cviljenje diskova...

Status
Not open for further replies.

the_ilusionist

New member
imam taj problem koji mi cupa zivce, kad kocim zadnjom, al bas kocim, ne cvili, a kad se lagano stisne, ili nakon kocenja kad iden pustit kocnicu zacvili. cuja san nesto da imaju neki sprejevi, il tako nesto... i jel to moze bit do ne kvalitete plocica... help... :(
 
nesto od toga je a jeli ti stalno skripi ili samo dok su diskovi hladni :misli:
 
Ja sam pločice malo uredio brusilicom, sa onim brusom kao glaspapir, trebalo je vozit nekoliko dana dok pločice ne nasjednu ali bar više ne cvili  :mrgreen:
 
motor je novi, star 5 miseci, prije nije cvililo, al otkad san skinija blokadu cvili, diskovi su novi , nisu istroseni, znaci da provan skinit i ocistit?? i koji je to spray ikolko dodje??
 
the_ilusionist said:
motor je novi, star 5 miseci, prije nije cvililo, al otkad san skinija blokadu cvili, diskovi su novi , nisu istroseni, znaci da provan skinit i ocistit?? i koji je to spray ikolko dodje??
vjerojatno ti se "kočiona prašina" skuplja između pločica i samog diska. Spray ti dođe cca 40-tak kuna. Imam ja onaj od "Gulfa", kaj se kupi na Tifonu. Dobar je i brzo ishlapi.
 
to ti se dešava jer premalo trošiš pločice odnosno onaj gornji sloj ti se previše poravna tj ucakli  :jesus:
ukratko trebaš promjenit stil vožnje i ne vozit se ko baba  :mrgreen:  :D
 
GrandWizard said:
vjerojatno ti se "kočiona prašina" skuplja između pločica i samog diska. Spray ti dođe cca 40-tak kuna. Imam ja onaj od "Gulfa", kaj se kupi na Tifonu. Dobar je i brzo ishlapi.

I nemoj pomiješati ovaj spray sa WD-40  :mrgreen:
 
jolly the roger said:
moze bit i da si skurio pakne, pa cvili
(y) upravo se meni to desilo na zadnjoj kocnici i sad sam napravio oko 1000km od toga i povremeno znam malo jace zakocit da se malo pakne potrose i sad vise nema cviljenja  :D
 
Imaš još jednu mogućnost, pakne ti mogu škripat, cvilit i zviždit zbog vibracija... To se meni najčešće događalo kad doziram kočenje, skoro nikad kad kočim full... Serviser mi je stavio na zadnju stranu pločica nekakav teflonski sprej, i sad (zasad) više nemam problema... Samo se taj teflon duuugo suši... Moj ga je serviser 'požurija' let lampom... :mrgreen:
 
ne skripi od vibracija vec zati sto je naslonjena plocica na disk
a kada nasprejas sa tim sprejem plocica se zaljpi za kocioni klipic , a prilikom odpustanja kocnice klipic se malo vrati u kociona kljesta i povuce za sobom plocicu tako da ne ostane prisljonjena na disk
 
paky said:
to ti se dešava jer premalo trošiš pločice odnosno onaj gornji sloj ti se previše poravna tj ucakli  :jesus:
ukratko trebaš promjenit stil vožnje i ne vozit se ko baba  :mrgreen:  :D

ne vozin ja ka baba, i zadnju koristin dosta, ne kolko prednju al i zadnju dosta koristin... i kad mi se disk ugrije nista se ne minja, isto skripi, al kad se samo malo stisne zadnja a pri bas kocenju nikad ne cvili...
 
the_ilusionist said:
imam taj problem koji mi cupa zivce, kad kocim zadnjom, al bas kocim, ne cvili, a kad se lagano stisne, ili nakon kocenja kad iden pustit kocnicu zacvili. cuja san nesto da imaju neki sprejevi, il tako nesto... i jel to moze bit do ne kvalitete plocica... help... :(

mozes uvijek muski stisnut da ti se potrosi taj sloj ili kupit taj sprej-slika kocnica na njemu nemozes pogrijesit( u Luisu kosta 2 eura)
 
mozes staviti i malo ciste gusce masti i vise nikad nece zacvilit, dapace dobit ces protu efekt.... ti ces cviliti :jesus: :jesus: :jesus: :jesus:
a sto se tice onog spreja..... dobar je (y)
 
di bi oni dolje imali guske...
dobar je sprej..a kaj si ga ti koristio? (čujem da si nešto drugo podmazivao :LOL: )
 
Grafitna mast sigurno pomaze!  :jesus: :jesus:
    jedan pacjent je provjerio! :LOL: :LOL:

steta nismo snimili :mrgreen:
 
Da se nadovežem na temu...motor je Hornet...
Naime kad su kočnice hladne i kad guram motor unazad škripi lagano prednja kočnica ali ful malo...i to kao da na samo jednom mjestu..malo zaškripi pa kad opet kotač dođe na tu "točku" opet zaškripi... :misli: :misli:jel to normalno? :misli:
 
pa nije...
ti je disk zgužvan...ti si pak previse koristio kočnice pa se disk zvial kak se zagrijal  :LOL: dok koći dobro je...
meni je frend gurnul opušak u rupicu od zadnjeg diska..kak sam malo krenul tak je opusak ostal valjda u čeljustima..i nije cviljelo  :misli: :misli: zašto?' :misli: :misli:
joj grafitna mast..se ni' zapalila? fuuj kak to smrdi s tim sam si ja mazal dihtunge od spuha...
 
Status
Not open for further replies.