Da li kupiti Harley?

headbanger-camaro said:
Ajmo ovak. Ja kupim HD i oću ga opremit na Oranicama. Jel ću bit jelen za odstrel ili ne? Pustimo mi sad njegovog bratića- imaš pravo, neznam tko je i ako on u toj sferi dobiva đabe neke stvari ili u pola cijene, to definitivno nije univerzalno pravilo. I ja u svom nekom poslu koji radim imam doslovce najbolje uvjete u cijeloj HR, ali to ne znači da ih imaš i ti. Stoga ne vidim razloga za nekakvu ispriku jer niti ne smatram da sam ga uvrijedio, niti mi je to bila namjera.

A te spike od moje zaovine tetkinog pašanca prvi susjed ima kćer čija frendica pozna tipa koji ima mesara čiji je bratić njuška je malo apsurdno, zar ne?

Sorry, i ja sam jelen. Kaj se uopće miješam. Samo sam ti htio pokazat da paušalno ocjenjuješ. Btw, nije mi bio veza niti riješio popust, samo mi je dao pravilne informacije. Mislio sam da se to kuži iz posta  :wink:

daj ti prvo kupi HD-a. Poslije ga možeš unakazit inox bravarijom  (y)
 
sve pet  (y)  ...normalno da će svatko za sebe i svoj motor gledat proć najpovoljnije ....ako su ljudi frendovi, onda se pomognu  :wink:
...ili zapališ  na Veteramu, Mannheim sa ekipom i tam kupiš za siću od jelena koje si spominjao iznad... jel oni stavljaju najnoviji model kotača npr.  8)

ko ima love i vozi HD...kupi ono šta želi i stavi na motor ...ostalima frendovi švasaju nosače po mjeri, ili pronalaze orginalne djelove po povolljnijoj cijeni, hebiga  :azn:







 
barba said:
...

Mislim da je njegov komentar isti ko kod onih što kažu za milion kuna ,"neš ti love", a da ih prevrneš nebi ispala ni lipa.

.. dobro razmislit prije nego se napisu ovakve nebuloze..  :evil: ..doduse, kad razmislim, ima i istine u tome sto si napisao.. samo ovoga puta, krivom si uputio komentar (ako si meni), ker ja naime imam u garazi tog s Porscheovom masinom, ali nazalost nemam i jednog Porschea (sto i nije iskljuceno, samo ako mi dodje da se vozikam u jednom)  :mrgreen:
 
Dečki dragi, s obzirom da me tu gangbangate, mislim da je došlo do nesporazuma u nekim postovima, moji inicijalni su bili vezani za ZG salon, i cijene opreme. E sad, da li sam ja krivo shvatio koji post od poca loca, a mislim da nisam jer se isti dućan spominjao u njegovom postu, ili se je krivo shvatilo mene kad je namjera bila pokazati da uđeš u dućan na : dobar dan/dobar dan, bez ikakvih žnjora i poznanstava, i lijepo kažeš: ja bi za svoj Dyna/Fat/xyz/whatever uzeo slijedeće: čep za tank na ključ, drukčije (čitaj preglednije/isturenije) retrovizore, veći i udobniji sic za suvozača, prednji i stražnji crash bar, udoban sissy bar,vjetrobran sa pripadajućim nosačima, nosače bisaga, bisage, torbicu za alat, oriđiđi colni HD alat za tu torbicu, a kad smo već tu daj nabaci i koju maju u 4XL-a i još poneku điđu baju i HD ruksak za tu maju.I naravno od jačih ulaganja, npr. Screamin Eagle da se bolje čuje i dupli disk da i stane kak spada ( u slučaju da je model koji ga nema)

Jel griješim ako mislim da bi u takvom slučaju to tamo koštalo, onak svojski- da ne kažem maćehinski? Ili je samo moj kolega komotna jelenčina kad je dobio cifre da mu se zavrtilo u glavi?
 
James1100 said:
Sorry, i ja sam jelen. Kaj se uopće miješam. Samo sam ti htio pokazat da paušalno ocjenjuješ. Btw, nije mi bio veza niti riješio popust, samo mi je dao pravilne informacije. Mislio sam da se to kuži iz posta  :wink:

Iskreno, neznam ni ja zakaj si se umiješao na moja pitanja a ne izjavne rečenice? Nisu to bile paušalne ocjene, više pitanja tako da si krivo od starta pokopčao, a ja moram priznati nisam skužio kaj je pjesnik u tvom prvom postu mislio.Drugi sam skužio.  :wink:

James1100 said:
daj ti prvo kupi HD-a. Poslije ga možeš unakazit inox bravarijom  (y)

Definitivno ću prvo uzeti HD, ali čisto da nebi ti krivo pokopčao, prijenavedeni frend se ne bavi inox bravarijom, niti blizu. Je, metalurg je i radi sa inoxom ali ne na način na koji ti misliš, dapače- jako je vezan na 2 kotačna i stara 4 kotačna prometala...  :wink:
 
headbanger-camaro said:
Iskreno, neznam ni ja zakaj si se umiješao na moja pitanja a ne izjavne rečenice? Nisu to bile paušalne ocjene, više pitanja tako da si krivo od starta pokopčao, a ja moram priznati nisam skužio kaj je pjesnik u tvom prvom postu mislio.Drugi sam skužio.  :wink:

Definitivno ću prvo uzeti HD, ali čisto da nebi ti krivo pokopčao, prijenavedeni frend se ne bavi inox bravarijom, niti blizu. Je, metalurg je i radi sa inoxom ali ne na način na koji ti misliš, dapače- jako je vezan na 2 kotačna i stara 4 kotačna prometala...  :wink:

Neda mi se pisati kilometarske postove, a i nemam laptop da stavim slike kao argumente.

Pausalno: to se odnosi na tvoj komenta na covjeka kojeg ne znas.  Ne znam ga ni ja osobno, ali znam za njega, znam na kakvom je glasu. Ovdje ispada jelen ili mulja, a nije na forumu.  Puno ljudi ovo cita, a malo njih razmislja. Ispast ce nezasluzeno ocrnjen.

Napisao sam da radis sa poluinformacijama: raspitaj se za cijene bravica za Hepco&Becker kofere pa usporedi, mozda onj cep tanka sa bravom i nije nerealno skup?  Da sad ne nabrajam dalje, ovo je primjer koji si naveo...

Inox je dobar za bravariju i bacve. Na motoru za auspuhe. I nista drugo. Jedine prednosti su kaj ne hrdja i sjaji. Popularan je mdju nama jer je jeftiniji - vise nije tako skup materijal i dostupniji je, cijene rada pale, narocito ako radi frend ili u fusu, nema kromiranja. Ali nije bolji, ni isti nego losiji. Zao sam to nazvao bravarijom, nisam komentirao tvog frenda.

Itd, itd, itd...
 
James1100 said:
Inox je dobar za bravariju i bacve. Na motoru za auspuhe. I nista drugo. Jedine prednosti su kaj ne hrdja i sjaji.

    ...i to je to. Ni više, ni manje. Kromirano je u odnosu na inox (kada govorimo o estetici) čitav razred viši nivo.
 
James1100 said:
Neda mi se pisati kilometarske postove, a i nemam laptop da stavim slike kao argumente.

A s čega onda pišeš ako ne s kompa ili lapa majke ti? :misli:

James1100 said:
Pausalno: to se odnosi na tvoj komenta na covjeka kojeg ne znas.  Ne znam ga ni ja osobno, ali znam za njega, znam na kakvom je glasu. Ovdje ispada jelen ili mulja, a nije na forumu.  Puno ljudi ovo cita, a malo njih razmislja. Ispast ce nezasluzeno ocrnjen.
Kao što sam ranije napisao, meni nije uopće bila namjera da čovjeka kojeg ne poznajem uopće niti znam mu ime- ocrnim ili uvrijedim. Epitet jelen u mom riječniku znači naivčinu spremnu platiti nešto više nego što vrijedi, to je bio kontekst te riječi. Očito je dotični u mogućnosti dobiti neke stvari koje su drugima preskupe (realno gledano) poprilično povoljno. Ali to nije univerzalna vrijednost za sve. Ajmo da ostane na tome jer ispada da provlačim lika kroz postove a kojeg ne poznajem. Tj. možda i poznajem ali dok neznam ime i prezime, ne mogu to tvrditi.
Nebi dalje o čovjeku jer mu se vjerojatno jako štuca. :mrgreen:

James1100 said:
Napisao sam da radis sa poluinformacijama: raspitaj se za cijene bravica za Hepco&Becker kofere pa usporedi, mozda onj cep tanka sa bravom i nije nerealno skup?  Da sad ne nabrajam dalje, ovo je primjer koji si naveo...

Šta bi rekao kad bi ti ja rekao da nađeš najnižu cijenu H&B itema i da ti na to vrlo vjerojatno mogu još 15-20% a u nekim stvarima i do 35% nižu cijenu dati? Jel bi sad rekao da je H&B povoljan ili da znaš lika koji nešto može povoljno srediti. Osobno smatram H&B također jako precijenjenim, iako ga stvarno mogu nabaviti po daleko nižim cijenama nego što ih ima i Louis, čak i u doba kad se dobivao merver nazad...

Frend je preko mene cijeli Virago 1100 obukao u H&B za manje od 800 eura - crash barovi, gepek treger, nosači bisaga, bisage, vjetrobran, ukrasni kromirani detalji za blatobrane, gepek torba kožna velika i još neke stvari. Sve isključivo H&B. U Louisu su samo gepek, crash,nosači bisaga i vjetrobran bili oko soma eura...

James1100 said:
Inox je dobar za bravariju i bacve. Na motoru za auspuhe. I nista drugo. Jedine prednosti su kaj ne hrdja i sjaji. Popularan je mdju nama jer je jeftiniji - vise nije tako skup materijal i dostupniji je, cijene rada pale, narocito ako radi frend ili u fusu, nema kromiranja. Ali nije bolji, ni isti nego losiji. Zao sam to nazvao bravarijom, nisam komentirao tvog frenda.

Znači tvrdiš da je inox inferiorniji od kromiranog metala, a paralelno tvrdiš da je sjajan (pogotovo ako se dobro ispolira), ne hrđa i nije skup više tako. S druge strane kromirani metal oće prohrđat ako je slabo ili nekvalitetno kromiran, u eksploataciji se sjebe nanos kroma htio/nehtio, samo je pitanje vremena i kvalitete kromiranja kad će to biti, i hrđa je tu...

Uputi me molim te, kako je ono inox lošiji?  :misli:
 
OldBoy said:
    ...i to je to. Ni više, ni manje. Kromirano je u odnosu na inox (kada govorimo o estetici) čitav razred viši nivo.

Kromirano? Kromirano što?I kako kvalitetno?



Nadam se da si svjestan da je i inox također moguće kromirati, štoviše- u mom malom selu ima lik cijeli pogon za kromiranje, cinčanje, eloksiranje i ostale "kiselo-električne" metode nanošenja jednog metala na drugi i zaštite istih. Lik ugovorno radi sa strancima sve i svaša i onda kad ima veliku narudžbu za siću usput iskromira kaj god ti padne na pamet, od metala naravno...
 
headbanger-camaro said:
Kromirano? Kromirano što?I kako kvalitetno?
on topic: CC ima kvalitetu rada i završne obrade na vrlo visom nivou...bar od onoga šta sam dosad uživo vidio  :wink:


 
headbanger-camaro said:
Pod CC misliš na Custom Chrome ili sam nekaj zabrijao?
da  (y)
i...filozofiraš  :mrgreen: ....zakaj bi netko morao biti jelen jer ima novaca i ode u ofc. HD i kupi od opreme šta zamisli  za svoj motor iz zasigurno najšire palete aftermarket opreme u cijeloj moto ind.  8)
HD se ionak ne kupuje razumom.
 
poco loco said:
da  (y)
i...filozofiraš  :mrgreen: ....zakaj bi netko morao biti jelen jer ima novaca i ode u ofc. HD i kupi od opreme šta zamisli  za svoj motor iz zasigurno najšire palete aftermarket opreme u cijeloj moto ind.  8)
HD se ionak ne kupuje razumom.

Pa neznam, eto- ja osobno solidno živim, neki bi rekli i više od toga, ali s obzirom da svoj novac zarađujem sam i ne pada mi s neba, ja kao takav nebi bacao nepotreban novac na neke stvari, radije bi razliku u cijeni iskoristio za dodatnu kilometražu na mom ljubimcu. E sad, da ablegne eurojackpot, vrlo vjerojatno bi razmišljao kao ti u smisli libo me koliko kaj košta. Ali dok god moram godišnje napraviti dosta km na 4 kotača da bi mogao pristojno živjeti i uživati na 2 kotača, tako ću razmišljati.

I nebi se potpuno složio da se HD ne kupuje razumom. A da znam zafilozofirat ponekad, to isto stoji. :mrgreen:

Što ne znači da nisam u pravu  8) :mrgreen: :jesus:
 
Jebote koja rasprava oko motora koji mislite kupiti. :shock:


Uglavnom samo nastavite zabavno je. :wink:
 
poco loco said:
sve pet  (y)  ...normalno da će svatko za sebe i svoj motor gledat proć najpovoljnije ....ako su ljudi frendovi, onda se pomognu  :wink:
...ili zapališ  na Veteramu, Mannheim sa ekipom i tam kupiš za siću od jelena koje si spominjao iznad... jel oni stavljaju najnoviji model kotača npr.  8)

ko ima love i vozi HD...kupi ono šta želi i stavi na motor ...ostalima frendovi švasaju nosače po mjeri, ili pronalaze orginalne djelove po povolljnijoj cijeni, hebiga  :azn:

Na boldano potpis  (y)

Još bi napomenuo da prilikom prodaje motora dodatni H-D dijelovi se cijene i naplaćuju i naravno podižu vrijednost motora dok nešto švasano u garaži treba sa Harleya skinuti jer mu umanjuje vrijednost  :mrgreen:
 
headbanger-camaro said:
Znači tvrdiš da je inox inferiorniji od kromiranog metala, a paralelno tvrdiš da je sjajan (pogotovo ako se dobro ispolira), ne hrđa i nije skup više tako. S druge strane kromirani metal oće prohrđat ako je slabo ili nekvalitetno kromiran, u eksploataciji se sjebe nanos kroma htio/nehtio, samo je pitanje vremena i kvalitete kromiranja kad će to biti, i hrđa je tu...

Uputi me molim te, kako je ono inox lošiji?  :misli:

Osobno, uvijek izmedju kromiranog i inoxa biram inox, stovise preferiram kvalitetan hand-made inox komad opreme. (y)
Frend u lokalnom Chopper klubu na motoru ima brdo opreme od inoxa napravljene kod klupskog kolege po narudzbi i tesko da bi netko neupucen skuzio da se radi o rucnom radu, te da navedena oprema nije kromirana.
Nadalje, za nevjerne Tome glede inoxa preporucam pogledati neke od radova majstor Šileta iz VK. (y)
 
Osobno, uopće više ne preferiram inox osim za auspuhe. Trenutno se borim s inoxom na kamionu (ne sa dijelovima za šminku, nego onima koji bi trebali odrađivati neki posao). Materijal ima lošu elastičnost i puca pa sam kod majstora svaki čas na varenju. Plus: nedavno sam vozio kontejner od inoxa napravljen po istim specifikacijama kao čelični. Firma je krenula s nehrđajućim materijalom zbog postrojenja koje je unutra i uvjeta rada. Kad sam ga digao dizalicom, savio se ko govno  :mrgreen: Sad u toj firmi razmišljaju što dalje - ako pojačaju, veći je trošak i težina. Imam i slike, ali je kartica u aparatu na poslu.
Kaj se tiče motora, ako je tanak i lagan, ubit će ga vibracija ili nekakvo naslanjanje ili nešto kaj se događa već na motoru. Ako je jači, savit će nešto na motoru. Treba jako dobro izračunati kakve dimenzije koristiti, a to nitko ne radi. I to je dio cijene dućanskih dijelova. Recimo, jedan crash bar mora izdržati samo do jedne granice, dalje mora popustiti da ne ošteti motor. Buraz je imao odličan, jaki sissy bar na motoru i baš smo bili zadovoljni frendovim radom (inače odličnim majstorom za varenje). Ali... kod prevrtanja je taj komad izdržao i savio ramu. Kaj je jeftinije, promjena sissya ili rastavljanje cijelog motora i ravnanje rame? Na slici se vidi kako se podigao rep, a sissy je cijeli

suzukimaruder80058vw.jpg


@ Headbanger
napisao sam da je materijal sjajan zbog sjaja, a ne kvalitete. I dalje tvrdim da za motore nije dobar. Uostalom, da je dobar, bio bi masovno korišten u serijskoj proizvodnji motora. Kao i aftermarket opreme. A zanimljivo, nema ga skoro ništa.
i btw, pisao sam na tabletu

 
singlica said:
Jebote koja rasprava oko motora koji mislite kupiti. :shock:


Uglavnom samo nastavite zabavno je. :wink:

Headbanger misli kupiti. Valjda...  :misli: Vidim da je isplanirao kaj će sve ugraditi  :mrgreen:
Ja sam sebi kupio svoj željeni stroj prije deset godina  :wink:
 
Jbg ja nisam zadovoljan jos sa nicim svaki motor koji uzmem nesto na njemu mjenjam. :rolleyes:
Onda izgubim kada ga prodajem ali jbg ne mogu si pomoci.... :?
A pola vlasnistava Harley-a je u tome da ga uredis sebi po volji. Barem je to moje misljenje. :mrgreen:
 
Jbg vi ste veći sektasi  od bemvejasa :mrgreen: