Cross 250

ovom je puko mortizer zadnji
tak da o tome jel sigurniji tomos ili ovo... tomos definitivno... apn 6 kaj je koma za skakanje... ja sam sa njima skako od kad ga je kupio i bratic sa puch cobrom 50 i ja sa apn... nasi dva voze... (dobro meni su vilice rikle) ali se vozimo a nejmu mortizer puko... pa ti vidi.
 
ive_91 said:
ovom je puko mortizer zadnji
tak da o tome jel sigurniji tomos ili ovo... tomos definitivno... apn 6 kaj je koma za skakanje... ja sam sa njima skako od kad ga je kupio i bratic sa puch cobrom 50 i ja sa apn... nasi dva voze... (dobro meni su vilice rikle) ali se vozimo a nejmu mortizer puko... pa ti vidi.

Daj mi nešta objasni, kad veliš puko zadnji amortizer što je to točno puklo (čisto me zanima), jesu pukle ušice amortizera koje se pričvršćuju na ramu/vilicu, ili je pukao zatezač opruge ili je pukla opruga ili se razvalio cilindar sa tekućinom koji prigušuje vibracije (kvar brtvi ili pucanje klipa unutra)  ?????? Jel ne može naći zamjenski dio?

Pojasni sad kako su tebi riknile vilice od apena a voziš se i veliš kako je tomos sigurniji motor? Šta je siguran motor koji ima polomite vilice ili si promjenio vilice pa sad motor kao valja?

I pojasni mi kako ti uopće uspiješ skočiti sa apenom i koliko daleko (a da ne završiš u traumi)? I kad si se vozio s tim pajdom jeste išli istim brzinama ili je on vozio brže skakao dalje, mislim kako je uspio slomiit amortizer, jel puko sam od sebe?
 
puko je gronji dio mortizera. ili ti... onaj dio koji je nosivi. na ramu. i ona sipka koja goni klip prema dole. neznam kak se zove. mortizer je razvaljen bio...
dalje nema zamjenskih dijelova. nego je to dao variti

za moje vilice i voznju iza sam sredio vilise i mortizere koji imaju veci hod i sad sam stavio vilice napred od atx i sad konacno mogu skakat do mile volje.

brzina... ne nije brzi na livadi sad niti na rupama jer mu je ovjes totalna banana za cros.. tj. nemoze brze ic jer ce past kolko motor skace. brzi je da ima bolji ovjes..u brijegu je brzi jer ipak ima 17 ks a ne 6 ks.
i da ja skacem dalje od njega
i vise. jer motor ima 50 kila i ja 60 to je 110 a nejgov motor ima samo 110 kila a on 80.
i upravljivost mu je za racku. na motoru. prednji kraj ful cudan. idem u zavoje brze nego on. ja idem ful u zavoj naci nekih 85-90 kmh
on mora usporit ispod tog. jer je totalno ne upravljiv.

kocnice ima bolje ali samo zato sto imam apn bubanj. bt/ctx koce xxxx puta bolje nego on. imam bt-a i stane punoo prije njeg. i jednostavno je stabilniji bt na kocenju.

gledano sve ukupno kad bi se vozio lagano i lagani enduro naci putevi neki i tako bez zahtjevnih terena. uzo bi kineza jer ima snagu od 0 i opusten si kad se vozis nemoras stalno drgljat po gasu... i mislit oces tu proc. ili ne...

tolko od mene.