D25

neven

Well-known member
Krenuo iz Primoštena malo drugim putem doma , a ne preko Karlobaga. Prvo stajanje u Obrovcu, kafić između benzinske i Konzuma. Poslije Obrovca uspon, šteta da su peglali cestu krasni su zavoji, ali kad mijesi stražnja guma nije mi ugodno ulazit u nagibe. D25 - naletio na ovu cestu trebalo bi je naplaćivati koliko je dobra, a nigdje nikoga. Dionica od Ličkog Osika do Korenice - mrak. Ne znam da li je Mate nju spominjao. Poslije Korenice otišao vidjeti da li je živ jedan stari vidikovac na Plitvicama (bojao sam se da su ga demontirali jer je "besplatan pogled" - nisu). Stao u restoranu Fenix prije Slunja na janjetinu. (n)Prvi i zadnji put. Jedino je luk bio ok. Poslije toga doma. 385 km po googlemapu.

Slike Obrovca i Plitvica u prilogu da ne bude suhoparan tekst i za one koji gledaju samo sličice. :mrgreen:

20210818_124518.jpg

20210818_150957.jpg
 
To je dobra alternativa da izbjegnes dosadni dio oko Udbine, na rotoru u Gracacu odes desno prema Gospicu. Ili jos bolje, ako ti se luta iz Obrovca gore pa mozes odraditi sve do Karlobaga pa na Gospic. Ja sam do 1.9. na GO, bez motora, tako da je to plan za rujanske
produzene vikend voznje.
Po pitanju restorana, svi sad forsiraju Makija a za janjetinu oko Slunja kazu da je Savic najbolji. Prosao si pored oba, meni su ok ali nista posebno.
 
  • Like
Reactions: neven and go-go
Hrana u Gospiću tko voli roštilj... definitivno "Malo Misto"
Vješalicu obavezno probati!

Maki mi je susjed dolje, i hrana je odlična što se tiče gulaša,itd.
Ali za sami roštilj...gore navedeno!

I Lički Osik-Korenica, uhh! Pazite se ljudi, konstantno je problem s izlijetanjem divljih pasa, raspuštenih konja, divljači xy nesreća se dogodilo radi toga.
Eno mi u dvorištu jedna Opel Astra okrenuta na krov baš radi navedenog...
 
  • Like
Reactions: neven
Sad se stvarno nakotilo svega i brijem da mi je to postala najveca briga u voznji.
 
Malo sam istraživao unutrašnjost, a nije mi se dalo gurati s turistima na jadranskoj m. Nemam običaj jesti sam, a sad me uhvatila glad. Ne pamtim kad sam nešto ovako loše pojeo tako da je preporuka uvijek dobro došla. Tnx
Da pokucam u drvo sad nije bilo problema s životinjama, još sam vozio po sredini blizu crte - očekujući takvo što. Naivno razmišljam možda igra ulogu i što XR ima dosta bučan usis pa me valjda čuju da dolazim. A cesta bila doslovce pusta.
tako je, ako si već u obrovcu, onda karlobag-gospić-korenica..
Drugi put idem tako :mrgreen:
 
Naivno razmišljam možda igra ulogu i što XR ima dosta bučan usis pa me valjda čuju da dolazim.
Moja iskustva, srećom uglavnom iz šume, govore da to nema baš značaja jer kad životinja krene, onda ide. Čak i kad te vidi i kad Akrap grmi da ga čuješ kilometrima.
 
živine ima svuda, ali dooslovno svuda, tako da..jbga, ako te strefi..strefi..
 
Hrana u Gospiću tko voli roštilj... definitivno "Malo Misto"
Vješalicu obavezno probati!

Maki mi je susjed dolje, i hrana je odlična što se tiče gulaša,itd.
Ali za sami roštilj...gore navedeno!

I Lički Osik-Korenica, uhh! Pazite se ljudi, konstantno je problem s izlijetanjem divljih pasa, raspuštenih konja, divljači xy nesreća se dogodilo radi toga.
Eno mi u dvorištu jedna Opel Astra okrenuta na krov baš radi navedenog...
Bio nedavno u malom mistu....bolja mi je prašina..
 
Ove godine su došla pojačanja u GS i okolicu i vrše teror na motociklistima naročito radi lokalnih debila na R-ovima...a što ćeš
 
  • Wow
Reactions: go-go
Kupite čopera, vozi se bolje nego R a kad me drotovi vide samo rasirim noge i ruke ko pauk pa me ne diraju jer ide rišpektovac.😂
 
Zanimljivo...ja te Policijote uopce ne vidim nigdje...danas bio do Paga...Novalje... samo kolone po cestama turista... i kamere po banderama...