Dečki iz predgrađa

Što više kazati a da ne ponavljam ostale komentare. Samo nastavi tako  (y)
 
(y) bravo,

kao što sam i mislio, ona priča je tako završila da je ostavila mogućnost sagledavanja života pojedinih likova  (y)
Samo naprijed Djoni
 
Odlicno.

Mala zamjerka iz moje perspektive je da je Djoni malo presavrsen (prekul, prejeben, nikad prebijen...). Volija bi da i on ponekad nesto zajebe.  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Bez obzira na ovo gore, prica je jako pitka i drzi te budnim.

Svaka cast.
 
danijel044 said:
(y)  odmah mi kroz glavu prošao meni najfilm sa ovih prostora u zadnjih 15-ak godina.... Karaula..

Hvala, ovo je doista kompliment. Pa samo za tebe još malo od najave slijedeće priče:



"Mislio sam da će te, prije nego te pozovu na sud, netko ubiti radi tvojih ludih ideja."

****** ............... **********

Izvadio sam kuvertu i čekao da napuni lulu.

"Nirvana, nisam mislio da mi je ugled u kraju tako loš."

Završio je sa punjenjem lule pa sam mu pružio kuvertu, nije je prihvatio. Izvadio je šibicu i počeo paliti lulu. Između prvih dimova sa lulom u zubima progovorio je.

"Nee Đoni, nisam mislio da ste ti i tvoja ekipa neki razbojnici. Samo ste previše švercali i dosta nesuglasica sa lokalnim bandama znali riješiti šakama. Pitanje je bilo samo da li ćete najebati prije od carine radi šverca ili od milicije radi tuče."

Odlučio sam ne komentirati ovu izjavu. U neku ruku je bio u pravu. Držao sam ruku ispruženu. Dohvatio je kuvertu izvadio one presavijene listove gusto ispisanog papira i pogledao me.

"Znači prije nego počnem čitati, što je od te dvije mogućnosti?"

Odmahnuh glavom.

"Nijedna, u pitanju je neko nasljedstvo ali ne kužim što tu sve piše, da li sam dobio samo 24 kvadrata, nekog drvarnika najvjerojatnije, ili sam dobio i nešto u onih 142 kvadrata neke kuće? Nadalje ta bakina rodica je umrla dok sam bio u JNA, a ne kužim kako onda sve to, što ova druga gospođa oporukom pušta, što znači da najvjerojatnije pripada meni?"

Gledao me sa interesom ali nije počeo čitati. Povukao je dim iz lule i nasmiješio se, od Nirvane, bio je to dobar znak.

"Znaš Đoni moram priznati da me je ona tvoja priča o majoru doktoru dobro nasmijala. Spretan si sa riječima i imaš smisla za crni humor. Samo ipak malo naivno zvuči. Je to istina?"

"Istina je Nirvana, istina. Samo sam ti ukratko ispričao. Radi se o slijedećem. One večeri kada je prokartao ženinu pičku na pokeru bilo je vrlo veselo i puno zajebancije. Mislim bio je pod rakijom, ovisnošću o kocki i u euforiji od dobre zajebancije. Njemu je to bila zajebancija. Smijao se i napisao to, da ako mi ne vrati lovu on jamči da će mi njegova žena morati dati pičke dva puta dnevno u razdoblju od sedam dana budući da sam rekao da je lijepa i zgodna. Gledao me sa potvrdom u ruci potom ustao i otišao do stola opalio prvi pečat koji je dohvatio, bacio potvrdu na lovu na stolu i rekao mi nešto u stilu "sada imaš to i službeno potvrđeno, ako ti ona popije krv tijekom jebačine ja nisam kriv". Mislim da je to njemu bila zajebancija."

Dohvatio sam kutiju sa cigaretama i zapalio. Nirvana me gledao. Nastavih objašnjavati do kraja.

"Normalno nisam mu pred kraj došao i prijetio ipak me mogao sjebati tek tako. Došao sam i pravio se naivan pitajući za tu lovu koju mi duguje u stilu da li mi može dati nešto budući da uskoro idem doma pa da mi se nađe za proslaviti. Preturio je džepove i izvadio malo love bacio je to na stol i rekao da za ostalo moram pričekati. Pokupio sam lovu i rekao mu da nije važno za ostalo ionako je sve bila zajebancija pa i ona potvrda je zajebancija. Malo je problijedio i pitao me da mu vratim onu potvrdu. Rekao sam mu nešto u stilu da sam je negdje zametnu ali čim nađem vratim je, pa tko bi tu potvrdu shvatio ozbiljno to je samo dobra šala i "druže majore da je odnesem kod vaše drugarice supruge i pokažem je vjerojatno bi se i ona dobro nasmijala, kao i mi, ponudia mi kavu i pokazala vrata."

Ponovno sam pogledao u odsjaj sunca na vodi i povukao dim iz cigarete.

"Problijedio je do pepeljasto sive boje. Kiselo se nasmiješio i rekao da je normalno da je to bila zajebancija nas dvojice frendova ali da ipak nađem tu potvrdu i dam mu je budući ako je nađe netko drugi, mogao bi sve shvatiti krivo. U znak dobrog prijateljstva on mi skrati onih par dana do odlaska doma."

Nirvana je klimnuo glavom.

"Ovo već ima logike, da njegov zmajček to vidio odmah bi skužio da je kockao, a najvjerojatnije i previše pio uz to, kada je napisao takvu glupost. Potom bi onaj bat za meso polomio na njemu, a tebi bi dao samo nogu u guzicu sa vrata. Đoni trebao si biti odvjetnik."

Počeo je čitati one papire. Usporio je sa pućkanjem lule. Nakon par minuta je podigao pogled.

"Đoni skraćeno rečeno mislim da si vlasnik pomoćnog objekta prenamijenjenog u stambeni prostor u ukupnoj površini od 24 metra četvorna, kao i pokretnina u tom objektu. Ona kuća je pripala drugima. Idemo popiti kavu i rakiju pa polako pročitam ovo još jedan put."

Klimnuh glavom. I pogledah u najlonsku vrećicu iza one njegove torbice.

"Jesi upecao što dobro?"

Nije pokazivao nikakvu reakciju još gledajući u one papire.

"Četiri crvenperke, bit će nam dovoljno za doručak."

Čekao sam da završi ponovni pregled. Nirvanu nije imalo smisla požurivati.

 
Nero said:
Odlicno.

Mala zamjerka iz moje perspektive je da je Djoni malo presavrsen (prekul, prejeben, nikad prebijen...). Volija bi da i on ponekad nesto zajebe.  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Bez obzira na ovo gore, prica je jako pitka i drzi te budnim.

Svaka cast.

Hvala Nero, ove tvoje primjedbe su mi važne budući da sam tako nešto i želio, iskreno mišljenje onih koji su pročitali priču. Morat ću malo razmisliti da li sam ponegdje možda bio nejasan budući da je Đoni za mene:

1. Pasivni sudionik događaja, on ih ne kreira već samo slijedi
2. Prihvati što mu se pruži u životu, ne birajući mnogo
3. Pokušava shvatiti druge ljude
4. Prebijen i kada pobjedi u tuči
5. Ima krivu percepciju života, časti i događaja na početku iako malo dozrije do kraja priče.
 
OldBoy said:
    Odlično odrađen prvi uradak nakon tridesetak godina pauze  (y)

    Sad kako si krenuo, najbolje ti je da nastaviš odmah  :wink:

Oldi ti si najzaslužniji za nastajanje ove priče. Sam si me nagovorio da nastavim pisati i pokazao mi da posjeduješ onaj SIRIUS sa jednom od mojih priča, prema tome u ovoj priči je velika zasluga i tvoja.  :mrgreen:
 
Djoni_ said:
Oldi ti si najzaslužniji za nastajanje ove priče. Sam si me nagovorio da nastavim pisati i pokazao mi da posjeduješ onaj SIRIUS sa jednom od mojih priča, prema tome u ovoj priči je velika zasluga i tvoja.  :mrgreen:

Nemoj zezati da si objavio nešto u Siriusu?

Koju priču?
Imaš je da  i nju podijeliš?
Ili da idem tražiti po tavanu,ako imam taj broj? A nisam to čitao već 25 godina  :(
 
ADAM said:
Nemoj zezati da si objavio nešto u Siriusu?

Koju priču?
Imaš je da  i nju podijeliš?
Ili da idem tražiti po tavanu,ako imam taj broj? A nisam to čitao već 25 godina  :(

    ...evo priče. Al meni dan danas nije jasno da sam to trideset godina nosio u glavi. Iznendio samoga sebe. Po ko zna koji put  :mrgreen: 

   
   
 
Super priča. :wink:
Ne kritiziram jer je zanimljivo i "pitko" ispričano.
Da sam picajzla : par redaka vise o motorima/voznjama/moto uspomenama-dogodovštinama dobro bi došlo povremeno u prči da je malo "rastereti"...
Najdobronajmjernije.  (y)
 
Marko said:
Super priča. :wink:
Ne kritiziram jer je zanimljivo i "pitko" ispričano.
Da sam picajzla : par redaka vise o motorima/voznjama/moto uspomenama-dogodovštinama dobro bi došlo povremeno u prči da je malo "rastereti"...
Najdobronajmjernije.  (y)

Hvala uvažavam  (y)
 
Ova priča, bez obzira na kvalitetu, je dobrim dijelom zasluga Oldboy-a, Mate. Pokušao sam kupiti knjigu Odmetnici, kontaktirao sam ga na mobitel, počeli smo pričati i nešto je kliknulo. Knjigu sam dobio na poklon kao ex-pisac, a uz knjigu i poticaj da ponovo počnem pisati. Našli smo se na pola puta Rijeka - Zagreb u Gorskom Kotaru. Normalno došli smo motorima popili pivu i nešto je kliknulo, ono kada se ljudi vide prvi put i skuže da imaju dosta toga ....

Skraćeno nakon toga bi se pomalo dopisivali na sms, pomalo na email ali bili smo u kontaktu i viđali se svako ljeto 1 do 2 puta "na pola puta", pričali i razmjenjivali ideje o svemu. Ovo ljeto će mi biti dugo toplo i tužno ljeto.

Nisam završio drugi dio triologije koji namjeravam napisati ali ... kada bude završen bit će u tvoje ime. Kako je ova priča bez posvete, do sada, neka bude u tvoje ime frende, ti si dao poticaj za pisanje. Srest će mo se sigurno, do tada počivao u miru nebeski jahaču.
https://www.youtube.com/watch?v=gWTjjm-Gg3c
 
Oldboy stvarno rijedak lik!!!
 
Hmm prešlo 50000 pregleda stvarno čudno mislio sam da je freek priča samo za neke ... dobro motivacija za produljiti nastavak ...
 
:)  nije preša ali kad stigneš pukni koje slovo  (y)