Dali ostavit serijski auspuh ili ne

tigufisis said:
u jbt jeste zapeli. nisam rijecima u potpunosti prenio svoju misao :D nisam mislio da ce izgubiti s navedenim auspuhom. zna se da uz aftermarket spuh dolazi i dobar zvuk, ali ne dolazi i nuzno do poboljsanja performansi. ako spuh projektiraju ljudi koji su to sposobni kvalitetno napravit, imaju dobru mehanizaciju, znanje, testne masine... onda ce i spuh bit dobar i  dignut ce performanse, a ako spuh napravi neko bezveze onda ce takav bit i rezultat. za ovaj konkretni top nista ne kazem jer nisam imao doticaja s njim.

Diplomatski zaobilaziš odgovor a nas stvarno zanima o kojem se skutu i topu radi na na ćemu si izgubio :wink:
 
exfreerider said:
Diplomatski zaobilaziš odgovor a nas stvarno zanima o kojem se skutu i topu radi na na ćemu si izgubio :wink:

to je dar  :mrgreen:

radilo se o vxr-u. top je bio no-name. izgubio sam na performansama :mrgreen: , top je bio prekratak i vuklo mi je frišku smjesu van. zadovoljni svi? ako te zanima detaljnije objasnim detaljno na pm, da ne seremo covjeku po temi. 80% odgovora nema veze s temom

 
evo samo da potvrdim @tigufisis-ov odgovor..  prico sam s jednim likom kaj u šakalu radi i veli da se spuh ne isplati stavljat, bar ne na skutovima manje kubikaze od 200ccm jer ces dobit samo zvuk a mozes i performanse zgubit..
u tvornici znaju kaj su napravili i zakaj i to ne treba narusavat..
 
Biker686 said:
evo samo da potvrdim @tigufisis-ov odgovor..  prico sam s jednim likom kaj u šakalu radi i veli da se spuh ne isplati stavljat, bar ne na skutovima manje kubikaze od 200ccm jer ces dobit samo zvuk a mozes i performanse zgubit..
u tvornici znaju kaj su napravili i zakaj i to ne treba narusavat..

šakalove priče sam prije jedno godinu i pol presto slušat...

osim toga, različite su stvari 2t i 4t.. za 2t se zna da je OBAVEZNO da ima rezonantni dio, dok za 4t uz malo znanja i računanja možeš i sam složit top..

 
pa sta se vi mislili da mozete uzet bilo kakav top i nabost na skuter pa cak i od r1???sta hocete rec da se sa ovim auspusima koji su napravljeni za skutere gubi na performansama:deak,serdarevic,kucelj,shacal??????????
kad su se prije par godina auspusi poceli stavljati onda su samo shacal stavljali i taj auspuh nije imao veze sa vezom,skuteri su imali slabiju krajnju brzinu za 15kmh  :shock: i to je normalno da se nemoze stavit bilo sta,onda mozete i samo na grani vozit...primjer tip je na sp180 dakle 2t motor stavio atd top za 4t i sta se dogodilo-KATASTROFA.......pa nemojte tvrdi da se sa auspuhom koji je npravljen ZA SKUTER gubi na performansama,tko vam je kriv jer stavljate svasta.....
 
u vecini slucajeva treba rolice malo lakse stavit,sa serdarevicem cak ni to netreba(bar na 200 i 250icama) neznam kakav je slucaj sa 125icama...
 
biker4life said:
S ovima drugima nemam iskustva, ali znam da se s 4Road-om (db-killer nazočan) ne gubi, bar u kombinaciji s adekvatnim rolicama i Red Sponžom. :mrgreen:
dB killer ga zatvori (zatvara centralnu cijev i kroz bočne rupice doslovno natjera plinove da idu kroz vunu) i pruža veći otpor, a to se kompenzira lakšim rolama.
Serdarević je full otvoren, i ne triba minjat role.
 
Shepa said:
dB killer ga zatvori (zatvara centralnu cijev i kroz bočne rupice doslovno natjera plinove da idu kroz vunu) i pruža veći otpor, a to se kompenzira lakšim rolama.
Serdarević je full otvoren, i ne triba minjat role.
i treba rolice lakse uz auspuhe koji imaju predkomore,dakle koji nisu full otvoreni a isto nemaju db killer...
 
uzmi sardereviča ako vozis po gradu.....ako ces npr. od st do sb ostavi serijal i uzmi malo mesa (teletine)
 
Imam jedno pitanje vezano uz ovu temu...brat mi je na svog VXR-a 200 stavio onu malu kratku yoshimuru (cca. 25 cm) sa karbonskom kapom, full otvorenu ( screen type), te se događa u punoj brzini,kad popusti gas auspuh puca ko lud i tuče vatru van...ali samo kad se naglo popusti gas...također se još događa da se auspuh nakon neko vremena unutra užari, u donjem dijelu...vjerojatno od pucanja....zanima me samo da li je to normalno, i da li se to događa i kod ostalih otvorenih auspuha? Samo da napomenem, napravljena je nova grana od inoxa i stavljen novi dihtung na grani, tako da nema teorije da negdje vuče zrak. Što se tiče zvuka, brutala je, čak pre pre glasan....kad upalim svog zekana sa Akrapom, ne čuje se...strašno nešto...samo mi komplekse nabija :x
Zanima me na koji način riješiti to učestalo pucanje, da li se smjesa možda mora malo poštelati ili nešto treće? Inače, izgaranje je idealno, sa originalnim auspuhom, gledajući boju svjećice gore pri vrhu (boja cigle otprilike)....unaprijed zahvaljujem sa odgovorima... (y)
 
ocito je top preotvoren i prekratak.....taj efekt detonacija ces tesko otkloniti...na serijalama se da malo taj fenomen ublaziti stelanjem smjese malim zutim vijkom na karburatoru......u tvom slucaju posto je top prekratak....nema toliko efekta vakuma..te dio nesagorene smjese izlazi kroz ispusni kanal....te u auspuhu...dolazi do samozapaljenja i detonacija.....sto nije nikako zdravo za ispusne ventile....te za samu termo grupu koja je toplinski opterecenija u ovom slucaju...