CR 125...na što paziti kod kupovine?

J@nos_Herc

Member
najprije pozdrav svima, i isprika ako sam slučajno stavio temu na krivo mjesto :)
ovako, kupujem cisti cross...nekako me najviše privlači Honda CR125  (oko 95. godišta).
e sad...bio sam vec dosta motora gledati...ali svaki je bio malo veća DRLJA...pa ga nisam uzeo :D
uglavnom, na što se najviše treba gledati?
ono, gledaj ramu, kotače dal imaju lufta, zadnju klackalicu, lanac i lančanike, zatim na mašini (jel zvoni što u njoj), u kileru jel je mastan ćep nakon vožnje......slobodno napišite još neke stvari na koje treba obratiti pažnju. ;)

zanima me što bi to moglo biti?...motor ne radi mirno na leru (na niskim okretajima)...onak kao da se zaletava. prvo samo što ne krepa, pa dok mu se da gasa, onda ostane raditi na tim višim okretajima.

eto, slobodno napišite što najviše mogu podvaliti "prodavači" , samo da bi prodali motor.
tako sam ja išao kupovati prvi motor prije nekoliko godina, i nisam poveo nikog tko se kuži u motore.....i mali mi proda foru: motor nije uoce htio raditi na ler gasu- "to ti je tak kod cross motora, jer oni stalno padaju pa mora biti tako da odmah krepa motor dok padneš s njega!" :D

hehe, a što da kažem...jbg. svašta sam doživio, a i opet cu sigurno dozivjeti......znam, budete mi rekli da si povedem nekog tko se kuzi u motore...ali neznam baš takve ljude....a povedem dva frenda koji se donekle kuže u te stvari,ali nije to nešto posebno.
tako da, slobodno napišite neke savjete glede tih motora :)

e da, još jedna stvar.....ako bi mogli napisati onak okvirno cijenu dijelova za te motore....tak da si mogu izračunati koliko si još moram staviti novaca sa strane za popravak...(ono, cijene dijelova na štelu a i dijelova u mašini)

Unaprijed HVALA i sorry za puno teksta :)
 
bilo koji kroser te godine je drla.... rasulo i ima ulahanja cim ga kupis...

Kupi najjefitniji koji nades.... i ulozi u njega 500 € u startu ...i miran si 2-3 sezone....

dijelovi:
- 60 € klip i karika
- 100 € lanac lancaniki
- 150 € reparacija amortizera
- 120 € promjena svih semeringa i lezajeva na motoru
- 100 € ostale sitnice, ručkice, prekidaci, ulje, filter, svjecie...

To kad slozis, znas kaj imas.....sve ostalo  :palacdolje: