daleko....

zweky

New member
ako će biti sreće i novaca :mrgreen: htjela bi ove godine malo otputovati izvan granice Hrvatske.pa me zanima ko je od vas na forumu išao negdje dalje i da kaže npr.koliko mu je trebalo novaca za takvo nešto,kamo je išao i s kojim motorom.gdje je spavao ...u kampovima ili privatnom smještaju(naravo i cijene toga),kojim putem je išao...neke cake u različitim državama...
ja bi išla sa svojim kle-om i nadam se da će on bez problema izdržati tako neki veći put...ne znam u kojem slučaju bi ga mogla isforsirat itd
 
U Sloveniji ti je na uvjek na razpolaganju topli krevet i dobra družba.... :D :cool:
 
Teya said:
U Sloveniji ti je na uvjek na razpolaganju topli krevet i dobra družba.... :D :cool:
tnx ali bi ja ipak malo dalje pa me zanimaju pojedinosti,slovenija mi ostaje za turu-vikend,ovo bi bilo za vrijeme godišnjeg :wink:
 
Teya said:
U Sloveniji ti je na uvjek na razpolaganju topli krevet i dobra družba.... :D :cool:

jel to samo za zveki ili moreju i drugi računat na to :?:
 
Ništa lakše,poneseš love koliko imaš a potrošiš što je moguće manje i odeš što dalje! :D
Noćenje po kampovima na zapadu je od 10 - 15 eur,dok u Mađi i ostalim malo istočnijim zemljama prolaziš i upola jeftinije,benzin je kao i kod nas oko 1 eur,cestarine i vinjete su manje više zanemariv trošak a klopa ovisi dali ćeš se zadovoljiti s ćevapima ili nečim više,uvijek moraš imati rezervu love u slučaju kvara,staviš malo na papir otprilike sve troškove pomnožiš sa 2 za nedaj bože i gas!,u MOTO PULSU broj 50 izašao je zanimljiv članak sa nazivom PUTOVATI MOTOCIKLOM pa ako si u mogučnosti pročitaj ga!
evo jedan podatak iz texta: za put oko svijeta treba ti minimalno 15 000 eura! :D
 
Silvio said:
Ništa lakše,poneseš love koliko imaš a potrošiš što je moguće manje i odeš što dalje! :D
Noćenje po kampovima na zapadu je od 10 - 15 eur,dok u Mađi i ostalim malo istočnijim zemljama prolaziš i upola jeftinije,benzin je kao i kod nas oko 1 eur,cestarine i vinjete su manje više zanemariv trošak a klopa ovisi dali ćeš se zadovoljiti s ćevapima ili nečim više,uvijek moraš imati rezervu love u slučaju kvara,staviš malo na papir otprilike sve troškove pomnožiš sa 2 za nedaj bože i gas!,u MOTO PULSU broj 50 izašao je zanimljiv članak sa nazivom PUTOVATI MOTOCIKLOM pa ako si u mogučnosti pročitaj ga!
evo jedan podatak iz texta: za put oko svijeta treba ti minimalno 15 000 eura! :D
gdje si bio ,s kojim motorom ,kolko dugo ,sam ili sa društvom i koliko te na kraju sve ispalo
 
Teya said:
U Sloveniji ti je na uvjek na razpolaganju topli krevet i dobra družba.... :D :cool:

A ako nas dojde više??????!!!!!!A imaš li veeeelikkkkkk krevetićććć :whistle: :doh:
 
zweky said:
ako će biti sreće i novaca :mrgreen: htjela bi ove godine malo otputovati izvan granice Hrvatske.pa me zanima ko je od vas na forumu išao negdje dalje i da kaže npr.koliko mu je trebalo novaca za takvo nešto,kamo je išao i s kojim motorom.gdje je spavao ...u kampovima ili privatnom smještaju(naravo i cijene toga),kojim putem je išao...neke cake u različitim državama...
ja bi išla sa svojim kle-om i nadam se da će on bez problema izdržati tako neki veći put...ne znam u kojem slučaju bi ga mogla isforsirat itd

I ja bih ove godene napravio malo veći izlet do Azurne obale i Monaka pa ako je netko bio da malo opiše iskustva. :roll:
 
e da, što se tiče KLE nemoraš brinuti,izdržljiv je to stroj,možeš s njim stvarno gdje hoćeš,prije puta sve malo pregledaj,ako će put biti duži napravi i servis,još jedan savjet je da izbjegavaš auto ceste što više možeš,jeftinije je a i ljepše a ionako ti se nigdje ne žuri.
 
Ne mogu se pohvaliti nekim dugim turama,za lovu bih se i snašao ali nemam vremena.Ipak sam uspio napraviti 11 000 km prošlu sezonu.Ljetos sam obišao cijelu jadransku obalu u 4 dana i to me sa svim troškovima koštalo oko 1000 kn,Bio sam nešto malo u Austriji i Mađarskoj.Vikend u Austriji me također koštao oko 1000kn,možda nešto manje.Uvijek je zanimljivije u društvu a i osjećam se nekako sigurnije iako mi nije problem ni samom ići na dalji put.Motor je ovaj lijevo ZR7S
Za ovo ljeto planiram svašta a dokle ću stići nemam pojma!
 
zweky said:
Teya said:
U Sloveniji ti je na uvjek na razpolaganju topli krevet i dobra družba.... :D :cool:
tnx ali bi ja ipak malo dalje pa me zanimaju pojedinosti,slovenija mi ostaje za turu-vikend,ovo bi bilo za vrijeme godišnjeg :wink:

Pa razumijem ja to... ali moraš i u Slo negdje spavati... ne izplati se ti juriti preko Slo, jer imamo prelepe ceste... :roll:
 
Vedran said:
jel to samo za zveki ili moreju i drugi računat na to :?:
Gigo said:
A ako nas dojde više??????!!!!!!A imaš li veeeelikkkkkk krevetićććć

Zweky je otvorila topic... to je samo za nju... :D
Ali ako su dečki u nevolji.... kako da jim ne bi pomogla??? 8)
 
Ovako, bio sam u Grčkoj prije dvije godine i za nekih 7 dana i 4000 km. potrošio sam manje od 500 € .
Kako bih izbjegao putovanje autocestom ( što svakako preporučujem svakom bikeru koji ima dovoljno vremena ), krenuo sam iz Siska preko Banja luke - Sarajeva - Višegrada - Užica - Skopja - Bitole. 20 tak kilometara od Bitole sam ušao u Grčku i spustio se do Meteora te sam nastavio prema Peloponezu, dalje sam nastavio prema Ateni i kako sam bio "kratak" sa vremenom, natrag sam ipak morao autoputom preko Soluna,Skopja,Niša,Beograda i natrag u Hrvatsku .
Ako se tko odluči za Grčku, preporučujem mu baš ovu rutu jer je put stvarno prekrasan.
Spavao sam u privatnom smještaju jer su cijene bile neznatno veće od kampova (oko 20 €, noćenje u sobi a kampovi su bili oko15 - 18 € )
Što se klope tiče tu sam primjenio bauštelsku prehranu ili ti pred samoposlugom što je stvarno jeftino.
Nadam se da sam ti barem malo pomogao!?
 
Adventurer said:
zweky said:
ako će biti sreće i novaca :mrgreen: htjela bi ove godine malo otputovati izvan granice Hrvatske.pa me zanima ko je od vas na forumu išao negdje dalje i da kaže npr.koliko mu je trebalo novaca za takvo nešto,kamo je išao i s kojim motorom.gdje je spavao ...u kampovima ili privatnom smještaju(naravo i cijene toga),kojim putem je išao...neke cake u različitim državama...
ja bi išla sa svojim kle-om i nadam se da će on bez problema izdržati tako neki veći put...ne znam u kojem slučaju bi ga mogla isforsirat itd

I ja bih ove godene napravio malo veći izlet do Azurne obale i Monaka pa ako je netko bio da malo opiše iskustva. :roll:

Nemoj! 8)
 
Super Jura said:
zweky said:
htjela bi ove godine malo otputovati izvan granice Hrvatske.pa me zanima ko je od vas na forumu išao negdje dalje

Uhvati Linzu, pa dođi na predavanje :wink: :mrgreen:


I ja se za predavača prijavljujem!Samo reci planiranu destinaciju! :wink:
 
Stanite malo. Nije problem za tebe zweky vec za ostale koji nisu u zizi zbivanja.

Da se vratim na temu. Da duljim putovanjima stvarno nije bitno koliko jak motor netko ima er se vrlo rijetko ili nikad ne vozi follgass. Svi danas motori novijih godista su tehnicki dovoljno pouzdani.

So se tice troskova vrlo je bitno planiranje. Planirat se mora dosta dsugo i detaljno. Na netu se nadje cijena goriva, znas koliko kilometara radis i dobijes trosak. Vinjeta i cestarina isto. Unaprijed znas koliko sui spavanje.
Nas jedan clan je bio u grckoj i potrosio je 700€ za 12 dana i cca 4000km

Ako je budjet na knap onda se trebaju birati takve ture. Znasi nemas para ne ides u englesku ili norvesku jer ce te trajekt financiski ubit.

Slovacka me odusevila. A i sve je 30% jeftinije nego kod nas. Osim Benzina koji je nepromjenjiva stavka u svim zemljama.
 
Adventurer said:
I ja bih ove godene napravio malo veći izlet do Azurne obale i Monaka pa ako je netko bio da malo opiše iskustva. :roll:

Planiraj spavanje u unutrašnjosti zbog cijene. Mene je koštao 65 eura (dvokrevetna soba) gerijatriski hotel u Noli-ju (cca. 50 km iza Genove). A daleko je to od Nice. Javi iskustva.
 
Super Jura said:
Adventurer said:
I ja bih ove godene napravio malo veći izlet do Azurne obale i Monaka pa ako je netko bio da malo opiše iskustva. :roll:

Planiraj spavanje u unutrašnjosti zbog cijene. Mene je koštao 65 eura (dvokrevetna soba) gerijatriski hotel u Noli-ju (cca. 50 km iza Genove). A daleko je to od Nice. Javi iskustva.

Ne tjeraj ga tamo! :evil:
Ak niš drugo bar je cesta super,nije dosadna! :wink: :mrgreen: :mrgreen:
 
dr.chala said:
Super Jura said:
Adventurer said:
I ja bih ove godene napravio malo veći izlet do Azurne obale i Monaka pa ako je netko bio da malo opiše iskustva. :roll:

Planiraj spavanje u unutrašnjosti zbog cijene. Mene je koštao 65 eura (dvokrevetna soba) gerijatriski hotel u Noli-ju (cca. 50 km iza Genove). A daleko je to od Nice. Javi iskustva.

Ne tjeraj ga tamo! :evil:
Ak niš drugo bar je cesta super,nije dosadna! :wink: :mrgreen: :mrgreen:

Dečki hvala na savjetima. Tak sam si nekak i računal da treba spavati što dalje od Jetseta a onda se zaletiti ujutro, obići sve zanimljivo u jednom danu, poslikati-ovjekovjećiti i tutanj nazad.