Dainese D-Air prsluk?

TIS

Active member
Razmišljam o kupovini Dainese D-air prsluka pa ako netko ima iskustva, savjet ili preporuku…
 
Bolje ga imati nego nemati...
Tako i ja razmišljam ali imam neke dvojbe. Što mi je bolje, prsluk ili jakna? Ako uzmem prsluk nositi ga preko ili ispod jakne? Trenutno sam najbliži odluci uzeti prsluk i nositi ga ispod jakne jer bi tako pokrio najveći broj vožnji.
 
Ja sam to isto razmatral, i definitivno je vrhuska stvar, ali relativno je težak.
Ok, sam po sebi ako nosiš, još kak tak, ali skupa s jaknom, preteško…
Za na kratku majicu za po gradu ok, inace, najradije bi jaknu s vec integriranim sistemom :)
 
Nosio prsluk "Hit-air" do prije dvije godine, postao mi mali 😒
Problem prsluka je što ti prekrije sve otvore za ventilaciju na jakni pa je po vručini koma
 
Proizvodi se i jakna i odlična je ali sam cijelo ljeto u mashu a onda jakna nema nekog smisla. Inače i prsluk je od nekog mash materijala pa ne bi trebalo biti problema po vrućinama jedino ostaje problem težine koju je zrakoplovac naveo.
 
Obrati paznju koliko mu treba mjesta kad se aktivira ispod jakne. S mojom Dainese koznom jaknog ga nebi mogao nosit jer je preuska, cak mi i deblja majica stvara probleme :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: TIS
Baci oko i na Helite proizvode, mislim da imaju i jakne.
 
Proizvodi se i jakna i odlična je ali sam cijelo ljeto u mashu a onda jakna nema nekog smisla. Inače i prsluk je od nekog mash materijala pa ne bi trebalo biti problema po vrućinama jedino ostaje problem težine koju je zrakoplovac naveo.
Internet navodi oko 2kg, ali u stvarnosti mi se to činilo puno više 🤷🏻‍♂️
inače, imam super speed 3 koznu jaknu za koju navode težinu 2.1kg… (isto mi se cini da je teza od toga)
E sad, ugrubo, ko da stavis dvije kozne jakne na sebe 😅
 
Ja san ima helite prsluk na špagu, i nosija ga priko jakete. Uzeja malo veci broj tako da mi ne stvara problem s ventilacijom, ali danas da uzimam uzeja bi s jaketom, jer kad sve to na sebe nabaciš....
 
Baci oko i na Helite proizvode, mislim da imaju i jakne.
Slovenski zastupnik nam je organizirao demonstraciju i sve to izgleda super ali ostaje činjenica da se aktivira povlačenjem uzice što u slučaju nesreće može biti presporo. Na you tubeu se može pronaći ADAC-ov crash test airbag opreme gdje je jasno vidljiva prednost d-air sistema.
 
  • Like
Reactions: Kiki_Rotten
Prodao sam tri prsuka, mozes biti cetvrti.😄 Provjeri, mislim da ne ide ispod jakne.
 
Imam ga ja i nosim ga ispod jakete. Napravljen je od mesh materijala ali ljeti ipak zadrzava toplinu. Ali nista strasno. Ali zato je zimi zakon.;)
Tezina je oko 4 kilograma. Ugl preporodio sam se. Nemam vise onih kornjaca i drugih stitinika... Meni zakon.
 
  • Like
Reactions: TIS
Imam ga ja i nosim ga ispod jakete. Napravljen je od mesh materijala ali ljeti ipak zadrzava toplinu. Ali nista strasno. Ali zato je zimi zakon.;)
Tezina je oko 4 kilograma. Ugl preporodio sam se. Nemam vise onih kornjaca i drugih stitinika... Meni zakon.
Nadao sam se da će se javiti netko tko ga koristi. Zanima me još koliko dugo u stvarnosti traje baterija i koliko se puni?
 
Nadao sam se da će se javiti netko tko ga koristi. Zanima me još koliko dugo u stvarnosti traje baterija i koliko se puni?
Jedan sam od onih koji koriste (od ljeta 2020.). Svaku jednodnevnu vožnju je baterija izdržala, a kad bi stigao na odredište ionako bi sve stavio puniti. Ispod kožne jakne nemam mjesta za prsluk. Ako nosim mesh, prsluk nosim preko, a ako nosim gore-tex jaknu imam mjesta za prsluk ispod. Pri ljetnim vrućinama umanjuje funkciju mesha, ali to je normalno i znam zašto. Što se tiče punjenja, nisam obraćao pažnju na vrijeme punjenja, ali rekao bi 2-3 sata do 100%. Od mene svakako preporuka za ovaj proizvod.
 
  • Like
Reactions: TIS
Ja već dosta dugo biram i svaki mi ima neku manu.Sve modele koje gledam moraju biti bez špage.
Helite-prsluk koji moram nosit preko jakne mi nije za svakodnevnu upotrebu
Dainese-dobar iako mislim da se najmanje napuše od svih i nakon svake aktivacije moraš ga slat u italiju što te košta ako se ne varam 250e.Ostali imaju i po tri punjenja prije nego se mora slat proizvođaču.Uzmi u obzir da ti se može aktivirat kad ti možda i ne treba ili iz neke pijane zajebancije sa frendovima pa više to neće bit tako smiješno.
Klim,Held,Ixon,Furygan-koriste Inmotion tehnologiju i u startu je možda najlakše kupit.Held prsluk je oko 2500kn ali tu dolazimo do kvake koja me odvraća od ove pizdariej a to je pretplata koju moraš uzet jer bez pretplate prsluk se neće aktivirat i ustvari imaš samo jedan skupi protektor leđa.
Astars mi se ne sviđa općenito
 
  • Like
Reactions: navigator77