja zanimljiv ALI to sa jezikom kojim pišeš niti je simpatično niti lijepo,ja sam Dalmatinac i kad bi počeo pisati kako mi pričamo nebi nas ni Primorci razumjeli a kamoli Kontinentalci,zato....

Putopis za pet,jezik - karig.
Gle, puno dalmatinaca piše na svom dijalektu, i niko to ne pljuje nego to je kak se veli puno lipo :misli:, a kad zagorec napiše nekaj na svojemu dijalektu to je odma katastrofa......... ej majstore voli svoju zemlju i budi ponosan na dobre ljude i njezinu šarolikost (y)
 
Sunseeker said:
Putopis je zbilja zanimljiv ALI to sa jezikom kojim pišeš niti je simpatično niti lijepo,ja sam Dalmatinac i kad bi počeo pisati kako mi pričamo nebi nas ni Primorci razumjeli a kamoli Kontinentalci,zato....

Putopis za pet,jezik - karig.

Kolega, pokenj** ste se zer'cu po šćapu... Pozdrav od fetivog koji se ponosi svojim dijalektom i automatski cijeni ljude koji njeguju svoj i bez toga bi nam domovina bila obična lišina  :wink: živija naš feudalac, razumia san mu svaku besidu!

bateled sad si mi diga živac.. Pa nema ništa lipše nego skužit kad je neko iz trogira, komize, pravog sinjanina ili nekog iž'benika po dijalektu.. Ili razlikovat ko je zagorac a ko prigorac ili ko je baranjac a ne slavonac... A ako šta ne razumin, pitan jer me zanima... Aj stoj mi dobro :afro:
 
Molim da se putopis ne kvari sa ovakvim komentarima ili zato što se nekome diga živac bez razloga.

Komentar je bia upućen AUTORU a on ako će ga prihvatit neka ga prihvati,ostalo nema smisla komentirat.
 
:LOL:
Mujceki najte se bezveze sekirati  :wink:
Gle ja da sam štel mogel sam pisati po čist književno i to bi bil sam jedan v nizu putopisa  :wink:
a ovak mislim da je dobil na težini jer ja se ne sramim toga ko sam i od kud sam  :jesus:

Daklem kolege svako ima pravo na svoje mišljenje i ja nebum nikom zameril ak bude i kakva kritika jer znate kak se veli : sto ljudi sto čudi, 100 žena - 200 sisa  :mrgreen:

Živeli  :bananapivo:
 
Putopis ti je odličan kao i ono što si obišao-san snova,vidi se da si easy goin' tip i to mi je super,slike su ti zakon.Nadam se da ću i ja jednog dana tako.
Ne boj se,ni ja se tebe ne sramim :mrgreen: ali te jednostavno ne razumijem :( i to je sve što sam htio reći. Zato,budi i dalje ponosan ( kao što bi svatko od nas trebao biti ) ali eto,ja te molim radi sebe ( a vjerujem i radi drugih politički korektnih  :mrgreen: ) daj piši malo razumljivije jer si mi kao autor fantastičan i ne volim biti zakinut za tako vrhunsku avanturu.

Pozdrav iz kišne Dalmacije,živia :LOL:
 
kvadista said:
:LOL:
Mujceki najte se bezveze sekirati  :wink:
Gle ja da sam štel mogel sam pisati po čist književno i to bi bil sam jedan v nizu putopisa  :wink:
a ovak mislim da je dobil na težini jer ja se ne sramim toga ko sam i od kud sam  :jesus:

Daklem kolege svako ima pravo na svoje mišljenje i ja nebum nikom zameril ak bude i kakva kritika jer znate kak se veli : sto ljudi sto čudi, 100 žena - 200 sisa  :mrgreen:

Živeli  :bananapivo:

Zagi bravo, svaka ti čast!  (y)

 
Sunseeker said:
Putopis ti je odličan kao i ono što si obišao-san snova,vidi se da si easy goin' tip i to mi je super,slike su ti zakon.Nadam se da ću i ja jednog dana tako.
Ne boj se,ni ja se tebe ne sramim :mrgreen: ali te jednostavno ne razumijem :( i to je sve što sam htio reći. Zato,budi i dalje ponosan ( kao što bi svatko od nas trebao biti ) ali eto,ja te molim radi sebe ( a vjerujem i radi drugih politički korektnih  :mrgreen: ) daj piši malo razumljivije jer si mi kao autor fantastičan i ne volim biti zakinut za tako vrhunsku avanturu.

Pozdrav iz kišne Dalmacije,živia :LOL:

prika no frks, bum napravil jednog dana zagorsko-dalmoški rječnik pa se bumo bolje razmeli  :jiggie:
 
Ja san dalmatinac i sve razumija od riči do riči i mogu reči da je zbog dijalekta putpopis dobija na težini .Živija care  (y)