Da rezem ili Ne??

Saki

New member
pitanje je jednostavno, hteo bi skracivati serijski auspuh na er5,
hocu ga skinuti dolje i skratiti ga za nekuh 10,15cm i izvaditi katalizator,
performanse me ne zanimaju nego me zanima da li cu dobiti na jacini zvuka?
a zanima me kako to da uradim jer neznam prijesek njegovog auspuha;
i nemam pojma dal da jos sta vadim ili samo katalizator??
 
zanima me samo misljenje dal bi dobio na zvuku jer bi i zelio neki cudan zvuk samo da je jaci i da grgolji  (y)
 
moj trenutno nema nista ni vune ni katalizatora..... grgolji, ima zvuk ko americki dragsteri....  :mrgreen:
 
Zildjian said:
moj trenutno nema nista ni vune ni katalizatora..... grgolji, ima zvuk ko americki dragsteri....  :mrgreen:
to je ok ali moj je dva cilindra redna to mene zeza sta cu dobiti,
da je četiri ja bi sekao neko ako necu dobiti nista da dzabe ne sečem,
ali kad bi mogao dobiti da samu tutnji duboko i da je nepravilan zvuk da
grgolji i puca e to bi hteo  (y)
 
Mislim da češ zvuk sigurno dobiti :misli: a sad ostalo kak bude...hm... :misli:
 
prijatelj mi je na gs-u ima neki auspuh bez katalizatora i malo vecom cijevi na izlazu, zvuk je bio odlican..... stvarno savrsen...
 
Zildjian said:
prijatelj mi je na gs-u ima neki auspuh bez katalizatora i malo vecom cijevi na izlazu, zvuk je bio odlican..... stvarno savrsen...


Zvuk (y) a ostale karakteristike? Iako je to teško reći jer čim ima bolji zvuk imaš osječaj kao da i ide bolje,a ne mora biti 8)
 
tako je jedan moj prijatelj napravio bušilicom rupice po auspuhu (na er5) iamo je zvuk kao peglica, ovaj mu prodo pricu da se dobije 10ks
 
Frane said:
tako je jedan moj prijatelj napravio bušilicom rupice po auspuhu (na er5) iamo je zvuk kao peglica, ovaj mu prodo pricu da se dobije 10ks
ma znam za tu foru sa rupicama i nista se ne dobije sa tim, nego ja bi da izvadim katalizator
i iscupam onu cijev sto ide kroz auspuh i skratim ga 10,15cm i sve nazad zavarim i trebao bi biti glasniji
pretpostavljam  :misli:
 
Saki said:
pitanje je jednostavno, hteo bi skracivati serijski auspuh na er5,
hocu ga skinuti dolje i skratiti ga za nekuh 10,15cm i izvaditi katalizator,
performanse me ne zanimaju nego me zanima da li cu dobiti na jacini zvuka?
a zanima me kako to da uradim jer neznam prijesek njegovog auspuha;
i nemam pojma dal da jos sta vadim ili samo katalizator??

Tvoj serijski top je refleksijski, za dobar zvuk ti treba
absorbcijski ( perforirana cijev sa mrežicom i vunom
okolo ). Što god radio serijskom topu na ER5 nećeš
puno napraviti. Kupi Wings, Shackal, Remus, Arrow ili
što već ima u ponudi za tvoj motor.
 
AnteK said:
Tvoj serijski top je refleksijski, za dobar zvuk ti treba
absorbcijski ( perforirana cijev sa mrežicom i vunom
okolo ). Što god radio serijskom topu na ER5 nećeš
puno napraviti. Kupi Wings, Shackal, Remus, Arrow ili
što već ima u ponudi za tvoj motor.
Slazem se!
A original neka mu ostane ako u blizoj buducnosti odluce na tehnickom testirati buku koji ER proizvodi.
A cesto se i motor s originalnim auspuhom lakse prodaje (ne mora uvijek biti  :mrgreen: ).
 
Tvoj serijski top je refleksijski, za dobar zvuk ti treba
absorbcijski ( perforirana cijev sa mrežicom i vunom
okolo ). Što god radio serijskom topu na ER5 nećeš
puno napraviti. Kupi Wings, Shackal, Remus, Arrow ili
što već ima u ponudi za tvoj motor.

U potpunosti se slažem, jednom sam originalni top otvorio i cijelog očistio, potom unutra zavario cijev (koju sam prethodno izbušio sa masu rupica) te je obložio sa staklenom vunom i opet top zatvorio. Zvuk je bio drugčiji a i motor je bolje čupao u niskim okretajima.
 
moj je prijatelj sam sebi napravio dva topa na svom gpz 750 i nije nista stavljao unutra
i po meni je imao savrsen zvuk jer je bio poseban, nedefinisan nepravilan ali je motor
normalno isao i cupao, e zato i pitam jer mene ne zanima onaj fini zvuk sto proizvode
drugi topovi, meni je to isto kao i serijski samo glasnije a ja zelim citu buku sto jace to bolje  (y)
 
jer morate uzeti u obzir da moj motor ima dva redna cilindra i 50ks
i ja ne trebam performanse nego da bi pravi sto vecu buku,
(najradije bi da ga odrezem i vozim samo sa granama  (y))
 
To možeš naoravit samo će ti onda i tih 50ks past za nekoliko :palacdolje:
 
DVOGLAVI ORAO said:
To možeš naoravit samo će ti onda i tih 50ks past za nekoliko :palacdolje:
a sta ako si napravim sam top od inoxa i ovaj odrezem i napravim sebi da izgleda kao orginalni
ali da je totalno prazan, da nema nista unutra?
 
problem je u tome jer sam cuo par er5 sa drugim topovima i po meni su imali isti zvuk kao sa serijiskim samo malo glasniji,
a ja bi da dobijem maksimalno glasan a ne znam kako  :misli:
 
Šta si tolko zapeo na preglasan top.
Bit će ti gušt prvih par dana a onda ćeš se lupati nogom u guzicu jer će ti zvoniti uši i postat će ti iritantno.
 
Iskreno ja ti to ne prporučujem, nikad ne biram top po zvuku već po preformansama tako da i nisam baš najobjektivniji u odgovoru, ali teško da ćeš baš dobit zvuk kakav bi ti htio a da ti raspored snage motocikla ostane isti.