Da li kupiti Harley?

Tužno je jako preblaga riječ za ovo.
 
Niti treska, niti galami, samo je prednje kolo HD.🤔😩
 
Nije tužno... normalno je. proizvođači moraju pratit suvremene trendove da "prežive". profitić je svima sladak. kome je više stalo do nekog principa i stava. samo daj lovu.
al ionako, zadnjih 20 godina HD 90% voze trendseteri, društveno "utjecajni" ljudi... dođe sa HDom, nosi lakosta majicu, đemperić preko ramena i mokasinke neke od kurčeve kožice... ko jebe nas šta slinimo za HDom, kad ga jedan "društevno" utjecajan uzme od jedne plaće... pa neće mene pitat "kakav bi vi Harley htjeli"...pita te buđovane koji imaju novce.
kad sam vidio na šofer šajbi Opelovog kombija znak od Renola, ili u Mercedesu Renolov motor, a to je bilo prije skoro 20 godina, otišlo je sve u pizdu materinu.
a ovo sa strujom je savršena nadogradnja.
 
Vjerujem da postoje stručnjaci koji o tome razmišljaju i rade strategije ali moje skromno mišljenje je da HD neće na ovome preživjeti jer jedino što imaju je brand i priča koju su oko njega sagradili. I tu su svjetski prvaci, bez toga su bezlični i besmisleni a ovo je samo produljivanje agonije.
 
Vjerujem da postoje stručnjaci koji o tome razmišljaju i rade strategije ali moje skromno mišljenje je da HD neće na ovome preživjeti jer jedino što imaju je brand i priča koju su oko njega sagradili. I tu su svjetski prvaci, bez toga su bezlični i besmisleni a ovo je samo produljivanje agonije.

Ima FortNine zanimljiv video, od prije dvije godine, na tu temu.

 
  • Like
Reactions: DuroDu and tommy71k
Ne znam da li je netko vidio najnoviji motor talijansko/kineske firme koja se nalazi samo 50 km od mene SWM..pogledajte malo bolje..
 
Jesu to oni Kinezi na jezeru pored MV Aguste?
Kineski vlasnik,neki kineski plastični djelovi ali motor talijanski(neka mala tvornica pored Varese gdje rade klipove i zupčanike),kočnice talijanske(Brembo),gume talijanske(Pirelli)...
 
Iskreno, zaboli me za politiku firme i sta trenutno rade. Meni osobno je HD pojam u moto svijetu i ja cu ga definitivno kupiti u narednih par godina (dok izredam sve ostale koje sam htio imati :D).
 
  • Like
Reactions: alpine and tommy71k
Ma da, to su oni koji su kupili stare Husqvarne. Bio sam u toj tvornici.
😁
IMG_20180114_145401.jpg
IMG_20200710_104146.jpg
 
Iskreno, zaboli me za politiku firme i sta trenutno rade. Meni osobno je HD pojam u moto svijetu i ja cu ga definitivno kupiti u narednih par godina (dok izredam sve ostale koje sam htio imati :D).
I ja ću ga definitivno kad tad uzet, al sigurno to neće bit nešto od 800 kubika nego duplo više. i probat nać nešto totalno neekološki, lišeno modernih utjecaja, da me mrze i preziru ovi eko metro insta bio i slični kurci i kurceze...
 
sto vise citam ove nove trendove HD sve sam blize da je odgovor na prvotno pitanje - NE
HD ima svoje ono nesto uz puno mana koje ljudi postuju zbog onog prvog, ak ostanu bez toga onda ostaje samo puno mana koje su drugi nadogradili/popravili/izbalansirali......
 
To je ono,mit o američkom snu.Kad iskreno gledamo,težak je,vibrira previše,nije elastičan,u zavojima je zdepast,neudoban je,preglasan je,al se zove Harley Davidson i ima dobar design.Sjedneš se na njega i odma si umisliš da polugole curice jedva čekaju da zajašu zajedno s tobom i pobjegnete na nekakvu superludu zabavu gdje se pije,drogira,puši i gledaju polugole cure koje plešu u ritmu Thunder ili Sweet Home Alabama i da ti nitko niš ne može jer si član neke zajednice debelih bradonja koji u jednom džepu imaju Gun u drugom skakavac a u ruci flašu whiskeya.
...a u biti si pristojni 40-50to godišnjak koji sklapa kraj s krajem da bi si mogao priuštiti američki san i da barem tako malo pobjegneš od obiteljskih i radnih obaveza u zemlji gdje tvoja djeca provode većinu vremena na mobitelima i Playstationu i gdje ti političari filozofiraju kako se trebamo više žrtvovati jer smo uspijeli uči u Evropu..
 
Ne pušim tu priću o Američkom snu niti bježim u fantazije o alkoholu golim ženama ili oružiju.
Zanimljiv mi je jer je toliko različit od svega ostaloga što sam do sada imao priliku voziti ili posjedovati... Doslovno je traktor i jbg to mi se sviđa... i to je to.
 
  • Like
Reactions: tommy71k
Kako si me samo dobro opisao :ROFLMAO:
Ne, prije 3-4 godine sam skuzio da je zivot prekratak da bih si uskracivao neke materijalne stvari za koje sam uvijek smatrao da su mi nedostizne, a u stvari bas i nisu. Tako da eto, sada si ostvarujem snove jer ja to zasluzujem.
Ovo gore sto si napisao je cisti stereotip i nema bas puno zajednickog sa stvarnoscu.