Da li lakirati bezbojni preko naljepnica?????

Žaba said:
zasto ostale ne?
zato jer tu kod nas ima malo dobrih majstora koji to mogu kvalitetno odraditi....a i izrada tanjih naljepnica takodjer nije za zanemariti... :mrgreen:
 
i sad ti pričaš ono što si se u nekoliko prethodnih postova meni podsmijavao .. :no:
 
ja imam debele naljepnice kupljene na ebayu koje su ispod laka i sve izgleda super , na cijelom motoru :mrgreen: znači sve se može  :mrgreen:
 
strasilo said:
i sad ti pričaš ono što si se u nekoliko prethodnih postova meni podsmijavao .. :no:
ti ne kužiš da te i dalje zajebava?  :mrgreen:
 
trinity said:
Naime, lakirat ći ženin r125 Yamahu, e sad, da li kad se izlakira i preko laka pređe bezbojnim, sjajnim lakom, da li
naljepnice ljepiti kad sve bude gotovo ili na boju pa preko njih bezbojni, što kažete ???
....ja sam sve prešao lakom i one koje sam radio i originalne ali mat bezbojnim i to već par puta,kad mi je dosadno :mrgreen:
a originalne napraviš za 20-tak kuna i nemaš više originalne ali kad su pod lakom dođu na isto,ustvari kako tko voli..
 
trinity said:
Naime, lakirat ći ženin r125 Yamahu, e sad, da li kad se izlakira i preko laka pređe bezbojnim, sjajnim lakom, da li naljepnice ljepiti kad sve bude gotovo ili na boju pa preko njih bezbojni, što kažete ???

najprije olakirati koje god dijelove motora i onda preko laka ljepiti naljepnice.... sama rijec govori da se naljepljuju i predvidjene su da dodju zadnje..
ne kazem da lak preko naljepnice nije lijep ili da ce bit ruzno al nije to-to pa kako god da se sjajilo i da je dobro olakirano.
Lak preko ospricane airbrush slike ili crteza, da naravno..... olakirati naljepnicu...hm.. jeftiniji pokusaj da naljepnica izgleda kao slika ... jednostavno nije to-to....
ako je naljepnica sa ukusom i pristaje na motor, sama naljeponica je odlican izbor
 
e ljudi moji moram vam rec da pricate gluposti... na svakom motoru su bile ispod laka, dao napravit nalje gore negdje iznad matulja vise se ni ja ne sjecam, neke su bile za airbrush a neke bas naljepnice... istina tanje postoje jesu skuplje ALI ne kostaju ni 10% cijene kad bi ih isli kupovat kao original dio...

kupi tanje, zaljepi na bazu i spricaj lak preko, ostat ce trajne, nece se odljepit, izgrebat, niti ce puknuti lak, to ovisi o majstoru... mogu bit i grayscale boje pa se baca jedan specijalan lak sa pigmentom boje kao nekakav efekt preko baze i to onda izgleda fenomenalno u dobroj kombinaciji.... recimo moja nsr-ka je bila metalic narancasta, srebrna metalic je bila baza, pa je isla preko narancasti efekt (neki briliant nesto ne sjecam se, skoro kao prozirno narancasto staklo) i tek preko bezbojni lak... stavili smo naljepnice original na tank na srebrnu bazu, prekrili sa efektom i lakom i to je odlicno izgledalo....  (y)


jaaao kako mi je zao tog motora    :(
 
tkubasa said:
e ljudi moji moram vam rec da pricate gluposti... na svakom motoru su bile ispod laka, dao napravit nalje gore negdje iznad matulja vise se ni ja ne sjecam, neke su bile za airbrush a neke bas naljepnice... istina tanje postoje jesu skuplje ALI ne kostaju ni 10% cijene kad bi ih isli kupovat kao original dio...

kupi tanje, zaljepi na bazu i spricaj lak preko, ostat ce trajne, nece se odljepit, izgrebat, niti ce puknuti lak, to ovisi o majstoru... mogu bit i grayscale boje pa se baca jedan specijalan lak sa pigmentom boje kao nekakav efekt preko baze i to onda izgleda fenomenalno u dobroj kombinaciji.... recimo moja nsr-ka je bila metalic narancasta, srebrna metalic je bila baza, pa je isla preko narancasti efekt (neki briliant nesto ne sjecam se, skoro kao prozirno narancasto staklo) i tek preko bezbojni lak... stavili smo naljepnice original na tank na srebrnu bazu, prekrili sa efektom i lakom i to je odlicno izgledalo....  (y)


jaaao kako mi je zao tog motora    :(
Kako tko  :misli: a uostalom ja sam svoje već napisao  :wink:
 
:mrgreen: ma ja to nako u globalu  :LOL:  izvinjavam se svim uvrijedjenim stavkama  :mrgreen:


ahahha salim se salim, sve je izvedivo i moguce, ali je cinjenica da je ipak kvalitetnije sa bezbojnim preko  :wink:
 
tkubasa said:
:mrgreen: ma ja to nako u globalu  :LOL:  izvinjavam se svim uvrijedjenim stavkama  :mrgreen:


ahahha salim se salim, sve je izvedivo i moguce, ali je cinjenica da je ipak kvalitetnije sa bezbojnim preko  :wink:
.....to sam i napisao u svom prijašnjem postu  :wink:
 
Ja sam nekidan ofarbao bočne plastike...original naljepnice su zaštićene (nisu bile prelakirane) i onda su farbane plastike. Prije bezbojnog laka je skinuta zaštita sa naljepnica i prešpricano bezbojnim.
Fantazija, oduševljen sam  (y)
Da su tanje naljepnice, skoro pa se nebi moglo osjetiti pod prstima.
Ja zadovoljan  (y)