Dainese D-Air prsluk?

Nadao sam se da će se javiti netko tko ga koristi. Zanima me još koliko dugo u stvarnosti traje baterija i koliko se puni?
Baterija traje jako dugo. Po prozvodacu 96 sati ako se dobro sjecam. Uglavnom odradim dir od 5-6 sati i sutra jos imam preko 65% baterije. Tako da ga punim svaki 3 put. Redovito imas update od Dainese-a sto skines na komp.
 
  • Like
Reactions: TIS
Ja već dosta dugo biram i svaki mi ima neku manu.Sve modele koje gledam moraju biti bez špage.
Helite-prsluk koji moram nosit preko jakne mi nije za svakodnevnu upotrebu
Dainese-dobar iako mislim da se najmanje napuše od svih i nakon svake aktivacije moraš ga slat u italiju što te košta ako se ne varam 250e.Ostali imaju i po tri punjenja prije nego se mora slat proizvođaču.Uzmi u obzir da ti se može aktivirat kad ti možda i ne treba ili iz neke pijane zajebancije sa frendovima pa više to neće bit tako smiješno.
Klim,Held,Ixon,Furygan-koriste Inmotion tehnologiju i u startu je možda najlakše kupit.Held prsluk je oko 2500kn ali tu dolazimo do kvake koja me odvraća od ove pizdariej a to je pretplata koju moraš uzet jer bez pretplate prsluk se neće aktivirat i ustvari imaš samo jedan skupi protektor leđa.
Astars mi se ne sviđa općenito
Najmanje me plaši slučajna aktivacija jer je sustav jako dobro napravljen i konstantno se usavršava tako da je šansa za takvo nešto praktično zanemariva.
Proučavao sam i druge proizvođače i kako sada stvari stoje Dainese mi se čini najbolji i u smislu pouzdanosti i praktičnosti.
 
Ima Ixon nešto, reklamiraju da ide ispod svake jakne.
 
Ja nisam kupio iako sam dugo proučavao svaki model trenutno na tržištu. Mislim da je @Boris87 naveo bitne argumente za i protiv postojećih koncepata. Ja bi tu samo dodao da je Dainese nedostatno pokrio područje vrata, tj. prsluk ti ne fiksira glavu kao što to radi Helite. Također, kod Helite možeš nakon ispaljivanja sam zamjenit patronu i nastavit putovanje a kod Dainese si obavezan poslat nazad na servis. Dainese traži i pregled sustava i njegov periodični servis što sve nešto dodatno košta. Pri svemu ne treba zaboraviti i dizajn, Dainese mi izgleda bolje od Helite ali mislim da bi Helite bolje ventilirao radi velikih otvora naprijed i ispod pazuha. Po pitanju ventilacije razmisli i o opciji kupnje jakni koje imaju ventilacijske otvore smještene tako da ih prsluk ne prekrije do kraja, recimo ja sam uzeo Dainese Racing 3 jaknu koja ima otvore za ventilaciju na ključnoj kosti i duž ruke i to funkcionira super čak i kad bi prsluk bio preko. Elektronički sustavi su istina jako pametno ali bilo je dosta prijava gdje su se ili prekasno otvorili (nakon prvog udara u cestu) ili bi se otvorili sami od sebe u vožnji (YT). Vjerujem da će sljedeće generacije takvih sustava biti puno pametnije ali mislim da bi ja trenutno ipak radije uzeo na povlačenje nego na senzor.
 
Ja nisam kupio iako sam dugo proučavao svaki model trenutno na tržištu. Mislim da je @Boris87 naveo bitne argumente za i protiv postojećih koncepata. Ja bi tu samo dodao da je Dainese nedostatno pokrio područje vrata, tj. prsluk ti ne fiksira glavu kao što to radi Helite. Također, kod Helite možeš nakon ispaljivanja sam zamjenit patronu i nastavit putovanje a kod Dainese si obavezan poslat nazad na servis. Dainese traži i pregled sustava i njegov periodični servis što sve nešto dodatno košta. Pri svemu ne treba zaboraviti i dizajn, Dainese mi izgleda bolje od Helite ali mislim da bi Helite bolje ventilirao radi velikih otvora naprijed i ispod pazuha. Po pitanju ventilacije razmisli i o opciji kupnje jakni koje imaju ventilacijske otvore smještene tako da ih prsluk ne prekrije do kraja, recimo ja sam uzeo Dainese Racing 3 jaknu koja ima otvore za ventilaciju na ključnoj kosti i duž ruke i to funkcionira super čak i kad bi prsluk bio preko. Elektronički sustavi su istina jako pametno ali bilo je dosta prijava gdje su se ili prekasno otvorili (nakon prvog udara u cestu) ili bi se otvorili sami od sebe u vožnji (YT). Vjerujem da će sljedeće generacije takvih sustava biti puno pametnije ali mislim da bi ja trenutno ipak radije uzeo na povlačenje nego na senzor.
Istina je da ne postoji idealan sustav ali ovi na senzore su pametniji iz dana u dan i čim više ljudi ih bude koristilo, sa svakim updateom, biti će sve pametniji. Iskreno, volio bi da se Dainese malo više napuše kao i da više štiti vrat i ramena ali šta je tu je. Meni ne dolaze u obzir sustavi na uzicu kao i na preplatu tako da izbor i nije preveliki. Zapravo najviše me brine da će mi prsluk po ljeti biti prevruć (ispod mash jakne)…
 
Istina je da ne postoji idealan sustav ali ovi na senzore su pametniji iz dana u dan i čim više ljudi ih bude koristilo, sa svakim updateom, biti će sve pametniji. Iskreno, volio bi da se Dainese malo više napuše kao i da više štiti vrat i ramena ali šta je tu je. Meni ne dolaze u obzir sustavi na uzicu kao i na preplatu tako da izbor i nije preveliki. Zapravo najviše me brine da će mi prsluk po ljeti biti prevruć (ispod mash jakne)…
Pogledaj Helite e-turtle. On je na senzor, pokriva duplo više od Dainese i ne ide pod jaknu nego preko tako da ti zrak još uvijek struji s prednje strane između kopči i ispod ruku. Nije lijep kao Dainese ali mislim da je Helite u segmentu zracnih jastuka vrlo jak.
 
  • Like
Reactions: TIS
Pogledaj Helite e-turtle. On je na senzor, pokriva duplo više od Dainese i ne ide pod jaknu nego preko tako da ti zrak još uvijek struji s prednje strane između kopči i ispod ruku. Nije lijep kao Dainese ali mislim da je Helite u segmentu zracnih jastuka vrlo jak.
Ovo je vrlo zanimljivo. Nisam znao da je Helite počeo prodavati prsluk na senzor, zastupnik nam je na prezentaciji spomenuo da dolazi novi model ali se očigledno nismo razumjeli.
 
Pogledaj Helite e-turtle. On je na senzor, pokriva duplo više od Dainese i ne ide pod jaknu nego preko tako da ti zrak još uvijek struji s prednje strane između kopči i ispod ruku. Nije lijep kao Dainese ali mislim da je Helite u segmentu zracnih jastuka vrlo jak.
ja sam ga gledao i skoro uzeo ali on mi nije za svaki dan nosit.
 
ideš u banku izgledaš kao krelac,ideš u konzum izgledaš kao krelac.Ovaj ispod se ne vidi i za mene je za takve stvari prihvatljiviji
 
I kad rokneš s motora opet izgledaš ko krelac zbog svih tih napuhanaca ali si i dalje živ :mrgreen:
 
To je dobro samo za okomotat oko Crash Bara ...