Dali postoji neka radnja da vadi puknute šrafe , ZG?

Poggiali

New member
Evo puko mi jedan od 4 šrafa kaj drže blatobran, nije išlo, 3 dana sam lupkao po njmu špricao wd-om, probao i sa bušilicom ona na moment, i ništa nije pomoglo :(

Sad mene znaima ko bi mi mogo izvadit taj šraf?, dosta je mali pa ga nemogu izbušit i onim štiftom s kontra navojem da izvadim :(


 
A koliki je taj šaraf 2 mm ,,, može se on probušiti izvaditi samo treba volje i strpljenja :misli: :mrgreen:

uzmi točkalo i po sredini označi zatim bušilica na male đire i hladi vodom

odgovor na tvoje pitanje
svaka malo bolje opremljena radiona to može napraviti ..
 
ma šlajfaricom na uski brus, ja sam i uže promjere tako vadio...
 
uzmi pilu za željezo. poprek šarafa napravi rez t (y)ako da možeš ugurati šrafciger, nasprejaj wd-om i problem riješen.
 
nema ti druge nego da visak sarafa izbrusis ravno do baze vilice...tada jednim ostrim tockalom lupnes tocno u sredinu sarafa...uzmes svrdlo od 3.5 mm i lagano zabusis....kada uhvatis centar...izbusis do kraja...i zatim svrdlom od 4mm prosiris rupu...zatim nareznicom m6 narezes novi navoj...i to je to...Ako je kojim slucajem m5 navoj...tada ti treba manje svrdlo....Dakle dobro oko i mirna ruka.... (y) Ili jednostavno izbusis na drugu stranu van....i obicni saraf sa maticom...... :mrgreen:
 
Ma mislio sam ja pilom za željezo zarezat al nemam neki tanji list, sa ovim nebudem precizno zarezao, pa nebude dobro, da bar imam mini drill :) šraf je mislim pol cm debljine.
 
Poggiali said:
Ma mislio sam ja pilom za željezo zarezat al nemam neki tanji list, sa ovim nebudem precizno zarezao, pa nebude dobro, da bar imam mini drill :) šraf je mislim pol cm debljine.
i da zarezes....nema sanse to odvrnuti....cim je pukao saraf...zapeklo je maksimalno...izravnaj i izbusi skroz na skroz....i probaj narezati novi navoj.....drugo nema sanse..... :(
 
A pitao budem prvo tu u jedan servis za kosilice, ak oni mogu, ak ne, ostane mi bušit :(

I na prošlom runneru ista stvar bila, ahhh, sad svaki šraf skidam i mažem u ulju :p
 
Stavis maticu malo vecu oko ostatka navoja zatim zavaris co2 aparatom maticu za preostali dio. Prilikom grijanja izgori hrdja i naravno popusti vijak, uzmi malu racnu i kada se ohladi pokusaj odvrnuti ali po malo , znaci malo odvrnes pa vratis pa opet tako dok cijeli ne izadje. Ja vadim godinama tako i ide 99% odmah.  (y)
 
I kada izvadis saraf, a prije nego stavljas novi, namazes malo masti na navoje pa vise neces imati takvih problema  :mrgreen:
 
Ma lol, di mi je co2, neznam dal imam obični aparat, dugo nismo trebali, kad mi dođe spuh, onda ču se otpelat do servisa, pa vidim, nek oni vare ak imaj u sa čime :) Da je bar veči šraf
 
Zaky1000R said:
Stavis maticu malo vecu oko ostatka navoja zatim zavaris co2 aparatom maticu za preostali dio. Prilikom grijanja izgori hrdja i naravno popusti vijak, uzmi malu racnu i kada se ohladi pokusaj odvrnuti ali po malo , znaci malo odvrnes pa vratis pa opet tako dok cijeli ne izadje. Ja vadim godinama tako i ide 99% odmah.  (y)
a bogami izgori i ulje u vilicama.... :mrgreen: Preriskantno je........baza je od aluminija...moze se desiti sranje....a da ne pricamo kako ce vilica oko toga dijela pozutiti od topline....
 
sid said:
I kada izvadis saraf, a prije nego stavljas novi, namazes malo masti na navoje pa vise neces imati takvih problema  :mrgreen:
Ma tnam, ak niš drugo, uvjek wd-om prođem, i nikad ne pšretežem, neki im dušu izvade stezanjem lol, nekužim takve likove, kupio rabljeni scoot, pol šrafova je bilo tak stegnuto da sam sa polugom od 2 metra odšrafljivao (karikiram lol :D ,al imala je pol )
 
Nece se nista dogoditi, to je velika povrsina, naravno variti treba covijek koji ima iskustva sa varenjem onda to traje 4 sekunde a nemoze probiti temperaturu za to vrijeme nikako vise se ugrije kada koci. :mrgreen:
 
vjerujem da bi ga mogao izvaditi sa dobrim ( npr. knipex) papigama , fino je puknuo i ima ga se gdje primit
i na cimanje gore-dole , naravno malo izlupat prije ...
 
markookram said:
vjerujem da bi ga mogao izvaditi sa dobrim ( npr. knipex) papigama , fino je puknuo i ima ga se gdje primit
i na cimanje gore-dole , naravno malo izlupat prije ...

imam 2 stück  :jesus:

a imam i linksbohrere :jesus:

:mrgreen: