Dainese D-Air prsluk?

esso_sa

Well-known member
Jun 1, 2006
1,575
415
83
Sarajevo
Ovo je vrlo zanimljivo. Nisam znao da je Helite počeo prodavati prsluk na senzor, zastupnik nam je na prezentaciji spomenuo da dolazi novi model ali se očigledno nismo razumjeli.

Pratim ovog lika vec neko vrijeme na YT i izmedju ostalog je uradio jedan kratki osvrt Helite elektronske verzije. Prije elektronskog je imao i verziju na povlacenje koju je kroz licno iskustvo i pad imao priliku da testira.
Inace mislim da je ovo jako dobra stvar, ali i poskupa... Ali opet prejeftino u odnosu na cijenu zivota ili tezih povreda

Last edited:
  • Like
Reactions: TIS and zrakoplovac

zrakoplovac

Well-known member
May 15, 2016
615
442
63
Križevci
Pratim ovog lika vec neko vrijeme na YT i izmedju ostalog je uradio jedan kratki osvrt Helite elektronske verzije. Prije elektronskog je imao i verziju na povlacenje koju je kroz licno iskustvo i pad imao priliku da testira.
Inace mislim da je ovo jako dobra stvar, ali i poskupa... Ali opet prejeftino u odnosu na cijenu zivota ili tezih povreda

ovo mi se čak jako sviđa (y)

mate

Administrator
May 22, 2002
4,127
5,768
113
Spomenuti Hit Air bio je pionir u ovom segmentu zaštitne odjeće. Napominjem to samo kao primjer jer sam se stvarno tada jako zapalio za to a i danas mislim da su sva ova rješenja dobrodošla. Ono što se meni pokazalo problematičnim je nepraktičnost u većini slučajeva i ako taj dio imate pod kontrolom onda kupovina ima smisla.

bojan

Well-known member
Nov 4, 2005
1,978
142
63
41
Sesvetski Kraljevec
Spomenuti Hit Air bio je pionir u ovom segmentu zaštitne odjeće. Napominjem to samo kao primjer jer sam se stvarno tada jako zapalio za to a i danas mislim da su sva ova rješenja dobrodošla. Ono što se meni pokazalo problematičnim je nepraktičnost u većini slučajeva i ako taj dio imate pod kontrolom onda kupovina ima smisla.
Ako se ne varam bila je prezentacija ne Grobniku sa kaskaderom i stvarnom simulacijom sudara ali je kaskader slomio ruku pri padu

mate

Administrator
May 22, 2002
4,127
5,768
113
Grobnik ili Špansko, ne sjećam se točno. Nažalost lik nije imao sreće ali prsluk štiti torzo.:mrgreen:

Tmax

Active member
Apr 30, 2008
1,211
17
38
CE
Ja sam prošle godine kupio Tech Air 5.
Moram reči da sam mislio da če više smetati izpod jakne i biti "vruče" u ljetu ali ipak se iskazalo da to nije opravdano. Ništa vručije nego prije kad sam imao samo želvu. Treba samo pazit da ima jakna za cca 2 prsta "vazduha" tako da se može prsluk u slučaju koji se nadam neče doč, napihnuut.
Mislim da su za ovo gudinu najavli sistem Tech Air 3 koji če bit kao Dainese prsluk.
Štop se tiče ostalog napuni se u oko 2 sata onda drži neke 4 dane upotrebe. Ima led sistem koji pokazuje koliko satova če još radit. Ima i app na kojem se onda može pregledat vožnja, sile i sve ostalo ...

tech-air5_1_1000x1000.jpg

TIS

Active member
Mar 23, 2011
792
122
43
50
Zagreb
Rješenje je natjerati se koristiti to uvijek kao i bilo koji drugi dio opreme. Apsurd bi bio pasti a prsluk doma na vješalici.