CRM 125 RC ventil????

ficovk

New member
Ovako zanima me nesto vezano uz RC ventil!
Vozim Hondu CRM 125r 1992 godina.
Kada dodam gas u prvoj brzini motor odlicno povuce do 7000 okretaja i pocme se gusit jedva nekako dođe do 8000 i otvori
tako i u drugoj brzini samo  se malo slabije gusi.. 3,4,5,6 sve uredu otvara
Nije mi jasno zašto se motor počme gušit prije nego što otvori?  :misli:
 
ficovk said:
Ovako zanima me nesto vezano uz RC ventil!
Vozim Hondu CRM 125r 1992 godina.
Kada dodam gas u prvoj brzini motor odlicno povuce do 7000 okretaja i pocme se gusit jedva nekako dođe do 8000 i otvori
tako i u drugoj brzini samo  se malo slabije gusi.. 3,4,5,6 sve uredu otvara
Nije mi jasno zašto se motor počme gušit prije nego što otvori?  :misli:

Zračni filter ti je original i u dobrom stanju?
 
jesi siguran da se ventil slobodno otvara i zatvara, tj. na kanalicu od ventila u cilindru ti se poslje nekog vremena nakupi garezi, pa se ventil neda otvorit do kraja, a bome nekad ni zatvorit kako treba. Onda pogledaj dali imas naslaga garezi u auspuhu, na koljenu odma nakon kolektora. To sve mora biti cisto, razlika se itekako osjeti....  (y)
 
tkubasa said:
jesi siguran da se ventil slobodno otvara i zatvara, tj. na kanalicu od ventila u cilindru ti se poslje nekog vremena nakupi garezi, pa se ventil neda otvorit do kraja, a bome nekad ni zatvorit kako treba. Onda pogledaj dali imas naslaga garezi u auspuhu, na koljenu odma nakon kolektora. To sve mora biti cisto, razlika se itekako osjeti....   (y)
e hvala puno ! skinuo sam auspuh i dobro ocistio ispusni kanal !!
 
ficovk said:
e hvala puno ! skinuo sam auspuh i dobro ocistio ispusni kanal !!
ustvari NE! sad sam isao vozat se i ugl motor se presto gusit ali imam drugi problem sada zakuca u 7000okretaja i uopce ne otvara!! sta sam sjebo?
 
Zanima me jel se moze nastelovat mjesavina ulja i benzina ??? i kako??
motor previse dimi losa mu je krajnja brzina mislim da previse trosi ulje..  prijasnji vlasnik mi je rekao da mu je majstor pojaćao mješavinu ulja i goriva negdje na onoj pumpi??  :misli:
 
ficovk said:
Zanima me jel se moze nastelovat mjesavina ulja i benzina ??? i kako??
motor previse dimi losa mu je krajnja brzina mislim da previse trosi ulje..  prijasnji vlasnik mi je rekao da mu je majstor pojaćao mješavinu ulja i goriva negdje na onoj pumpi??  :misli:

naravno da mozes, imam ti ja workshop manual pa ti mogu poslat, mislim da je na nekom blesavom jeziku, al nije ti toliko bitno, mogu ti i objasnit ako ti se neda komplicirat sa tim manualima nije komplicirano....
a sta se tice ventila, nemas tamo sta zeznut, ako si sajle nazad ljepo spojio svaku na svoje mjesto, ako se u prazno (bez kontakta) sve slobodno vrti od pocetka do kraja. Jack od ventila predpostavljam nisi dirao, jer nije potrebno, a nadam se da i nisi otvarao motoric ventila jer ga je malo pimplavo za slozit a nije potrebno otvarat   :misli:


e da al workshop manual ti je za nsr 125 r i f, stariji model ali sve je identicno kao na mojoj 94'    (y)
 
ficovk said:
motor previse dimi losa mu je krajnja brzina mislim da previse trosi ulje..  prijasnji vlasnik mi je rekao da mu je majstor pojaćao mješavinu ulja i goriva negdje na onoj pumpi??  :misli:

Trebao bi trošit oko 1.5 dcl ulja na 5L benzina. Tako je meni i ne dimi mi previše, a i ako malo dimi nema veze! Tko maže taj i vozi (y)