Da rezem ili Ne??

Enigm@ said:
Proizvodjac?  :misli:

Wiper  :misli: decko doso na susrete u Osijek. Mene zanimao nacin spoja, jer je to naj uredniji spoj koji sam vidio. Nije bas bio razgovorljiv, neki "seronja". Na moja pitanja, pa kako, pa sa cim.
Odgovaro polu zainteresirano; napravi neki tokar.
Nista vise nisam saznao.
 
Frane said:
tako je jedan moj prijatelj napravio bušilicom rupice po auspuhu (na er5) iamo je zvuk kao peglica, ovaj mu prodo pricu da se dobije 10ks

Cuo sam jednog KLE-a sa slicnim pokusajima i nikako ne preporucujem izmisljanje tople vode, to se ne moze ni nazvati zvuko kako se odvratno culo. Ako nemas para uzivaj besplatno u zvuku koji imas  :mrgreen: , a ako si u mogucnosti izdvojiti 2300kn za Shacala nasao si rjesenje  (y)
 
Sip said:
Wiper  :misli: decko doso na susrete u Osijek. Mene zanimao nacin spoja, jer je to naj uredniji spoj koji sam vidio. Nije bas bio razgovorljiv, neki "seronja". Na moja pitanja, pa kako, pa sa cim.
Odgovaro polu zainteresirano; napravi neki tokar.
Nista vise nisam saznao.

:LOL: Zeljko znatizeljko  :LOL:
 
gledao sam ja po stranicama ali nikako da pronadjem cijene za top za er5 jedino sto znam da viper kosta
oko 1200kkn do 1400kn ali ne vise i koliko mi je poznato da je najjeftiniji! da li mozda znate onda sa kojim je topom
najglasniji? jer koliko sam cuo od nekih prijatelja kazu da nemora znaciti ako kupim akrapovica da ce se najglasnije
cuti sa njim nego da svaki top drugacije zvuci pa me zanima sa kojim bi se er5 najvise cuo? (najbucnije)
 
Saki said:
jednom sam u osijeku cuo yamaha TDM (nemam pojma ko je bio odakle ni koje auspuhe je imao ali ljudi moji
necu da preterujem ali je toliko glasan bio i tutnjao kao da ni nema ni auspuha ni grana ja sam se odusevio 

To je TDM sa akrapima od poznanika, trenutno je motor na
prodaju. Da, zaista bučno ali uhu ugodno tutnji, jedan od
lijepših zvukova koje sam čuo  (y)
 
SP said:
Ja san na svom DT-u  izvadia pregrade,vunu,sve cijevi pa cak i onu mrezu sta ide oko prvog lonca i dobia san odlican zvuk, nema boljeg zvuka na cvaji u gradu.
Ovo je 2-T sad neznan kao bi ti to ispalo na Kawi.

Kakav zvuk si dobio? Pretpostavljam ko neki crosser? Kaj ti je s performansama? Ostale iste ili pale?
 
Bušenjem originalnog topa možeš dobiti samo zvuk probušenog topa i ništa više. I na 1, 2 i na 4 cilindra.
Dakle, kao što ljudi kažu: ako hoćeš zvuk, mijenjaj top, a origigi si ostavi zlu ne trebalo.
 
evo jucer sam se malo raspitao u vezi motora i katalizatora i recenemo je da ce u blizoj buducnosti
i motori ici na eko test i na provjeru buke, znaci kad se ide na registraciju mora se vratiti originalni
top nazad najvise zbog tog hebenog katalizatora sto ima u sebi
 
Saki said:
evo jucer sam se malo raspitao u vezi motora i katalizatora i recenemo je da ce u blizoj buducnosti
i motori ici na eko test i na provjeru buke, znaci kad se ide na registraciju mora se vratiti originalni
top nazad najvise zbog tog hebenog katalizatora sto ima u sebi


Da,prema tome kaj nije najbolje kupiti novi top a originalni ostaviti za ovakve situacije (y)
 
Freshman said:
Bušenjem originalnog topa možeš dobiti samo zvuk probušenog topa i ništa više. I na 1, 2 i na 4 cilindra.
Dakle, kao što ljudi kažu: ako hoćeš zvuk, mijenjaj top, a origigi si ostavi zlu ne trebalo.
znam da busenjem necu nista postici, cuo sam jednog er5 koji ima tako izbuseno
i nista se nije culo kao i obicno, hvala vam puno na savjetima, znam da sam jako neodlucan
ali da imam neku pilu bar od 100ks i 4cilindra nebi vas uopce davio nego me pati ta njegova
2cilindra u 50ks, jer neko mi je rekao da cu tesko naci top za er5 a da se glasno cuje
zbog ta njegova 2cilidra i 50ks jer treba bas pogoditi koji top ce se staviti da bi se glasno culo  (y)
 
Saki said:
top nazad najvise zbog tog hebenog katalizatora sto ima u sebi

Jesi ti siguran da ER ima katalizator? Jedino ak su ga ubacili unatrag
godinu-dvije, moguće...
 
CroKick said:
Da,prema tome kaj nije najbolje kupiti novi top a originalni ostaviti za ovakve situacije (y)
pa covjek mi rekao da se ne brinem nego samo vratis svoj serijiski top kad dodjes na regu
i kasnije dodjes kuci i stavis onaj drugi i vozis bez problema  (y)
 
AnteK said:
Jesi ti siguran da ER ima katalizator? Jedino ak su ga ubacili unatrag
godinu-dvije, moguće...
ima 100% i u pravu si unazad godinu ili dve su ga ubacili radi te euro norme  :palacdolje:
 
Saki said:
znam da busenjem necu nista postici, cuo sam jednog er5 koji ima tako izbuseno
i nista se nije culo kao i obicno, hvala vam puno na savjetima, znam da sam jako neodlucan
ali da imam neku pilu bar od 100ks i 4cilindra nebi vas uopce davio nego me pati ta njegova
2cilindra u 50ks, jer neko mi je rekao da cu tesko naci top za er5 a da se glasno cuje
zbog ta njegova 2cilidra i 50ks jer treba bas pogoditi koji top ce se staviti da bi se glasno culo  (y)
Mozda bi trebao traziti top koji  nema ugradenu vunu (ima i to svojih mana vezano uz trajnost). Onda se motor dobro cuje. Primjerice brat ima remus bez vune unutra na yamahi i zvuk je preheben, samo je problem kaj se top poceo brzo raspadati i svi kazu da je to zato sto unutra nema vune. pocele su zakovice klepetati.
 
AnteK said:
To je TDM sa akrapima od poznanika, trenutno je motor na
prodaju. Da, zaista bučno ali uhu ugodno tutnji, jedan od
lijepših zvukova koje sam čuo  (y)
da  (y) zvuk je fenomenalan i nije mi jasno kako je to dobio
a masina mu je dva redna cilindra a napravio je 2 in 2 kako bi zvucalo da je
stavio samo jedan top! mora da su mu skroz otvoreni dok se tako cuju
ja sam osta ukopan ko kip kad je proletio  :shock:
 
Saki said:
pa covjek mi rekao da se ne brinem nego samo vratis svoj serijiski top kad dodjes na regu
i kasnije dodjes kuci i stavis onaj drugi i vozis bez problema  (y)
Imas i topove koji imaju homolagaciju za buku tako da bi trebao kao aftermarket proizvod prolaziti tehnicki bez problema u blizoj buducnosti. Samo ne znam kako ce biti primjerice kod horneta kojem se prilikom promjene original auspuha istovremeno skine i katalizator, mislim na eko testove ako ce i oni postati aktuelni za par godina.
 
kruntas said:
Mozda bi trebao traziti top koji  nema ugradenu vunu (ima i to svojih mana vezano uz trajnost). Onda se motor dobro cuje. Primjerice brat ima remus bez vune unutra na yamahi i zvuk je preheben, samo je problem kaj se top poceo brzo raspadati i svi kazu da je to zato sto unutra nema vune. pocele su zakovice klepetati.
hmm  :misli: ma nek se pocne raspadati bar da sezonu izdrzi, a te zakovice bi ja
ponovo zakovao! pa neko mi je rekao da trebam uzeti skroz otvoren samo cijev i malo vune
da dobije sto dublji zvuk, ma ne znam vise ni sam kad se ne razumjem u te stvari  :(
 
oa u tome jeste najveca stvar, ja znam da ima topova koji idu na normalnu registraciju
ali covjek mi rekao da ce biti eko test kao i za auta znaci trebace katalizator na regi  :palacdolje:
 
Saki said:
hmm  :misli: ma nek se pocne raspadati bar da sezonu izdrzi, a te zakovice bi ja
ponovo zakovao! pa neko mi je rekao da trebam uzeti skroz otvoren samo cijev i malo vune
da dobije sto dublji zvuk, ma ne znam vise ni sam kad se ne razumjem u te stvari  :(
Sto se tice onoga tko ti je to savjetovao, ima pravo jer tako ima i moj brat. Probaj tako napraviti pa ces vidjeti, samo nemoj da ti poslije bude zao.
 
Saki said:
da  (y) zvuk je fenomenalan i nije mi jasno kako je to dobio
a masina mu je dva redna cilindra a napravio je 2 in 2 kako bi zvucalo da je
stavio samo jedan top! mora da su mu skroz otvoreni dok se tako cuju
ja sam osta ukopan ko kip kad je proletio  :shock:

Zašto ti nije jasno? Čovjek kupio dva akrapa za TDM i to
što si čuo je rezultat. Ništa nije sam kemijao. I da, otvoreni
jesu  (y)