Dainese D-Air prsluk?

Ovo je vrlo zanimljivo. Nisam znao da je Helite počeo prodavati prsluk na senzor, zastupnik nam je na prezentaciji spomenuo da dolazi novi model ali se očigledno nismo razumjeli.

Pratim ovog lika vec neko vrijeme na YT i izmedju ostalog je uradio jedan kratki osvrt Helite elektronske verzije. Prije elektronskog je imao i verziju na povlacenje koju je kroz licno iskustvo i pad imao priliku da testira.
Inace mislim da je ovo jako dobra stvar, ali i poskupa... Ali opet prejeftino u odnosu na cijenu zivota ili tezih povreda

 
Last edited:
  • Like
Reactions: TIS and zrakoplovac
Pratim ovog lika vec neko vrijeme na YT i izmedju ostalog je uradio jedan kratki osvrt Helite elektronske verzije. Prije elektronskog je imao i verziju na povlacenje koju je kroz licno iskustvo i pad imao priliku da testira.
Inace mislim da je ovo jako dobra stvar, ali i poskupa... Ali opet prejeftino u odnosu na cijenu zivota ili tezih povreda

ovo mi se čak jako sviđa (y)
 
Spomenuti Hit Air bio je pionir u ovom segmentu zaštitne odjeće. Napominjem to samo kao primjer jer sam se stvarno tada jako zapalio za to a i danas mislim da su sva ova rješenja dobrodošla. Ono što se meni pokazalo problematičnim je nepraktičnost u većini slučajeva i ako taj dio imate pod kontrolom onda kupovina ima smisla.
 
Spomenuti Hit Air bio je pionir u ovom segmentu zaštitne odjeće. Napominjem to samo kao primjer jer sam se stvarno tada jako zapalio za to a i danas mislim da su sva ova rješenja dobrodošla. Ono što se meni pokazalo problematičnim je nepraktičnost u većini slučajeva i ako taj dio imate pod kontrolom onda kupovina ima smisla.
Ako se ne varam bila je prezentacija ne Grobniku sa kaskaderom i stvarnom simulacijom sudara ali je kaskader slomio ruku pri padu
 
Grobnik ili Špansko, ne sjećam se točno. Nažalost lik nije imao sreće ali prsluk štiti torzo.:mrgreen:
 
Ja sam prošle godine kupio Tech Air 5.
Moram reči da sam mislio da če više smetati izpod jakne i biti "vruče" u ljetu ali ipak se iskazalo da to nije opravdano. Ništa vručije nego prije kad sam imao samo želvu. Treba samo pazit da ima jakna za cca 2 prsta "vazduha" tako da se može prsluk u slučaju koji se nadam neče doč, napihnuut.
Mislim da su za ovo gudinu najavli sistem Tech Air 3 koji če bit kao Dainese prsluk.
Štop se tiče ostalog napuni se u oko 2 sata onda drži neke 4 dane upotrebe. Ima led sistem koji pokazuje koliko satova če još radit. Ima i app na kojem se onda može pregledat vožnja, sile i sve ostalo ...


tech-air5_1_1000x1000.jpg
 
  • Like
Reactions: Musashi
Spomenuti Hit Air bio je pionir u ovom segmentu zaštitne odjeće. Napominjem to samo kao primjer jer sam se stvarno tada jako zapalio za to a i danas mislim da su sva ova rješenja dobrodošla. Ono što se meni pokazalo problematičnim je nepraktičnost u većini slučajeva i ako taj dio imate pod kontrolom onda kupovina ima smisla.
Rješenje je natjerati se koristiti to uvijek kao i bilo koji drugi dio opreme. Apsurd bi bio pasti a prsluk doma na vješalici.
 
  • Like
Reactions: Dino'ST
da ne otvaram temu, ima li netko helite prsluk? je da je ružan i vjerojatno tlaka za nošenje, ali sviđa mi se kako se napuše i fiksira kacigu u slučaju pada da zaštiti vrat, čini mi se da ga ima smisla kupiti samo zbog toga.
dainese i alpinestars su mi i ljepši i praktičniji, ali slabije pokrivaju područje vrata što mi je glavni razlog kupnje, a i strah me malo struje hoće li zakazati, tako da bi kupio ovaj mehanički koji se veže za motor.
 
  • Like
Reactions: navigator77
I ja planiram kupiti Helite TURTLE 2 Hi-Viz,samo još kalkuliram oko veličine. Nosit ću ga isključivo preko Modeka jakne XL veličine .Gdje je najjeftiniji?
 
Ja sam ima helite na špagu, kupija priko Louis-a na akciji. Narucija velicinu XL (188,95) i malo je bija labav. To mi je i cak pasalo jer je po liti priko jakete uspjevalo uci zraka, ali mislim da je L taman. Opcenito dobra stvar pogotovo ako se inace nosi reflektirajuci prsluk, ali bi sad ipak isa na neki u jakni koji na slican nacin fiskira vrat (radi komoditeta).
 
Helite izbacio ruksak sa airbagom. Prsluci ispod ili preko jakne mi se nisu svidjali ali kako cesto nosim ruksak, Pogotovo na putovanjima ovo cu uzeti. Imaju izbor mehanicki i elektronski(sustav aktivacije). Za mene bolji elektronski.
 
  • Like
Reactions: TIS and Viper50
Helite izbacio ruksak sa airbagom. Prsluci ispod ili preko jakne mi se nisu svidjali ali kako cesto nosim ruksak, Pogotovo na putovanjima ovo cu uzeti. Imaju izbor mehanicki i elektronski(sustav aktivacije). Za mene bolji elektronski.
Ne znam kako su osmislili da se ruksak pravilno napuše ako su u njemu nekakve stvari ?ja imam prsluk ...