Cudan osijecaj u zavojima

Supershadow

New member
znaci,motor je Cagiva Raptor 650 2001g..
Cini se da je padano s njega po par detalja na njemu..
no sto me zanima i plasi je to sta mi se prilikom duuuugog desnog zavoja(petlja na autocesti) primijetio sam da mi motor radi osmicu,nekako plese..a i probao sam na ravnome voziti bez ruku i ne ide vise od par metara..kao da vuce i desno i ljevo..i ulasci u zavoje su nekako cudni..do sada sam vozio crusera tako da ne znam dali je ovo do ovakve vrste motora,ti cudni ulasci u zavoj,tj cudan osjecaj na volanu ili je neki problem..
Dali postoji u zagrebu nekakva diagnostika za motore u vezi ovakvih problema?
 
Pogledaj dali su felge udarene, ako u desnom zavoju leluja onda je vjerovatno desna strana negdje dobila po sebi.  Pa onda probaj gume balansirat...
Ali prije svega napravi servis na motoru ako vec nisi...Kocnie, gume, lanac. Sve pregledaj zamjeni ulje u kocnicama dotegni lanac provjeri tlak u gumama.....
Cesto ti problemi nestanu nakon pravog servisa... 
 
Ležaj(i) volana.

:neznam:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Ili izdusene gume.

Imao sam R6 koja je bila 10 cm kraca, prednje kolo tuklo u plastike (mora sam je vozit na 120/60 prednjoj gumi  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ), pa nije bilo nikakvih nuspojava u voznji.
 
Ja bi išel ovim redom:1.provjeri da li su prvi i zadnji kotač simetrični kad je volan u ravnom položaju
                                      2. nasloni ga na zid  s prvom stranom ,pritisni kočnicu ,ne smije biti cimanja u glavi
                                      3.volan lijevo desno u  podignutom položaju mora ići bez trune otpora
                                      4.isto vrijedi i za zadnju vilicu ,njenu osovinu
                                      5.ako je sve ok ,sad provjeri centričnost felgi i tlak u gumama
                                      6.pod uslovom da sve štima,bitno je besprijekorno stanje ovjesa ,tvrdoća vilice ,zaptivenost .Kak god da je bajk star sve ovo mora štimati inače vožnje nema .  (y) :021: